Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer JBL BASSPRO

6" aktivní subwoofer v boxu, 100 W RMS
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
165 mm (6,5")
Aktivní subwoofer JBL BASSPRO
Prodej skončil
Katalogové číslo:BASSPRO
ZnačkaJBL
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 100 Watt
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 100 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 150 mm (6")
Rozměry aktivního subwooferu406 x 241 x 311 mm
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

8|David, 29.08.2018, 18:55
Dobrý den,chtěl bych se zeptat ohledně reproduktoru zda jde nahradit či sehnat teto samí bohužel se mi roztrhal a potřeboval by jsem dát nový.Děkuji, hezký den.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.08.2018 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jde o reproduktor, použitý v subwooferu JBL BASSPRO SL, tak ten se samostatně nenabízí, lze však vyzkoušet mimozáruční servis/opravu a zaslat do servisního centra. Cenu bude třeba řešit přímo se servisním střediskem, neodhadnu bohužel.
7|Karel, 10.09.2015, 21:20
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnost připojení tohoto subwooferu k rádiu FORD, které nemá výstup na subwoofer. Co jsem koukal na subwoofer má High level input, mohu tomu rozumět tak, že do něj mohu navést již zesílený výstupní signál z rádia původem určený pro reproduktor? Je mi jasné, že kvalita bude o něco horší než v případě napojení na nízkoúrovňový výstup pro Subwoofer, ale jelikož nechci měnit rádio za jiné, nezbývá mi jiná možnost. Předem Vám velmi děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.09.2015 09:15
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, přesně tak. Signál si vezmete z reproduktorů, integrovaný High/Low převodník si ho pak převede.
6|Robo, 19.08.2013, 10:58
Ešte jedna otázočka, potrebujem na tento subbass aj High/Low adaptér? Inak ďakujem za odborné rady, na iných stránkach a hlavne slovenských by sa nám ani neunúvali odpísať. Ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.08.2013 11:20
Dobrý den Vážený zákazníku, high/low má tento aktivní box již vestěvný čili není třeba dokupovat.
5|Honda, 11.03.2013, 17:48
Můžu jen potvrdit pouze pozitivní zkušenosti s tímto boxem na své rozměry a výkon překvapivě pěkný zvuk. Nejde od něj čakat nějaké kopance atd. ale na dokresleni zvuku o normalní hlasitosti dostačuje až až.
4|Marek67, 10.03.2012, 17:15
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bude subwoofer dostačující v Octavii I combi popřípadě mi poradtě nějaký jiný typ chci oživit basy a dále využívat prostor zadního kufru mám autorádio JVC KW-XR611 které jsem spíš vybíral podle desingu a repro mám set alpine reprodukce je katastrofa.Děkuji za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.03.2012 18:15
Dobrý den Vážený zákazníku, tento aktivní box hraje solidně, pokud Vám jde o dokreslení basů.
3|Juraj Kapraál, 07.09.2009, 07:34
Dobrý den, chcel by som tento subwoofer do sedanu BMW 750i len ako zvýraznenie basou. Neviete mi povedať či to bude stačiť predsa je to väčšie auto a kufor je oddelený nesklapatelními sedačkami.Chcem to skôr na kvalitu zvuku nie na výkon a väčšinou počúvam jazz.Alebo mi niečo doporučte.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.09.2009 09:50
Dobrý den, obávám se, že tento subwoofer bude slabý a pokud bude umístěn v zavazadlovém prostoru tak ho ve předu uslyšíte minimálně jelikož 7. řara bude určitě velmi dobře utlumená. Pokud již chcete investovat do basové složky tak bych volil například set od JBL - http://www.ahifi.cz/akcni-sety/jbl-gtobass.html , od kterého můžete očekávat jak kvalitní tak i relativně výkonný bas, který ve vozidle rozhodně pocítíte. Zapojení atahání kabelů je to samé jako u aktivního boxu s tím rozdílem, že je zesilovač nikoliv integrovaný, ale byl by hned vedle boxu. Když se nad tím člověk zamyslí tak pochopí, že je to defacto to samé.
2|Ing. Karel Šudák, 17.01.2009, 18:05
Dobrý den, DO je součástí balení a kvalita basů je na velmi dobré úrovni, ale jedná se o relativně malý box, od kterého zase nemůžete čekat nějaké vysoké výkony, ale mezi aktivkami patří k nadprůměrným.
1|Anonym, 17.01.2009, 13:01
Dobrý den.Nejprve bych se chtěl zeptat,jak je na tom tenhle sw s kvalitou zvuku a také kvalitou basů.Dále bych se ještě chtěl zeptat jestli se dodává k tomuto sw i ovladač který je uvedený v návodu?Děkuji

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Robin
29. 9. 2017

Pánové, tento subík musí mít každý z nás! Neskutečný výkon přes svoji velikost. Absolutní spokojenost a jednoduchá montáž.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.