Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-165-ZPDC-3

Ø 165 mm, 3 Ω, 93,25 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 69,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen HG-165-ZPDC-3

Špičkové středobasové reproduktory z Gladen Zero Pro, které jsou předposlední stupeň před nejvyšší řadou Gladen Aerospace. Kovový koš a příkladné zpracování made in Germany.
Katalogové číslo:HG-165-ZPDC-3
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,25 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 69,5 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Český návod - Gladen HG-165-ZPDC-3
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

2|Tomáš Kajzar , 23.11.2017, 17:45
Dobrý den, chci se zeptat jestli tyto bedny lze použit do Škoda Octavia I ? Mám hlavně na mysli montážní hloubku. Samozřejmě s použitím MDF podložkou. Děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 15:45
Dobrý den, montážní hloubka je v pořádku.
1|Dominik , 06.09.2017, 12:27
Dobrý den. Podle stránek výrobce na ofic. stránkách se dělají tyto repra které jsou z 2. nejvyšší řady ZERO LINE PRO společně s výšky HG-25PV pokud se jedná o 2pásmovou sestavu je to tak? Pokud bych si od vas takto zakoupil tyto středobasove a výškové repra je možné to zapojit to celé na zesilovač Eton EC 500.4S. Zesilovač je 4 kanál. Tzn 2kanály na výšky s propustností pásma od 5Khz a výše a 2kanály na středobasy s propustostí od cca 80hz do 5Khz. Moc nerozumím popisu u toho zesilovače. Proto se ptám zda to půjde. Toto je odkaz v nemž je pdf soubor s popisem daného zesu z ofiko stránky. http://www.eton-gmbh.com/fileadmin/user_upload/Bedienungsanleitungen/Car-HiFi_Verstaerker/EC_Serie_3002a.pdf Jedná se o sestavu do O1 Díky za odpověd.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.09.2017 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory GLADEN ZERO PRO se nabízejí ve variantě 165.2 PP ACTIVE, což je dvoupásmový systém reproduktorů, bez frekvenční vyhýbky, tedy vhodný, pro aktivní zapojení. Bohužel zmíněný zesilovač neznám, netroufnu si hodnotit, pokud má však nastavitelné korekce tak, jak je uvedeno, lze pravděpodobně použít.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.