Můj účet

Subwoofer Ground Zero GZUB 1000XACTII

10", 150 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Ground Zero GZUB 1000XACTII
Katalogové číslo:GZUB1000XACTII
ZnačkaGround Zero
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 150 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 210 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 250 mm (10")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 100 Hz
High level vstupVysokoúrovňový vstup na aktivním subwooferu umožňuje zapojení přímo na reproduktory v autě bez dokupování externího high/low převodníku. Využití v případě montáže aktivního subwooferu na originální autorádio. Ano
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
0 / 180°
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Rozměry aktivního subwooferu360 x 270 x 78 mm
Hmotnost5 kg
OstatníRozměr: 360 x 270 x 78 mm

Komentáře k produktu

2|Filip , 03.04.2018, 22:53
Dobrý den, chystám se instalovat subwoofer do Hondy Accord sedan. Mám k dispozici Rockford Fosgate P1L-112, který bych umístil do zavazadlového prostoru a k němu zakoupil jednokanálový zesilovač o výkonu cca 150 W RMS. Mám obavu, že do interiéru vozu pronikne zvuk neostrý, popřípadě dunivý. Proto se chci zeptat, jestli by v tomto případě nebylo vhodnější instalovat aktivní subwoofer přímo do interiéru pod sedadlo spolujezdce. Jde mi i o kvalitu zvuku bicích např. při punkové hudbě. Vzhledem k tomu, že již pasivní subwoofer vlastním, obě varianty vycházejí cenově velmi podobně. Dříve jsem měl tento subwoofer v kombi a byl jsem nesmírně spokojený. Jakou variantu bych měl dle vás zvolit? Předem díky za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.04.2018 13:03
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel je to jak píšete, díky oddělenému zavazadlovému prostoru bude zvukový přednes subwooferu omezen a částečně tedy i zkreslen. Aktivní subwoofer je řešením, ale je to určitá forma kompromisu. Pokud má jít pouze o doplnění basové složky, využil bych subwoofer Rockford, který již máte a doplnil jej o vhodný zesilovač, což bude v tomto případě lepší volbou.
1|Loki , 09.04.2015, 04:07
Dobry den. Sháním aktivni subwoofer co se mi vleze pod sedačku (superbII). Jde mi jen o vykresleni basu... Jaký je Váš nazor na tento model? Popřípadě jaky by jste mi doporučil? Díky.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.04.2015 13:13
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jde pouze o dokreslení basové složky, zvolil bych klidně levnější variantu, například sub od GLADENu, který bude zvukově podobný, avšak za skoro poloviční cenu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.