Můj účet

Reproduktory Powerbass S-6802

koaxiální reproduktory, 6 x 8", 60 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Powerbass S-6802
Tip

Reproduktory Powerbass S-6802

Od svého představení před téměř 8 lety si koaxiální reproduktory řady S udělaly jméno u nadšených hudebních fanoušků po celém světě. Jak tedy vylepšit vítěze? Jak se říká, když to není rozbité, neopravujte to. V Powerbass se zaměřili na několik klíčových bodů a zbytek nechali nedotčený. Výsledkem jsou nové a vylepšené koaxiální reproduktory řady S. Bezpochyby fantastická náhrada za většinu OEM reproduktorů. Reproduktorové systémy řady S nadále nabízejí skvělý výkon za dostupnou cenu. S tolika velikostmi reproduktorů v této koaxiální řadě jsou reproduktory Powerbass S vynikající volbou pro nadšence kvalitního dynamického zvuku, kteří hledají skutečnou hodnotu spolu se snadnou instalací. Zveme vás, abyste otestovali řadu S a porovnali je s reproduktory s mnohem vyšší cenou. Patentovaná dvouvrstvá papírová membrána je vybavena DDC nátěrem, což vám umožní slyšet hladké a bohaté basy v celém rozsahu středních tónů. Pro vysoké frekvence jsou u většiny modelů nízkoprofilové, čistě hedvábné výškové reproduktory - jako je typ používaný v drahých domácích systémech, abyste měli jistotu, že získáte kompletní hi-fi zážitek.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Powerbass S-6802

 • 6 x 8" koaxiální reproduktory.
 • Membrána z černého 2vrstvého papíru, membrána DDC (Dynamic Damping Coating).
 • Membrána je dvojitě lisovaná a má pěnový povrch ošetřený proti UV záření.
 • Pevný koš s černým povrchem.
 • 19 mm hedvábný výškový reproduktor s neodymovým magnetem.
 • SEL Tweeter Ring - zvukově upravené mřížky před výškovým reproduktorem.
 • Struktura motoru EFF (účinné pole toku).
 • 4ohmová impedance.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové čísloS-6802
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
56 - 20 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 8"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 58 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 19 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

1|Josef , 16.08.2023, 21:37
Dobrý, vešel by se mi tenhle pár do auta Ford Maverick 2008 XLT ?6 x8 splňují ale teď nevím jak rozměry montážní hloubky atp... Pomůže mi někdo? Za každé info budu rád předem děkuji...
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.08.2023 14:39
Dobrý den Vážený zákazníku, je Vaše vozidlo vybaveno příplatkovou výbavou ? Případně víte jako impedanci mají originální reproduktory v tomto vozidle ? Odpověď nám prosím zašlete na náš mail : dotazy@ahifi.cz, kde Vám můžeme více a obsáhleji poradit. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Powerbass S-3502Reproduktory Powerbass S-3502TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 87,5 mm, 30 W RMS, 85 dB, 4 Ω, montážní hloubka 38 mm1.149 KčSklademPowerbass S-4002Reproduktory Powerbass S-4002TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 100 mm, 35 W RMS, 86 dB (1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka 45 mm1.190 KčSklademPowerbass S-4602Reproduktory Powerbass S-4602-30 %TipAkceRychlý náhled (1 hodnocení)koaxiální reproduktory, 4 x 6", 35 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka 49 mm899 Kč1.290 KčSklademPowerbass S-50C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass S-50CTipRychlý náhled (2 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 130 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 89 dB (1 W/1 m), montážní hloubka 50 mm2.290 KčSklademPowerbass S-5202Reproduktory Powerbass S-5202TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 40 W RMS, 87 dB, 4 Ω, montážní hloubka 50 mm1.290 KčDočasně nedostupnéPowerbass S-60C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass S-60CTipRychlý náhled (25 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 58 mm2.590 KčSklademPowerbass S-6502Reproduktory Powerbass S-6502TipRychlý náhled (8 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 50 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka 58 mm1.590 KčSklademPowerbass S-650TReproduktory Powerbass S-650TRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 45 W RMS, 88 dB, 4 Ω, slim verze1.390 KčSklademPowerbass S-6903Reproduktory Powerbass S-6903-30 %TipAkceRychlý náhled (3 hodnocení)koaxiální reproduktory, 6 x 9", 70 W RMS, 4 Ω, 90 dB (1W/1m), montážní hloubka 83 mm1.399 Kč1.990 KčSklademPowerbass S-84Subwoofer Powerbass S-84TipRychlý náhled (1 hodnocení)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω1.890 KčDočasně nedostupnéPowerbass S-84DSubwoofer Powerbass S-84DTipRychlý náhled (1 hodnocení)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω1.890 KčDočasně nedostupnéPowerbass STA-10 Doprava zdarmaAktivní subwoofer Powerbass STA-10Rychlý náhledaktivní subwoofer 10", 200 W RMS10.490 KčDočasně nedostupnéPowerbass STA-8 Doprava zdarmaAktivní subwoofer Powerbass STA-8Rychlý náhledaktivní subwoofer 8", 150 W RMS8.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass SWX-10GMřížka Powerbass SWX-10G-51 %AkceRychlý náhled (1 hodnocení)mřížka na 10" subwoofery Powerbass 2XL269 Kč549 KčSklademPowerbass SWX-12GMřížka Powerbass SWX-12GRychlý náhledmřížka na 12" subwoofer Powerbass 2XL a 3XL649 KčDočasně nedostupnéPowerbass SWX-15GMřížka Powerbass SWX-15GRychlý náhledmřížka na 15" subwoofer Powerbass 3XL890 KčSklademPowerbass SWX-8GMřížka Powerbass SWX-8G-31 %AkceRychlý náhled (1 hodnocení)mřížka na 8" subwoofer Powerbass 3XL339 Kč490 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.