Můj účet

Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB

12", 600 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
12" (300 mm)
Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB
Prodej skončil

Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB

12" subwoofer SQX 12 VB dokáže uspokojit náročného zákazníka, který požaduje jak vysoký výkon, tak detailní bas. Subwoofer z vysoké řady Gladen, který umí zahrát skvěle. Pro napájení doporučujeme použít 2kanálový zesilovač, který má na můstek výkon od 500 - 700 W RMS. Náš TIP je Mosconi Gladen ONE 250.2.

Klíčové vlastnosti boxu Gladen SQX 12 VB

  • Bassreflexová konstrukce.
  • Vysoce pevnostní MDF deska.
  • Bassreflexová šterbina optimalizovaná pro hladké proudění vzduchu.
  • Ozvučnice potažená černým kobercem.
  • Přední strana potažena designovou karbonovou fólií s logem Gladen v horním rohu.
  • 3 ochranné tyčky proti poškození subwooferu.
Katalogové čísloSQX 12 VB
ZnačkaGladen
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 600 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 900 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 670 x 400 x 345/200 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu16 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 50 litrů
Český návod - Gladen SQX 12 VB
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|michal , 10.02.2019, 14:52
Zdravím,chci se zeptat jestli poznám větší kvalitu a přesnost basu oproti Ahifi set 10 (Gladen RS 12 VB DUAL + Gladen SPL 1000C1)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.02.2019 09:43
Dobrý den, ano, poznáte, SQX je vyšší řada a má lepší zvuk.
4|pavel , 01.01.2019, 00:19
zdravim odvolavam vse co jsem rekl o subwooferu problem byl v nastaveni zesilovace o proti pioneeru je bas prenejsi a udernejsi ale je znat ze zesilovac na nej nestaci chce to neco lepsiho aby vymackl z gladenu maximumjinak vse nej do noveho roku a jeste vice slev :)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.01.2019 11:05
Dobrý den, je to jak píšete, kvalitnější a výkonnější zesilovač by tomu ještě více pomohl. Děkujeme za přání, úspěšný rok 2019 přeji i Vám.
3|Pavel , 26.12.2018, 19:03
Pekny den preji tak jsem si koupil subwofer gladen chtel jsem uz neco lepsiho napajim ho crunch 2300 ale nevim zvukove mi pripomina pioneera co jsem mel puvodne a to byla nizsi trida myslite ze ho muze degradovat zesilovac? Dekuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.01.2019 09:54
Dobrý den, problém bych viděl především v zesilovači, výkon zmíněného modelu je výrazně nižší než udává výrobce a tento subwoofer potřebuje ke svému maximálnímu vybuzení silnější zesilovač. Doporučil bych například Gladen XL 250c2.
2|Smile , 20.01.2016, 08:08
Dobrý den, můžu použít pro tento subwoofer zesilovač SINUS LIVE SL-A 1500 V2, který má jen 550W RMS ? Nebude to na tohoto macka málo ? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.01.2016 09:17
Dobrý den Vážený zákazníku, bylo by dobré mít alespoň malou výkonovou rezervu, ale i tak je zesilovač možné použít. 
1|Jirka , 04.12.2015, 16:38
Donrý den, jaký je podle Vás lepší subwoofer? Tento nebo gladen sql12? Co se týče kvality basu? A jaký použít zesilovač? Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.12.2015 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, co se kvality a přesnosti týče, bude lepší volbou SQX 12 . Vhodným zesilovačem může být například MOSCONI ONE 240.2.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.