Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-165RS-4

Ø 165 mm, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen HG-165RS-4

Středobasové reproduktory pro výkonnější instalace. Mnohem vyšší zatížitelnost oproti verzi M-Line. Reproduktor disponuje gumovým závěsem a důmyslným odvětráním kmitací cívky. Materiál membrány je funkční sklolaminát, jak je u Gladenu zvykem. Impedance 4 Ohm.
Katalogové číslo:HG-165RS-4
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Lukáš , 06.01.2021, 00:50
Dobrý den chci se zeptat mám tyto reproduktory vybrané do škoda fabie 1 kombi a zajímá mě jestli nebudou chybět víšky ( mám zájem spíše o vyraznější basy ale zase ať to je i trochu prokreslené )předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.01.2021 10:12
Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě budou určitě chybět výšky a v druhé řadě tyto reproduktory do Vašeho voze nedostanete. Fabia I má limitovanou montážní hloubku, maximální hloubka reproduktoru je 59-60mm, pak se repro opře o stahovací mechanizmus okna. Repro Gladen HG-165RS-4 má montážní hloubku 65,5mm. Doporučuji volit komponentní systém a s nižší montážní hloubkou, dobrou volbou je například GLADEM M 165 SLIM.
3|PAVEL MAGDÍK , 18.10.2019, 19:35
Dobrý den. Byly by tyto reproduktory vhodné do plata na dobarvení basů zapojené paralelně na Direct sub drive Pioneeru?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.10.2019 13:26
Dobrý den Vážený zákazníku, řešení to je. Neuvádíte bohužel, do jakého vozu by se mělo osazovat, ale nebylo by lepší použít oválné repro, s větší plochou membrány?
2|Jan Stuchlík , 27.03.2017, 12:14
Dobrý den, jaké byste mi doporučili reproduktory do vozidla Chevrolet Cruze 2009 (J300)? GLADEN HG-165RS-4 nebo raději GLADEN ALPHA 165? Ve voze je originální autorádio. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 28.03.2017 11:41
Dobrý den, reproduktory doporučuji komponentní, nikoliv středovasové, takže Gladen Alpha 165. Potřeba budou ještě tyto plastové redukce pod reproduktory. 
1|Vladimír Moravec , 25.07.2013, 15:50
Dobrý den, jakou k těmto reproduktorům použít výhybku (tuto asi GLADEN HG-CR-RS) a výšky? Chtěl bych aby výšky byly pěkně čitelné.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.07.2013 16:50
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte jak výhybku tak výškáč, proč nekoupit hotový set Gladen RS 165, kde to máte vše k sobě sladěné a funkční.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
5 zákazníků hodnotilo
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.