Můj účet

Zvukově izolační materiál Comfortmat Vision

zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 15 dB, hmotnost 0,44 kg/m² 
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Protihluková izolace Comfortmat Vision

Comfortmat Vision je vysoce účinný zvukově a tepelně izolační materiál, jehož největší devízou je velmi nízká hmotnost a zároveň excelentní schopnost absorpce hluku. Moderní materiál uvedený na trh po mnoha letech vývoje v roce 2019 je vyroben z vysoce účinné akustické pěny AcoFoam na bázi směsi syntetických kaučuků. Vision je extrémně lehký materiál o měrné hmotnosti pouhých 440 g na 1 m², který byl vyvinut zejména pro instalace, kde je hlavním úkolem příliš nenavýšit hmotnost vozu a přitom jej velmi účinně odhlučnit. Je velmi flexibilní a je možné jej aplikovat i na výrazně reliéfní plochy. Díky své polymerní struktuře kombinuje Comfortmat Vision vynikající výkon v širokém teplotním rozmezí s vysokou biologickou odolností. Důležitou součástí materiálu je i nejnovější generace moderního montážního lepícího tmelu vyvinutého pro sezónu 2018/2019, který zaručuje stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů. Lze tedy zaručit, že Vision se samovolně nikdy neodlepí ani na velmi zakřivených a reliéfních plochách. Vision je samozřejmě zcela voděodolný, neabsorbuje vlhkost, nehnije a nerozkládá se. K dispozici je ve dvou rozměrech: 500 x 700 mm a 1000 x 700 mm.

Hlavní vlastnosti materiálu Comfortmat Vision

 • Špičkový zvukově izolační materiál určený pro odhlučnění téměř všech ploch ve vozidle.
 • Nejlehčí ze všech materiálů Comfortmat - ideální pro instalace, kde není vhodné příliš navýšit hmotnost vozu.
 • Vysoká úroveň zvukové izolace až 15 dB při zachování extrémně nízké hmotnosti 83 g.
 • 100% odolný vůči vodě, olejům a vlhkosti, nehnije, neabsorbuje vlhkost a nerozkládá se.
 • Extrémně přilnavá samolepící vrstva, díky které se materiál samovolně neodlepí dokonce ani pod vodou. 
 • Odolnost vůči extrémním teplotám - stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů.
 • Pohodlná instalace i na velmi zakřivených a reliéfních plochách díky vysoké flexibilitě materiálu. 

Technické parametry materiálu Comfortmat Vision

 • Tloušťka: 6 mm
 • Rozměr: 700 x 500 mm
 • Zvuková izolace: 15 dB
 • Hmotnost 1 ks: 166 g
 • Hmmotnost na 1 m² : 0,440 kg / m² 
 • Přilnavost: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam tlumící materiál Comfortmat Vision aplikovat

Comfortmat Vision je určen pro odhlučnění dveří, podlahy, zavazadlového prostoru, kapoty a předních i zadních podběhů. Je vhodný pro instalace, kde nechcete příliš navyšovat hmotnost vozu, ale zároveň jej účinně odhlučnit. Jedná se o výrazně lehčí alternativu (a zároveň méně účinnější) k materiálům Comfortmat Blockshot a Integra. Aplikuje se jako druhá vrstva na antivibrační materiál (například Comfortmat D2), který zamezí vibracím a sníží nízkofrekvenční hluk. Pro nejúčinější možnost odhlučnění se aplikuje na Vision ještě třetí vrstva v podobě membránového materiálu Comfortmat Blockator. Pokud si nejste jisti výběrem vhodného materiálu, doporučujeme použít náš konfigurátor odhlučnění, který nabídne vhodné materiály i počet kusů podle typu auta. Nejčastější použití tlumícího materiálu Comfortmat Vision: 

 • Přední a zadní dveře
 • Víko kufru (páté dveře)
 • Podlaha
 • Kapota
 • Zavazadlový prostor
 • Přední a zadní podběhy

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloCOM VISION
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluZvukově a tepelně izolační
Tloušťka6 mm
Rozměr700 x 500 mm
Zvuková izolace15 dB
Protihluková membránaNe
Hmotnost 1 kusu166 g
Plošná hmotnost0,440 Kg / m²
Přilnavost6 až 8 N / cm
VoděodolnostAno
Tepelná izolaceAno
BarvaČervená s černým potiskem
Cena za1 kus
Pořadí vrstev2. vrstva

Komentáře k produktu

3|Dusan , 17.05.2023, 15:58
Dobry den, dokazali by jste odhadnout kolik materialu bude potreba pro podbehy Passat B8?Diky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 17.05.2023 16:17
Dobrý den Vážený zákazníku. Na dva podběhy doporučuji zakoupit 3 ks materiálu. 
2|Jan , 22.05.2021, 09:07
Dobrý den, děkuji za odpověď,pokud si zkusíte vámi dodaný odkaz otevřít a dáte si volbu přední(zadní) dveře/standart tak vám konfigurátor nabídne právě Comfortmat Vision jako druhou vrstvu. Z tohoto odkazu jsem vycházel ve svém prvním dotazu. Pokud tedy tento materiál nepoužíváte, chtělo by to konfigurátor předělat. Ve variantě premium máte materiál Comfortmat Integra, který rovněž není stavem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.05.2021 17:01
Dobrý den Vážený zákazníku, máte pravdu, konfigurátor tuto možnost opravdu nabízí, ale pouze ve variantě Standard nebo Light. Obě tyto varianty jsou určitým kompromisem, v prvním případě skrze cenu, v druhém případě skrze váhu. Pokud to není vyloženě podmínkou, tento materiál bych nevolil, oproti materiálu Comfortmat Integra má prakticky poloviční útlum a to samozřejmě ve výsledku bude znát. V našich instalacích se do dveří používá opravdu zřídka. Každopádně materiály od značky Comfortmat dorazí v průběhu tohoto týdne a volba je pouze na Vás. Pokud je požadavkem nenavýšit váhu a přesto alespoň částečně odhlučnit, pak lze samozřejmě volit i materiál Comfortmat Vision. Velmi zajímavou volbou by případně mohl být také materiál SGM Barrier Lite Prime.
1|Jan , 21.05.2021, 13:14
Dobrý den,jelikož je tento materiál momentálně nedostupný, tak jakou by jste doporučili cenově a kvalitativně podobnou alternativu pro odhlučnění bočních dveří ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.05.2021 14:24
Dobrý den Vážený zákazníku, materiál Comfortmat Vision se do dveří standardně ani nepoužívá, doporučil bych využít náš konfigurátor, který Vám navrhne jak vhodný materiál, tak jeho počet. Produkty od značky Comfortmat budou případně naskladněny během příštího týdne.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
89 zákazníků hodnotilo
74×
13×
Ondřej Dvořák
22. 5. 2024

perfektne se s tim pracuje, lepi to jaxvina

Petr Slabý
6. 5. 2024

Perfektně tvarovatelný, neskutečně lepí, jde snadno stříhat a ta hmotnost… Jen ta spodní fólie by mohla být pevnější. Občas se na některých kusech trhá a to jsem dával pozor, abych to nedělal na slunci.

David Stach
10. 9. 2023

Dobrý lehký material, na některých kusech chybí cca 2cm lepidla což je celkem na závadu - nelze využít na 100% celou plochu.

Jozef Lukáč
29. 8. 2023

Velice účinný a lehký materiál pohlcující hluk, dobře se sním pracuje, rychle přilne k povrchu a snadno se tvaruje.

Libor Jopek
25. 9. 2022

Kupován potřetí. Teď, na rozdíl od předešlých let, jsem nebyl spokojený, protože kvalita šla dolů. Na nèkterých kusech chyběl na krajích vyrazný kus lepidla a samotný produkt měl výrazně světlejší barvu, jako by ležel 10 let na slunci.

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 26.09.2022 08:20
Dobrý den Vážený zákazníku,děkujeme za Vaši recenzi, pokud přišlo zboží jakkoli poškozené či ve špatném stavu neváhejte se obrátit na kolegyně na objednavky@ahifi.cz, které se budou Vaší záležitostí ihned zabývat a nabídnou Vám řešení k Vaší maximální spokojenosti. 
Petr Juštík
31. 5. 2022

Velmi lehký, skvěle se stříhá a tvaruje. Lepí opravdu silně, takže při aplikaci lepší nesundávat krycí fóli z celého kusu najednou, ale jen kousek na kraji, uchytit, pomalu přimačkávat jednou rukou a druhou postupně sundávat krytí, které je celkem jemné - taky bacha ! Takhle šel snadno nalepit i naslepo s rukama zanořenými do dveří (Mondeo mk. IV, tam moc velké otvory nejsou). S účinností spokojenost, nicméně mým cílem není úplné odhlučnění, rád alespoň částečně vnímám okolí a v tomhle směru mě překvapilo i pouhé vytlumení, jak omezí pronikání hluku, takže pro mne toto bohatě stačí (do dveří).

Roman Trnka
5. 5. 2022

Velmi lehký materiál, dobře se s ním pracuje, kvalitní lepidlo.

Novák J
21. 1. 2022

Jelikož sem už nechtěl navyšovat hmotnost tak sem do kufru zvolil Vision . Dal sem ho už fakt \"na prasáka\" bez antivibrační vrstvy . Nečekal sem žádný zázrak ale k mému překvapení se i tak dostavil velice zajímavý výsledek . Za mne supr mators poměr cena /výkon paráda

Martin Drengubiak
18. 10. 2021

Velmi lahky a tvarovatelny. Manipulacia vyzaduje velku pozornost. Tym ze je krehky sa lepi len na prvy pokus. Odliepanim ho mozte potrhat. Taktiez si dreba davat pozor na odliepanie folie. Ak sa vam prichyti opacnou stranou k lepivej casti tak ju uz nedate dole bez poskodenia.

Ověřený uživatel
13. 9. 2021

Dobře se s tím pracuje. Dal jsem na kapotu.

Svatopluk Kulkus
12. 9. 2021

Super materiál, skoro nic neváží

Ověřený uživatel
9. 9. 2021

Vynikající protihlukové vlastnosti

Jiří Podlipný
22. 3. 2021

Přenosná folie by mohla byt pevnejsi, pri sundavani mela tendenci se trhat.

Ověřený uživatel
15. 3. 2021

Extreme lehký a extreme fungující. Tvarování super.Velice překvapila účinnost tohohle materiálu, protože na první pohled si řeknete, hele, to nemůže makat... ale maka - a maka sakra dobre

Miroslav Toman
2. 2. 2021

Lepil jsem pod originál tlumící vrstvu u Octavia I a došlo k zlepšení ( motor není tolik slyšet v otáčkách) teď už bohužel jde největší hluk od palubní desky, ale to je už složitější a do toho se pouštět nebudu. Jinak určitě je dobré a funkční udělat podběhy ( zadní i přední ) a dveře tyhle věci fakt pomohou dost potlačit hluk z venku.

Pavel Florián
31. 12. 2020

Tlumení hluku je dobré, váha materiálu bezkonkurenční

Ověřený uživatel
30. 12. 2020

lepit budu až na jaře,vzhledově vypadá dobře,líp než neoprén :-)

Libor Jopek
18. 9. 2020

velmi lehký a účinný materiál. Pozor, při lepení mějte vytřižený správny rozměr a nedotýkejte se lepící stranou jinam, než chcete plát přilepit. Lepidlo je velmi, ale velmi \"lepivé\" a plát jen tak neodtrhnete (zejména ve dveřích).

Petr Hnilica
6. 9. 2020

Velice lehounký a dobře tvarovatelný materiál. Tam kde je potřeba co nejmenší hmotnost, nebo kde nelze vytvarovat Integru, nebo něco účinnějšího kvůli členitosti povrchu, ideální volba.

Pavel Čapek
24. 7. 2020

výborně se s ním pracuje

Miloš Fusek
17. 4. 2020

Velice mě tento materiál překvapil.Je opravdu velmi lehký,výborně lepí a svou funkci odhlučnění plní na jedničku.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.