Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen SQL 165 Dual

Ø 165 mm, 300/450 W, 2 Ω, 91,2 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 74,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen SQL 165 Dual

Reproduktory Gladen SQL 165 Dual

SQL, už sám název vypovídá o tom, že se bude jednat o reproduktory do auta s vysokým výkonem, které jsou určené na hraní při velmi vysokém volume. Výkon 150 W RMS a vysoká citlivost, to slibuje opravdu vyjímečné zážitky. Tyto výkonné reproduktory mají pevný litý koš a protkanou membránu bílou nití. Zažijete opravdový výkon, o kterém jste vždy snili. Verze se 4 středobasy, tzn. do 1 dveří se instalují 2 středobasy. Pozor, hrozí nebezpečí "ohluchnutí!"
Katalogové číslo:SQL 165 DUAL
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 450 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91,2 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
2 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 74,5 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Carbon
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 46,05 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mmm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 22,9 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 504 možností
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníZdvojené středobasy
Český návod - Gladen SQL 165 Dual
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

2|Novák B. , 14.10.2017, 12:58
Dobrý den,Potřeboval bych poradit. Jaký by jste mi doporučil zesilovač na tuto sestavu? Prosím přihlížejte k tomu že budu mít v sestavě Aktivní subwoofer FLI TRAP 12 ACTIVE. A co si o této sestavě myslíte? Třeba by jste mi mohl nabídnou něco lepšího? Napíšu vám sestavu kterou jsem si u vás vybral, vzhledem k tomu že děláte i montáž tak bych si vše nechal napojit vás. Do celé sestavy bych chtěl investovat tak okolo 30 000kč i s kabely a prací, něco málo přes nebude vadit, hlavně ať to má výkon a kvalitu. Zde je co jsem si našel sám: Reproduktory Gladen SQL 165 Dual, Balení tlumení Gladen Aero 2 Door Kit Professional x 2 sety, 4carmedia MDF podložky Audi A4 - Zadní, 4carmedia MDF podložky Audi A4 - Přední, Aktivní subwoofer FLI TRAP 12 ACTIVE. Mimochodem mám Audi A4 B8 (8K) r.v. 2008.Předem děkuji za radu či nabídku.S pozdravemNovák B.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.10.2017 14:36
Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě bych rozhodně nevolil aktivní subwoofer FLI. Pokud má mít sestava výkona  kvalitu, nebude tohle rozhodně tou správnou volbou. Reproduktory GLADEN SQL 165 jsou dobrou volbou, ale pokud to dobře chápu, bude se osazovat pro zadní pozice pouze středobasové repro? DOOR KIT PROFESIONAL lze také nahradit jednotlivými materiály, pro vytlumení. Zkuste mi prosim do emailu dotazy@ahifi.cz naspat předpokládané rozvržení reproduktorů a společně seskládáme vhodnou sestavu.
1|Patrik , 06.10.2014, 18:40
Dobrý den prosim vas sly by tyto repro namontovat do VW 5 r.v 08 ..díky za info
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.10.2014 18:53
Dobrý den Vážený zákazníku, standartně na originální pozici nikoliv, pouze pokud by se udělali doorboardy na 2x středobas.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.