Můj účet

Subwoofer v boxu Renegade RXV1000 MK2

250 W RMS, 90 dB (1W/1m), 4 Ω, 10"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Renegade RXV1000 MK2
Tip

Subwoofer v boxu Renegade RXV1000 MK2

Hledáte-li levný, ale zvukově vyspělý subwoofer, který umí reálně podat basové tóny, doporučujeme 10" subwoofer v boxu od Renegade. Prvotřídní zpracování a na danou cenovou kategorii špičková kvalita zvuku, hodně překvapující!

Klíčové vlastnosti subwooferu Renegade RXV1000 MK2

  • Potažen černým odolným kobercem.
  • Bassreflexová konstrukce - optimalizovaná štěrbina na horní straně boxu.
  • Popypropylenová membrána subwooferu.
  • Velké vyšívané logo Renegade na horní straně boxu.
  • Zaoblené hrany boxu.
Katalogové čísloRXV1000
ZnačkaRenegade
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 250 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 500 Watt
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 330 x 330 x 320/250 mm
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
Český návod - RXV1000 MK2
Stáhnout

Komentáře k produktu

4|Zdeněk , 04.08.2023, 15:27
Dobrý den chci se zeptat jaký zesilovače koupít. Tenhle Subwoofer v boxu Renegade RXV1000 MK2
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.08.2023 14:28
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučil bych osadit zesilovač Renegade RXA1200D.
3|Martin , 23.03.2022, 15:36
Můžu k subwoofere použít Raveland XCA 700 2 kanoly děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.03.2022 15:43
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač lze použít.
2|Dominik Gabčo , 27.01.2020, 10:16
Dobrý den.. Lze napojit subwoofer přímo do rádia Pioneer DMH-G220BT bez použití zesilovače?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.01.2020 12:01
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, tohle zapojení možné není.
1|Honzii , 10.11.2019, 15:55
Dobrý den, chtěl bych se optat zda by stačilo tento subwoofer krmit tímto Zesilovač CARPOWER HPB-602Kód produktu: CPW028.. Nebo zda je slabý.Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.11.2019 10:41
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač sice nemá výkon pro 100% vybuzení, ale použít lze, subwoofer bude hrát na zhruba 90%.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.