Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Autorádio PIONEER DEX-P99RS

Jeho elegantní a čistý design odkazuje na zvukovou dokonalost. Dokonalost zprostředkovanou integrací technologií, počínaje výkonnými D/A převodníky, 4-pásmovým DSP, samostatným nastavením... Více oproduktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
  • Odborně vám poradíme - 602 547 648


Jeho elegantní a čistý design odkazuje na zvukovou dokonalost. Dokonalost zprostředkovanou integrací technologií, počínaje výkonnými D/A převodníky, 4-pásmovým DSP, samostatným nastavením výhybek, přesným sčasováním kanálů a možností kompletní ekvalizační úpravy všech pásem, které posunou možnosti úpravy zvuku do zcela nové dimenze. Spolu s vynikající reprodukcí kompresních formátů v téměř nezměněné podobě, flexibilní propojitelnosti za více než dostupnou cenu upevňuje Pioneer DEX-P99RS svoji pozici určujícího výrobce techniky pro audiofily.
DEX-P99RS je konstruován jako náhrada oceňovaného DEX-P90RS a DEQ-P90RS CD tuneru  a procesoru, který je mezi odborníky velice populární. Jeho jakkoli nepodstatné designové přednosti jako tvrzené plexisklo, broušený panel z masivního hliníku s černou povrchovou úpravou s výraznými ovládacími kolečky na obou stranách a třířádkový OEL display přispívají k nestárnoucí eleganci.
Vzhled jde ruku v ruce s výkony dostupnými pomocí rotačních ovladačů, které dále umožňují uživateli vychutnávat exklusivní zvuk vytvářený těmi nejmodernějšími technologiemi v auto hifi.
Například výkonné 24bit D/A převodníky individuálně zpracovávají výšky, středy i basy včetně SW a poskytují nevídaný dynamický rozsah a čistotu.
Další rapidní zlepšení představuje přepracování Digitálního Signálového Procesoru(DSP), který je nyní vestavěn a nepotřebuje tedy samostatnou istalaci jako v případě minulé generace. DSP Realizuje celou kompletní kontrolu úpravy zvuku, takže můžete optimizovat celou sestavu naprosto dokonale, v závislosti na akustice vozu.
Celkové možnosti nastavení zvuku dosahují nepředstavitelných výšin, především díky 4 pásmové konstrukci výhybky. Stejně jako dříve, i nyní vám umožní nastavovat každé pásmo zvlášť, spolu s možností  časového zfázování levých a pravých reproduktorů, pro výškový, středový, středobasový a basový kanál.  Oproti minulému modelu však vysoce  výkonný DSP chipset, původně vyvinutý pro multikanálové ozvučovací systémy a exklusivně pro DEX-P99RS zajišťuje, že celý frekvenční rozsah od 20Hz-20kHz je dostupný v každém z pásem a dovoluje tedy přestavět zvuk podle vašich naprosto individuálních požadavků.
Opravdu zvláštní pozornost byla věnována všemu, nezmínit nemůžeme vestavěné Master clock, originální vysokorychlostní  systém, který je prvním zařízením tohoto typu vestavěným do standardní Pioneer jednotky. Dosahuje nevídaných kvalit reprodukce, téměř dokonale eliminuje Jitter  a umožňuje věrnou reprodukci z originálního zdroje. Pro případ přehrávání CD systém zahrnuje inovované tlumiče otřesů, které jsou umístěny mezi mechaniku a horní část šasi.  Tyto tlumiče významně snižují interference mezi motorem pohonu CD  a šasi.
DEX-P99RS také nabízí širokou škálu propojovacích možností, konektorů. Především může být  široká škála zdrojů připojena pomocí přímého USB konektoru (kabel přiložen). USB je připojeno přímo k DSP jednotce, díky čemuž dokáže nabídnout lepší kvalitu zvuku než standradní USB jednotky přehrávat kvalitní zvuk například z vaší USB paměti, nebo široké škály iPod přehrávačů. Při tomto propojení je možné ovládat iPod přímo z jednotky nebo tak jako obvykle přímo na přístroji.

Podpora zahrnuje kompatibilitu s formáty MP3, WMA, AAC, WAV, přičemž upgradovaná verze Advanced Sound Retriever dokáže restaurovat ztráty dynamiky a rozlišení během komprese a navrátit tak hudbě její hloubku a kvalitu.
DEX-P99RS přichází na trh vybaveno dálkovým ovládáním s otočným jogem, který napodobuje způsob, jakým je ovládána hlavní jednotka. Ovladač může být namontován na volantu a také můžete vybírat z pěti barev k individualizaci podsvícení tak, aby zapadlo do interiéru vašeho vozu.
Mnohé z technologií použitých v DEX-P99RS byly vyvinuty a inspirovány top produktem ODR, Optical Digital Reference Systém, stejně jako chipsety použité ve výkonných DSP a D/A převodnících. Nejnovější evoluce těchto komponentů umožňují vyšší výkon při souběžném cenovém poklesu. 

Jednotka je tak mnohem dostupnější než stávající systém dvou komponent, DEX-P90RS a DEQ-P90RS, které byly aktuálně top volbou pro milovníky CD, a Pioneer tak pokračuje ve své snaze o dosažení dokonalého automobilové ho zvuku.

Katalogové číslo:DEX-P99RS
ZnačkaPioneer
Velikost autorádiaAutorádia se rozdělují na 2 základní velikosti, autorádia 1DIN a autorádia 2DIN.

Autorádia velikosti 1DIN - přesné rozměry včetně plechového rámečku, kam se autorádio zasouvá jsou 184 x 53 mm, vnější rozměry značkového 1DIN autorádia pak jsou 188 x 59 mm.

2DIN autorádia známe z novějších vozidel, klasický příklad je VW Golf IV s navigací. Rozměry 2DIN autorádia bez plechového rámečku jsou 180 x 101 mm, venkovní rozměry značkového 2DIN autorádia jsou pak 189 x 119 mm.
1 DIN
Přehrává MP3 / WMA / AACSchopnost autorádia přehrávat zmíněné formáty jak z CD disku tak přes USB flash disk či SD kartu. Pokud je autorádio bezmechanikové, pak tyto formáty umí přehrávat pouze přes USB disk popř. SD kartu. ANO/ANO/ANO
USB vstupUSB vstup autorádia se používá na připojení USB flash disku nebo chytrého telefonu. Dnes je přehrávání hudby přes USB nejpopulárnější formou poslechu hudby v autě. USB vstup může být přední (na čelním panelu autorádia) nebo zadní (zezadu na kabelu). ANO
CD mechanikaAutorádia s CD mechanikou. Autorádia, která mají vstupní štěrbinu pro vložení CD. ANO
DVD mechanikaDVD („Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy nebo různé jiné údaje.

Autorádia s DVD mechanikou umí přehrávat i klasické CD disky a na autorádiu je vždy šterbina jen na jeden disk, CD mechanika a DVD mechanika jsou vždy v jednom.
NE
Integrované BluetoothBluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. K autorádiu se zabudovaným Bluetooth lze připojit např. mobilní telefon. Většina autorádií pro rok 2017 a novější umí přes Bluetooth hudbu i bezdrátově streamovat (přehrávat) -> funkce A2DP. ANO (přes volitelný PIONEER CD-BTB200)
Počet RCA výstupůRCA výstupy, lidově řečeno "cinche", se využívají k připojení externího zesilovače nebo aktivního subwooferu. Aftermarket autorádia jsou zpravidla vybavena 1 až 3 páry RCA výstupů. Využívá se FRONT (přední), REAR (zadní) a SUB (subwoofer).

Záleží také, kolika voltovými výstupy je autorádio vybaveno. 2V výstupy mají základnější modely autorádií, 4V a více pak dražší jednotky. Čím vyšší udaná hodnota, tím jsou kladeny menší výkonové nároky na externí zesilovač a roste kvalita zvuku.
4 páry
Výstupní úroveň na RCADůležitý parametr, pokud budete instalovat externí zesilovač. Pokud pořizujete autorádio se základní hodnotou čili 2V výstupy, pak budou kladeny větší nároky na výkon zesilovače. S rostoucí hodnotou, např. 4V nebo 5V pak výrazným způsobem roste výkon externího zesilovače, laicky řečeno.

Autorádio se silnými výstupy má tedy výhodu, že tolik výkon netaháte přes zesilovač a tím pádem docílíte lepšího zvuku, jelikož externí zesilovače při vyšším zatížení ztrácí kontrolu.
5 V
Made for Apple iPod & iPhonePři propojení Apple zařízení k autorádiu lze hudební aplikace ovládat pomocí autorádia samotného, myšleno základní běžné funkce. ANO (CD-IU50)
Podsvícení tlačítekMožnosti barev podsvícení tlačítek autorádia. RGB multi-colour
DisplejDoplňující informace o displeji. Segmentový, LCD, kolika-řádkový atd. bílý OEL
Funkce LoudnessFunkce Loudness vytáhne určité frekvence a zvýrazní je vyšší hlasitostí. Loudness je dobré používat při nízké hlasitosti, při vyšším volume nedoporučujeme tuto funkci zapínat jelikož zvuk nebude vyvážený a v krajním případě můžete reproduktory i poškodit. ANO
Funkce Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. ANO
Přímé ovládání subwooferuNastavení subwooferu, kdy si můžete přidávat nebo ubírat dB úroveň tzn. ubrat nebo přidat basy podle nahrávky. Autorádia vyšší třídy umí i otočení fáze a další funkce pro dokonalý bas. Některá autorádia umožnují subwoofer i úplně vypnout, tlačítkem v menu autorádia. Jedná se o velmi užitečnou funkci, pokud máte v autě subwoofer. ANO
Odnímatelný čelní panelMožnost odejmout postraním tlačítkem celý čelní panel autorádia. Velmi účinná zbraň proti odcizení autorádia. Doporučujeme panel neschovávat ve vozidle, ale brát si ho s sebou. Případně panel umístit na skryté místo do kufru, ale nikoliv při odchodu z auta, ale ještě před zaparkováním. Nikdy nevíte, kdy se na vás zloděj může dívat. ANO
Dálkové ovládání v baleníKartové IR dálkové ovládání autorádia, díky kterému lze určité funkce autorádia vč. hlasitosti ovládat z ruky, na dálku. ANO
Vstup na adaptér ovládání tlačítek na volantuAutorádia vybavená kabelovým vstupem nebo zdířkou 3.5 Jack pro adaptér pro ovládání tlačítek na volantu. Většina značkových autorádií tento vstup má, ze zadní strany těla autorádia. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.