Můj účet

Reproduktory Mac Audio Überkraft 2.16

Ø 165 mm, 200/600 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 71 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Nové výkonné komponentní reproduktory od Mac Audia s výkonem 200 W RMS. Tyto reproduktory vyniknou při zapojení na externí zesilovač, kde vám nabídnou téměř nekonečný výkonový potenciál. Doporučujeme všem, kteří touží po velmi hlasité aparatuře do auta.

Katalogové číslo:ÜBERKRAFT 2.16
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 200 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 600 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
28 - 26.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 71 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 47 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 21 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Mac Audio Überkraft 2.16
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

8|Karel , 11.02.2022, 05:06
Dobrý den, vejdou se tyto reproduktory hloubkou do předních dveří Passat B5? Kdyby ne, jaké by jste popř doporučily? Zaujali mne i tyto https://www.ahifi.cz/hertz-dpk-165-3.html . Děkuji Karel
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.02.2022 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory vejdou, jsou však určeny primárně pro zapojení na externí zesilovač. Pokud není v plánu zesilovač, doporučil bych volit Hertz DPK 165.3, což bude rozhodně lepší volba.
7|David , 23.01.2022, 14:42
Dobrý den, chtěl bych koupit tyto reproduktory do všech dveří do Golfa IV.Mohu poprosit o doporučení zesilovače popřípadě dvou zesilovačů pro všechny 4 reproduktory ?Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.01.2022 09:40
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou zesilovače by mohl být například Excursion HXA 85, ten bude mít dostatek výkonu pro 100% vybuzení reproduktorů.
6|Jakub Stárek , 10.03.2021, 23:11
https://www.ahifi.cz/zesilovac-audison-sr-2.htmlNebude tento zesilovač slabý
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.03.2021 09:54
Dobrý den Vážený zákazníku, repro by zvládlo i více výkonu, ale SR 2 je rozehraje velice slušně, za aktuální cenu velmi dobrá volba zesilovače.
5|Jakub starek , 25.02.2021, 14:18
Jaký zvolit zesilovač??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.02.2021 14:49
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi dobrou volbou je například zesilovač AUDISON SR 2, aktuálně za super cenu.
4|LU2N , 14.03.2020, 22:33
Zdravim ,chtel bych do passata B6 nove reproduktory,do predu i do zadu,co by ste mi doporucil? Diky za odpoved...????
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.03.2020 09:21
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych použít reproduktorový SET HERTZ, určený přímo pro Váš vůz. Skvělá volba, v případě zapojení reproduktorů na samotné autorádio, bez dalších zesilovačů.
3|Daniel kos , 09.05.2019, 09:38
Dobrý den, chci nějaký dobrý reproduktory do mercedes w203 c220. Chci dát do predni dvere Mac Überkraft 2.16 a do zadni dveře dam Mac Audio Power Star 16.2 Zesilovač mam Renegade REN1100S MK3 . Je dobra ta kombinace? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.05.2019 10:27
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil volit set reproduktorů HERTZ řady CK + CX, což bude rozhodně zajímavější a lepší volba.
2|Štěpán , 13.04.2019, 22:35
Dobrý den budu k těmto reproduktorům potřebovat zasilovac? Nebo mi pobezi i na klasické radio? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 15.04.2019 10:37
Dobrý den, připojení na zesilovač je v tomto případě nutností, rádio má na tyto reproduktory příliš malý výkon.
1|Jan Průša , 07.05.2018, 15:39
Dobrý den jaké jsou potřeba podložky do VW Golf 4 ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.05.2018 17:14
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji použít MDF podložky VW.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.