Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer v boxu Kicker DC122

2 x 12", 300 W RMS, 99,9 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Kicker DC122

Subwoofer v boxu Kicker DC122

Inovovaný model základního subwooferu Kicker ve dvojité ozvučnici, který nabízí špičkové zpracování a mnoho inovativních technologií, jako je např. závěs se žebrováním nebo extra pevný litý ocelový koš.
Katalogové číslo:DC122
ZnačkaKicker
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 600 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
99,9 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
27 - 500 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Basreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF ozvučnice potažená melírovaným potahovým kobercem
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 823 x 405 x 352/438 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu35,8 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníPolypropylenová membrána subwooferu, gumový závěs, lisovaný koš s povrchovou úpravou, mačkací přípojné terminály, mohutný bassreflex s vývodem v bočí části

Komentáře k produktu

9|Jirka , 05.11.2015, 22:31
Dobrý den,mám tento subwoofer kicker dc12jaký zesilovač by jste mi doporučil?Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.11.2015 09:49
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji například zesilovač MAC AUDIO ZXS 1000.
8|Matthias , 09.10.2015, 16:44
Mám basak od crunche a má 350 rms a 700max výkon a stal me 2.2k.. a tento má jen 300W a max 600W .. Tak se chcu zepta bude tento slabší a mít horší zvuk než Crunch CRB 350 ? a pokud bude silnější ? bude to o dost silnější ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.10.2015 17:08
Dobrý den Vážený zákazníku, Crunch je relaivně Low-end značka a i jejich parametry jsou málo kdy přesné. U značky Kicker tomu tak není. Subwoofer bude dle mého názoru silnější.
7|Janda , 24.06.2015, 12:36
Dobrej jak by to hrálo ve favoritu ? :O
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.06.2015 08:55
Dobrý den Vážený zákazníku, tento box má slušný akustický tlak a silné basy, takže pravděpodobně velmi slušně.
6|Fanda , 17.06.2015, 20:33
bude to znatelně lepší jak Crunch GTS 400
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.06.2015 15:40
Dobrý den Vážený zákazníku, po zvukové stránce ano, po stránce výkonové je to otázkou.
5|Fanda , 16.06.2015, 15:44
jaký zesilovač použít tedy jen sub a zesík ? :O
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.06.2015 17:11
Dobrý den Vážený zákazníku, pro subwoofer bych použil zesilovač MAC AUDIO ZXS 1000 a pro napájení oválných reproduktorů by mohl postačit například MAC AUDIO MPE 2.0 XL.
4|Fanda , 15.06.2015, 20:42
A proč použít dva zesilovače?:O když se koupí 4 kanál nějakej silnej tak to bude stejný?:O
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.06.2015 12:51
Dobrý den Vážený zákazníku, 4-kanálový zesilovač, který zvládne napájet tento subwoofer a dva oválné reproduktory v platě, bude cenově výrazně dražší, než-li dva 2-kanálové zesilovače.
3|fanda , 14.06.2015, 15:55
jaky zesilovac kdyby tam byli jeste v platu od kickeru? :O asi tak 200w
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.06.2015 13:01
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji napájet sólo. Tedy jeden zesilovač pro subwoofer a druhý použít pro reproduktory.
2|Jan , 02.04.2015, 22:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je u tohoto subwooferu výkon udaný v RMS za jeden reproduktor nebo dohromady. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.04.2015 09:04
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon se udává pro oba reproduktory, tedy dohromady.
1|Hany , 16.12.2014, 23:40
Dobrý večer, který z boxů od kickera se vám zdá lepší ohledně síly bas tento 2 ohmový nebo kicker DC124 4 ohmový . Předem dík
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.12.2014 09:54
Dobrý den Vážený zákazníku, na 2 Ohm je vždy vyšší výkon, více zde: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-vybrat-subwoofer-do-auta.htm

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.