Můj účet

Zesilovač Powerbass ASA3 600.4

4kanálový zesilovač, 4 x 100 / 2 x 400 W RMS (4 Ω), 4 x 200 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Powerbass ASA3 600.4

Zesilovač Powerbass ASA3 600.4

V Powerbass stáli před nelehkým úkolem - vylepšit dnes již legendární zesilovače řady ASA. Přivítejte ASA3! Třetí generace zesilovačů řady ASA má užší půdorys pro všestrannost instalace, zvýšenou ochranu proti přepětí, širší vstupní citlivost, nový extrudovaný obal navržený pro lepší odvod tepla. Podařilo se zachovat všechny oblíbené funkce, které se obvykle vyskytují pouze u špičkových řad jiných značek. ASA3 zesilovače splňují potřeby každého opravdového audiofila. Nový vylepšený extrudovaný chladič využívá více žeber při zachování čistých linií, díky nimž je ASA klasikou. Tyto zesilovače poskytují čistý výkon s duší rokenrolu nebo jakéhokoli vašeho hudebního vkusu. Variabilní 12 dB, horní/dolní propust, elektronická výhybka pro nekonečné systémové aplikace. Napájecí zdroj PWM MOSFET pro efektivní reprodukci zvuku bez zkreslení, který nabízí 2ohmové stereo nebo 4 ohmy mono stabilní schopnosti. Uživatelsky přívětivé funkce, jako je variabilní ovládání zesílení basů s 18dB zesílením při 45 Hz, které vám poskytují větší výkon ze subwooferů. Pokud opravdu chcete seriózní ovládání výstupu vašeho subwooferu, je k dispozici k dokoupení dálkový ovladač pro všechny 2, 4 a 5kanálové modely.

Hlavní vlastnosti zesilovače Powerbass ASA3 600.4

 • 4kanálový zesilovač třídy A/B.
 • Výkon 4 x 100 / 2 x 400 W RMS (4 Ω), 4 x 200 W RMS (2 Ω).
 • PWM MOSFET napájecí zdroj.
 • Nízkoúrovňový vstup RCA/nízkoúrovňový průchozí výstup RCA.
 • Dálkové měkké zpoždění zapnutí/vypnutí.
 • Variabilní vysoko/nízkoprůchodová elektronická výhybka.
 • Variabilní 18dB Bass Boost EQ při 45 Hz.
 • Variabilní ovládání gainu.
 • Ochranný obvod: impedanční přetížení, zkrat reproduktoru, tepelné přehřátí a DC výstup.
 • Kabelové sekundární dálkové ovládání zisku (volitelně PB-GAIN1) - není součástí balení.
 • Přepínatelné podsvícení loga.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové čísloASA3 600.4
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 100 / 2 x 400 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 200 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
40 - 250 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
40 - 250 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22 000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,05 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 94 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,5 - 4 V
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 30 A
Rozměry zesilovače420 x 208 x 58 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Powerbass ASA3 1000.1D Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 1000.1DRychlý náhled1kanálový zesilovač, 1 x 400 / 700 / 1000 W RMS (4 / 2 / 1 Ω), třída D13.490 KčSklademPowerbass ASA3 1100.5 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 1100.5Rychlý náhled5kanálový zesilovač, 4 x 75 + 1 x 250 W RMS (4 Ω), třída A/B12.990 KčSklademPowerbass ASA3 1500.1D Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 1500.1DTipRychlý náhled1kanálový zesilovač, 1 x 500 / 1000 / 1500 W RMS (4 / 2 / 1 Ω), třída D17.990 KčSklademPowerbass ASA3 200.2 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 200.2-40 %Rychlý náhled2kanálový zesilovač, 2 x 50 / 1 x 200 W RMS (4 Ω) / 2 x 100 W RMS (2 Ω)2.499 Kč4.190 KčSklademPowerbass ASA3 300.2 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 300.2TipRychlý náhled2kanálový zesilovač, 2 x 75 / 1 x 300 W RMS (4 Ω), 2 x 150 W RMS (2 Ω)4.990 KčSklademPowerbass ASA3 400.1 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 400.1Rychlý náhled1kanálový zesilovač, 1 x 200 / 400 W RMS (4 / 2 Ω), třída A/B6.790 KčSklademPowerbass ASA3 400.4 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 400.4Rychlý náhled4kanálový zesilovač, 4 x 50 / 2 x 200 W RMS (4 Ω), 4 x 100 W RMS (2 Ω)5.990 KčSklademPowerbass ASA3 600.1 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 600.1Rychlý náhled1kanálový zesilovač, 1 x 300 / 600 W RMS (4 / 2 Ω), třída A/B9.290 KčSklademPowerbass ASA3 600.1D Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 600.1D-50 %AkceRychlý náhled1kanálový zesilovač, 1 x 200 / 400 / 600 W RMS (4 / 2 / 1 Ω), třída D5.199 Kč10.490 KčSklademPowerbass ASA3 600.2 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 600.2TipRychlý náhled (1 hodnocení)2kanálový zesilovač, 2 x 150 / 1 x 600 W RMS (4 Ω), 2 x 300 W RMS (2 Ω), třída A/B7.990 KčSklademPowerbass ASA3 700.5 Doprava zdarmaZesilovač Powerbass ASA3 700.5Rychlý náhled5kanálový zesilovač, 4 x 50 + 1 x 200 W RMS (4 Ω), třída A/B9.990 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.