Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Dvojitý subwoofer v boxu Hifonics MR10DUAL

10", 800 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 2 x 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Dvojitý subwoofer v boxu Hifonics MR10DUAL
Fanoušky vysokého výkonu na basech oblíbený dvojbox Hifonics, který nabídne za rozumné peníze pořádnou dávku výkonu a ani za design se nebudete muset stydět.
Katalogové číslo:MR10DUAL
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 800 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1600 W
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 x 4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 820 x 330 x 430 / 350 mm

Komentáře k produktu

9|Leoš , 02.09.2018, 20:44
Dobry den, chtel bych se zeptat? Chtěl bych kvalitni dvouj box slusne basy se zesilovacem tak do 15000kc.Mam octavii I kratkou a poslech vetsinou tanecni hudba.. Je ten to dvouj box to nej? do cenove vyse..Prosim co by ste doporucil kdyz tak za zesilovac? Dekuji:)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.09.2018 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě se přímo nabízí použití sestavy AHIFI SET 10. SET s velmi zajímavou slevou a stejně tak výkonem. V daném cenovém rozpočtu rozhodně doporučuji.
8|Frančesko , 10.01.2018, 13:07
zdravím mám tento subwoofer a chtěl bych k tomu 4 kanalový zesilovač nejlépe od hifonics aby to ladilo spolu jaký by jste mi doporučil ? chci k tomu ještě napojit reproduktory z plata v kufru děkuji .
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.01.2018 14:38
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel žádný 4-kanálový zesilovač nebude mít tolik výkonu, aby dostatečně vybudil subwoofer, nedoporučuji volit 4-kanálový, ale ideálně monoblok a pro reproduktory pak sólo například 2-kanálový zesilovač.
7|Andrej , 31.07.2017, 01:42
Dobrý deň zaujímalo by ma či by podľa vás bol tento subwoofer dobrá voľba na ohlučenie vozidla bmw 320d e46 a že či ten tlak bude aj cítiť aj cez zaklopené sedačky vo vozidle :) ďakujem za odpoveď :)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 31.07.2017 16:11
Dobrý den, pokud Vám jde především o tlak, tak je tento subwoofer vhodný, určitě to ucítíte :) Samozřejmě za předpokladu, že budete mít vhodný zesilovač. 
6|Franta , 19.01.2017, 18:02
zdravím chtěl bych se zeptat jestly by ste mi poradil ideální kabeláž k tomu to produktu a k tomu to zesilovači https://www.ahifi.cz/zesilovac-crunch-gtx-2600.html nejsem odborník tak se ptám děkuju za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.01.2017 15:13
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou kabelovou sadou je CRUNCH CR 25WK. Dle popisu však tento zesilovač není vhodný, pro napájení zmíněného subwooferu. Subwoofer lze zapojit na výslednou impedanci 2 nebo 8 OHMů. Zesilovač však na můstek není stabilní do 2Ohm a při zapojení na 8OHM zase nemá zdaleka dostatečný výkon. Vhodným zesilovačem je například CRUNCH GPX 2200.1D.
5|tomáš , 31.05.2014, 12:55
Dobrý den jaký by byl dobrý zesilovač k temutu wofru ?.-)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.05.2014 15:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte cenově dostupný zesilovač tak jeden z prvních co se dá použít je např. Crunch GTX 2600.
4|Frybec , 02.03.2013, 14:31
je možné k tomudle použít tenhle zesilovač ? http://www.ahifi.cz/zesilovac-helix-classic-h-400x.html
Odpověď: - AHIFI.CZ, 02.03.2013 16:28
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že tohle není moc dobrá kombinace.
3|Luky , 02.10.2012, 21:09
Dobry den mam zaujem o tento subwoofer a chcel by som sa spytat aky mate vy na neho nazor co sa tyka kvality zvuku ? :)A popripade aky kapacitor by som mal ku tomu volit :) ci by ste mi doporucil za tie peniaze nieco ine dakujem za odpoved :)
Odpověď: - AHIFI.CZ, 02.10.2012 22:07
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte rád výkon tak je tohle slušná volba, ale kvalitní poslech od bandpassu čekat nelze, je to spíše o výkonu. Kapacitor doporučuji použít 2.0 faradu.
2|Johan , 15.08.2012, 21:40
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by byla dobrá volba zesilovače např monoblok CRUNCH MXB 1200I. díky za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.08.2012 23:35
Dobrý den Vážený zákazníku, z levnějších monobloků je tohle velmi slušná volba a na dvojbox od Hifonics lze použít.
1|Stano , 15.08.2012, 01:09
Dobrý den,dal by se na tento subwoofer použít Zesilovač CRUNCH MXB 2300I ? nebo jaký woofer by jste mi doporučil k tomuto zesilovači abych ho využil maimalně?diky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.08.2012 01:37
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač co píšete můžete připojit na tento dvojbox, ale rozhodně nečekejte, že z boxu dostanete maximum, to by jste musel pořídit silnější zesilovač, ale pokud Vám nevadí, že box bude hrát zhruba na 50% výkonu, zesilovač použít můžete.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.