Můj účet

Subwoofer Powerbass 3XL-820D

8", 500/750 W, 89 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Powerbass 3XL-820D
Tip

Subwoofer Powerbass 3XL-820D

Powerbass inženýři dosáhli u nově přepracované řady subwooferů 3XL ještě lepšího výkonu a kontroly než u předchozí generace. Kombinací nového odvážného vzhledu s inovací, kterou je řada 3XL známá, vytvořil PowerBass dosud nejdokonalejší, vysoce výkonný subwoofer. Řada 3XL byla navržena tak, aby vydržela extrémní teplo, které vytváří nová generace zesilovačů třídy D. Zesilovače třídy D zahřívají kmitací cívku subwooferu dvakrát až třikrát více a rychleji než konvenční zesilovač třídy A/B. To vyžaduje speciální díly, které je klasifikují jako skutečný „subwoofer třídy D“. Powerbass používá průmyslová montážní lepidla vyrobená v USA, která zvládají toto nadměrné teplo, které by běžně roztrhalo obyčejný subwoofer. Dále je zde obvodové odvětrání, které umožňuje pohyb vzduchu přes kmitací cívku zabudovanou do zakázkově broušeného a litého hliníkového koše. Koš funguje jako pevný základ pro pevnou membránu z nelisované surové buničiny a přepracovaný obrácený protiprachový uzávěr PBX. Všechny 3XL subwoofery jsou vybaveny vysokoteplotním vinutím kmitací cívky HD BASV, která pomáhá odvádět teplo. Aby umožnili plný pohyb membrány, používá Powerbass ultra vysoký závěs NBR, který zvyšuje plochu membrány pro vyšší výkon spolu s lineární stabilitou membrány v celém subwooferu od vrcholu ke špičce. Aby bylo zajištěno, že se vysoké napětí ze zesilovače dostane do subwooferů, navrhli nové čtvercové pružinové poniklované terminály a začlenili velké trojité naskládané magnety Xtra Xtra Xtra optimalizované pomocí FEA, aby zvládly vysoký výkon, pro který jsou tyto subwoofery navrženy. Subwoofery 3XL jsou k dispozici ve velikostech 8", 12” a 15” v duální 1ohmové nebo duální 2ohmové verzi pro maximalizaci výkonu vašich zesilovačů.

Hlavní vlastnosti subwooferu Powerbass 3XL-820D

 • 8" subwoofer s výkonem 500 W RMS.
 • Dvojitá kmitací cívka o impedanci 2 + 2 Ω.
 • Nová prachovka s logem PBX.
 • DDC lisovaná papírová membrána.
 • Závěs NBR, který zvětšuje plochu membrány.
 • 63 mm odvětraná HD BASV kmitací cívka.
 • Obvodové větrací otvory pro chlazení kmitací cívky Aero-Vent.
 • Nerezonanční DDC litý hliníkový koš.
 • XTRA XTRA XTRA velká trojitá stohovaná struktura motoru.
 • Čtvercové pružinové poniklované terminály.
 • Optimálně navrženo pro bassreflexové skříně.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové číslo:3XL-820D
ZnačkaPowerbass
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 750 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 + 2 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 450 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 155 mm
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 63 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Lisovaný papír

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.