Můj účet

Antivibrační materiál Comfortmat Dark D4

antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 4 mm, MLF 0,49, hmotnost 4,54 Kg / m²
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Antivibrační materiál Comfortmat Dark D4
Prodej skončil

Antivibrační tlumící materiál Comfortmat Dark D4

Špičkový antivibrační tlumící materiál Comfortmat řady Dark, který patří mezi prémiové materiály společnosti Comfortmat. Skládá se ze speciální samolepící butyl-pryžové vrstvy a hliníkové fólie s obdélníkovou lisovanou strukturou. Nejnovější modelová řada Dark byla kompletně inovována v roce 2019 a přináší zcela jedinečné vlastnosti díky vysoce účinnému a ultralehkému složení tmelu D-Formula. Sériová výroba antivibračních materiálů řady Dark byla možná až poté, co byla vyvinuta nová vícestupňová technologie nízkoteplotního míchání DarkAir. Díky tomu se podařilo dosáhnout indikátorů, které byly před touto dobou nedosažitelné. Žádný jiný antivibrační materiál na světě nedisponuje takovým poměrem hmotnosti materiálu a jeho účinnosti. V Comfortmatu se tedy povedlo vytvořit unikátní materiál, který si v mnohém odporuje - výrazně se snížila hmotnost a zároveň se zvýšil akustický ztrátový činitel na dříve nedosažitelné hodnoty. Tak jako všechny materiály Comfortmat, vyniká i řada Dark vysokou přilnavostí na kov, odolností vůči vodě, vlhkosti a olejům, má antikorozní vlastnosti a díky odolnosti proti extrémním teplotám si ponechává stejné vlastnosti v létě i zimě. 

Unikátní technologie modelové řady Dark 

Comfortmat řady Dark je výjimečný zejména díky již zmíněné vícestupňové technologii nízkoteplotního míchání DarkAir. Ta umožňuje snížení hmotnosti materiálu až o neuvěřitelných 40% a zároveň zvýšení účinnosti. Také materiály řady Dark disponují speciální hliníkovou fólií, jejíž výrobní proces využívá technologii dvojitého tepelného zpracování HotAL II. Ta zaručuje zvýšenou tuhost fólie při zachování vynikající flexibility při práci. Nová technologie inFliz pro jednoduchou aplikaci butylové směsi na hliníkovou fólii umožňuje úplnou absenci vzduchu mezi vrstvami a díky rovnoměrnějšímu rozložení po celé ploše výrazně zlepšuje vlastnosti materiálů. Nový design s mřížkou o velikosti 5 x 5 cm pomáhá při řezání materiálu, usnadňuje instalaci a také chrání výrobky Comfortmat před padělky. 

Hlavní vlastnosti antivibračního materiálu Comfortmat Dark D4

 • Prémiový ultralehký antivibrační materiál o tloušťce 4 mm, který výrazně snižuje vibrace a rezonance.
 • Snížená hmotnost až o 40% díky vícestupňové technologii nízkoteplotního míchání DarkAir.
 • Excelentní poměr hmotnosti a účinnosti, který nenabízí žádný jiný materiál.
 • Vysoká přilnavost, odolnost vůči vodě, vlhkosti, olejům a antikorozní vlastnosti.
 • Stejné vlastnosti v zimě i v létě díky vysoké odolnosti vůči extrémním teplotám. 
 • Technologie HotAL II pro zvýšenou tuhost hliníkové fólie při zachování vysoké flexibility při aplikaci. 
 • Jednoduchá instalace na všechny typy povrchů bez nutnosti zahřívání.
 • Nová technologie inFliz umožňuje úplnou absenci vzduchu mezi vrstvami butylu a hliníkové fólie.
 • Nový design v černo-oranžové barvě se speciální mřížkou pro snadné řezání.

Technické parametry antivibračního materiálu Comfortmat Dark D4

 • Tloušťka: 4 mm
 • Rozměr: 700 x 500 mm (0,175 m²) 
 • Hmotnost: 1,59 Kg (4,54 Kg / m²) 
 • Akustický ztrátový činitel (MLF): 0,49
 • Přilnavost: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Barva: černá-oranžová
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Dark D4 aplikovat

Antivibrační materiál Comfortmat D4 můžete aplikovat téměř všude, kde je potřeba snížit vibrace a rezonance. Vzhledem k tloušťce 4 mm a vysokému akustickému ztrátovému činiteli je materiál vhodný zejména pro oblasti s vysokým zatížením vibracemi. Antivibrační materiály řady Dark jsou díky své velmi nízké hmotnosti ideální téměř pro všechny oblasti, své využití však najdou zejména pro odhlučnění podlahy, předních a zadních podběhů, motorové přepážky nebo středového tunelu. V našem článku "jak vybrat antivibrační materiál" se dozvíte veškeré další informace o antivibračních materiálech, jejich použití, i správném výběru. Pokud si nejste jisti, jaké materiály a v jakém množství použít na odhlučnění vozidel, využijte náš konfigurátor odhlučnění. Nejčastější použití antivibračního materiálu Comfortmat D4:
 • Podlaha
 • Dno kufru
 • Přední kovové podběhy
 • Zadní kovové podběhy
 • Motorová přepážka
 • Středový tunel
 • Torpédo
 • Zadní blatníky
 • Střecha
 • Prostor pod zadními sedačkami

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloCOM D4
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluAntivibrační
Tloušťka4 mm
Rozměr700 x 500 mm
Hmotnost 1 kusu1,59 Kg
Plošná hmotnost4,54 Kg / m²
Akustický ztrátový činitel (MLF)Akustický ztrátový činitel (anglicky mechanical loss factor) vyjadřuje schopnost materiálu pohlcovat šířící se zvuk a měnit energii zvukem vytvořených vibrací na tepelnou energii. Teoretický maximální ztrátový činitel je 1, což znamená žádné vibrace. Například neodhlučněná ocel o tloušťce 1 mm má ztrátový činitel cca 0,001 při 200 Hz. Platí tedy, že čím vyšší je ztrátový činitel, tím lépe. Kombinací tlumících materiálů je možné ztrátový činitel výrazně zvýšit až k hodnotám blížícím se 1. 0,49
Přilnavost10 až 12 N / cm
Hliníková fólieHotAl II 100 μm
VoděodolnostAno
BarvaČerná s měděným potiskem
Cena za1 kus
Pořadí vrstev1. vrstva

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
30 zákazníků hodnotilo
27×
Anonymní uživatel
25. 3. 2023

Parádní zpracování. Dobře drží, jako přibitý. Bez nahřívání jsem lepil při 5-7 °C flexibilita neskutečná.

Martin Drengubiak
18. 10. 2021

Peckovy material na riesenie vibracii. Lahka manipulacia. Odporucam kvalitne noznice na strihanie. Pozor na textil ktory pride do kontaktu s lepivym povrchom. Napr oblecenie alebo interier vozu.

Ověřený uživatel
12. 9. 2021

Použito na zadní podběhy. Obrovská změna v utlumení hluku, největší překvapení přišlo v dešti, kdy zmizel hluk od vody.Flexibilní materiál, pěkně drží a dobře se s ním pracuje.

KP
6. 8. 2021

Na to, že má 4 mm je neskutečně lehký. Použito na podlahu, odhlučnění společně s Blockshotem skvělé!!!

josef jančík
30. 4. 2021

dobře lepí,ale strašně špatně se řeže-folie tupí nůž,hnědá složka se táhne jak plastelína.....nemohu více hodnotit,co se týká izolace,ještě nemám hotovo.........

Antonín Mlejnek
11. 2. 2021

Malej zázrak, funguje to s né málo !!

Ověřený uživatel
16. 11. 2020

Dobře se s ním pracuje

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.