Můj účet

Subwoofer German Maestro SWF 8012 HE

120 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 8"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer German Maestro SWF 8012 HE

Plochý 8" subwoofer, který můžete pomocí speciálních podložek montovat i do většiny nových BMW pod sedadlo, nebo do jiných aut tam, kde je málo místa. Budete překvapeni, co tento malý basáček dokáže!
Katalogové číslo:SWF 8012 HE
ZnačkaGerman Maestro
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 120 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 290 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 58 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
28 Hz
Hmotnost:5.000 kg

Komentáře k produktu

2|Tomáš , 27.09.2017, 15:03
Děkuji za odpověď, výkonu má stávající subwoofer až zbytečně mnoho na můj vkus. Jde mi spíš o tu kvalitu, resp. nejsem nyní úplně nadšen (ale není to nic zlého) s nižšími frekvencemi, přijde mi že zmiňovaný Hertz neumí zahrát o mnoho níž než OEM středobasy ve voze.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.09.2017 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku, problém bych možná hledal v osazení. zmíněný subwoofer GERMAN MAESTRO je konstrukčně řešen, pro osazení do ozvučnice. Pro bassreflex je to 25l, pro uzavřenou ozvučnici je to zhruba 10l. Při osazení do zadního plata pak tedy bude záležet na oné ozvučnici.
1|Tomáš , 26.09.2017, 23:58
Dobrý den, jednalo by se o citelný upgrade z HERTZ ES F20.5 za předpokladu, že je subwoofer na místě OEM subwooferu v platu sedanu? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.09.2017 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud má jít o upgrade kvality, pak ano. Pokud má jít o posílení výkonu, pak se obávám, že bude prakticky na stejno.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.