Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer Gladen M-Line 15

15", 400 W RMS, 93,3 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen M-Line 15

Subwoofer Gladen M-Line 15

Výkonný 15" subwoofer. Pravda je, že se dnes příliš 15" subwoofery neprodávají, ale sem tam se někdo najde a je dobře, že Gladen v nabídce pořád poctivé 15" má. Pro vybuzení použijte některý ze 2kanálových zesilovačů s výkonem od 350 do 500 W RMS na můstek.
Katalogové číslo:M-LINE 15
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 400 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 600 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
93,3 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 380 mm (15")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 163 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
60 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
90 l
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
27,6 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
178,8
Český návod - Gladen M-Line 15
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

5|Mates , 08.09.2016, 12:22
Mockrat diky za odpoved, mam monoblok ground zero s vykonem na 4ohmy 900w rms pri zapojeni dvou sw by mel byt vykon dostacujici prave me laka jejich citlivost avsak zatizitelnost je velmi mala takze jsem porad na vazkach
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.09.2016 12:55
Dobrý den Vážený zákazníku, při zapojení dvou subwooferu paralelně bude impedance pouze 2 Ohm a to bude mít pravděpodobně zesilovač ještě více výkonu, je tedy třeba dát pozor na správné nastavení.
4|Mates , 07.09.2016, 20:30
Zdravim, jak jsou na tom zvukove a vykonove tyhlety subwoofery? A jsou udane hodnoty realne? Maji slusnou citlivost zajima me vas nazor na tento produkt x)) moc diky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.09.2016 10:45
Dobrý den Vážený zákazníku, budeme-li hodnotit subwoofer v dané cenové relaci, je to bez debat velmi vhodná volba. Za tuto cenu nelze koupit lepší 15ti palcový subwoofer. Zvukově je na tom také dobře a i udané hodnoty jsou reálné. Pouze je třeba dát pozor na maximální zatížitelnost, která v případě tohoto reproduktoru není příliš vysoká a při nesprávném nastavení zesilovače, může dojít k poškození.
3|papa , 23.08.2016, 20:31
nebyla by naka jina znacka? a jaky kapacitator ? dekuji za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.08.2016 12:40
Dobrý den Vážený zákazníku, pak lze zvolit například GLADEN FD 130c2. Kapacitor není zcela nutností, ale pokud budete osazovat, pak bych volil MAC AUDIO CAP 1200F.
2|papa , 16.08.2016, 19:09
Jaky zesik bych si k tomu mel koupit?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.08.2016 15:30
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například PIONEER GM-A6502.
1|Tomáš , 06.08.2014, 20:11
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak hraje tento subwoofer od Gladen?? chci aby to v autě hodně dunělo a byly slyšet basy i venku s auta. hodně tuto značku doporučujete a já bych od nich chtěl subwoofer kolem 3000-3500kč. Doporučil byste mi nějaký ?? děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.08.2014 20:46
Dobrý den Vážený zákazníku, M-Line série subwooferů nehraje špatně, ale také to není úplná špička v poměru cena/výkon. V ceně 3 - 3,5 tisíce bych se nebál použít 12", na který když uděláte dobrou ozvučnici tak budete slyšet celkem dost. Můj Tip na skvělý 12" subwoofer je Gladen, z řady RS 12.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.