Můj účet

Subwoofer Powerbass S-84D

8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Powerbass S-84D
Tip

Subwoofer Powerbass S-84D

Vylepšené subwoofery do auta řady S nyní posouvají celou třídu cenově dostupných basových reproduktorů na zcela novou úroveň. Reproduktor PowerBass S-84D je vybaven výkonným a vysoce zatížitelným magnetem, dvojitou velkou vysokoteplotní kmitací cívkou BASV o průměru 38 mm, ventilovaným magnetickým systémem a pevným lisovaným košem s přídavnými otvory pro chlazení cívky. Kónická membrána je vyrobena ze 4vrstvé přírodní směsi vlny a papíroviny, je lehká a velmi tuhá, přesně ovládá lineární pohyby membrány. To vše znamená, že subwoofer dokáže generovat velkou dávku silných basů s nízkým zkreslením a přirozeně příjemným zvukem. Subwoofery řady S byly optimalizovány pro použití v uzavřených a bassreflexových skříních, díky čemuž jsou vhodné pro mnoho montážních aplikací s většinou typů hudby.

Hlavní vlastnosti subwooferu Powerbass S-84D

 • 8" subwoofer s výkonem 125 W RMS.
 • Dvojitá kmitací cívka o impedanci 4 + 4 Ω.
 • Patentovaná membrána z papíru/vlny s povrchovou úpravou DDC.
 • 38 mm hlasová cívka BASV.
 • Obvodové větrací otvory pro chlazení kmitací cívky Aero-Vent.
 • Ocelový koš chráněný černým nástřikem.
 • Gumový závěs.
 • Chromové pružinkové terminály.
 • Navrženo pro malé uzavřené nebo bassreflexové skříně.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové číslo:S-84D
ZnačkaPowerbass
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 125 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
86 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 x 4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
42 - 800 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 88 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
42 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
18,4 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 7 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,521
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 4,3
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,46
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 38 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Papír + vlna

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Powerbass S-1004 Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-1004TipRychlý náhled10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω2.290 KčSklademPowerbass S-1004D Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-1004DTipRychlý náhled10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω2.290 KčSklademPowerbass S-10T Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-10TRychlý náhled10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω3.790 KčSklademPowerbass S-10TD Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-10TDRychlý náhled10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω3.790 KčSklademPowerbass S-1204 Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-1204TipRychlý náhled12", 300/600 W, 88 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω2.690 KčSklademPowerbass S-1204D Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-1204DTipRychlý náhled12", 300/600 W, 87,5 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω2.690 KčSklademPowerbass S-12T Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-12TRychlý náhled12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω4.290 KčSklademPowerbass S-12TD Doprava zdarmaSubwoofer Powerbass S-12TDRychlý náhled12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω4.290 KčSklademPowerbass S-1SReproduktory Powerbass S-1STipRychlý náhledØ kaloty 25 mm, 50/100 W, 91 dB (1W/1m), 4 Ω1.290 KčSklademPowerbass S-1ZTReproduktory Powerbass S-1ZTRychlý náhledØ 25 mm, 100/200 W, 102 dB (1 W/1 m), 4 Ω690 KčDočasně nedostupnéPowerbass S-275CFReproduktory Powerbass S-275CFRychlý náhled (1 hodnocení)Ø 68 mm, 30/90 W, 90 dB, 4 Ω990 KčSklademPowerbass S-3502Reproduktory Powerbass S-3502TipRychlý náhledØ 87,5 mm, 30/90 W, 85 dB, 4 Ω1.149 KčSklademPowerbass S-4002Reproduktory Powerbass S-4002TipRychlý náhledØ 100 mm, 35/105 W, 86 dB, 4 Ω1.190 KčSklademPowerbass S-4102Reproduktory Powerbass S-4102Rychlý náhled4 x 10", 50/150 W, 89 dB, 4 Ω1.390 KčSklademPowerbass S-4602Reproduktory Powerbass S-4602TipRychlý náhled4 x 6", 35/105 W, 88 dB, 4 Ω1.290 KčSklademPowerbass S-50C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass S-50CTipRychlý náhled (2 hodnocení)Ø 130 mm, 50/150 W, 4 Ω, 89 dB (1 W/1 m), montážní hloubka 50 mm2.290 KčSklademPowerbass S-5202Reproduktory Powerbass S-5202TipRychlý náhledØ 130 mm, 40/120 W, 87 dB, 4 Ω1.290 KčSklademPowerbass S-60C Doprava zdarmaReproduktory Powerbass S-60CTipRychlý náhled (14 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 90 dB (1 W/1 m), montážní hloubka 58 mm2.590 KčSklademPowerbass S-6502Reproduktory Powerbass S-6502TipRychlý náhledkoaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 50 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka 58 mm1.590 KčSklademPowerbass S-650TReproduktory Powerbass S-650TRychlý náhledØ 165 mm, 45/135 W, 88 dB, 4 Ω, slim verze1.390 KčSklademPowerbass S-6802Reproduktory Powerbass S-6802TipRychlý náhled6 x 8", 60/180 W, 88 dB, 4 Ω1.490 KčSklademPowerbass S-6902TReproduktory Powerbass S-6902TRychlý náhled6 x 9", 50/150 W, 89 dB, 4 Ω, slim verze1.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass S-6903Reproduktory Powerbass S-6903TipRychlý náhled (1 hodnocení)6 x 9", 70/210 W, 90 dB, 4 Ω1.990 KčSklademPowerbass S-84Subwoofer Powerbass S-84TipRychlý náhled (1 hodnocení)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω1.890 KčSklademPowerbass STA-10 Doprava zdarmaAktivní subwoofer Powerbass STA-10TipRychlý náhledaktivní subwoofer 10", 200 W RMS10.490 KčSklademPowerbass STA-8 Doprava zdarmaAktivní subwoofer Powerbass STA-8TipRychlý náhledaktivní subwoofer 8", 150 W RMS8.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass SWX-10GMřížka Powerbass SWX-10GRychlý náhledmřížka na 10" subwoofery Powerbass 2XL549 KčSklademPowerbass SWX-12GMřížka Powerbass SWX-12GRychlý náhledmřížka na 12" subwoofer Powerbass 2XL a 3XL649 KčSklademPowerbass SWX-15GMřížka Powerbass SWX-15GRychlý náhledmřížka na 15" subwoofer Powerbass 3XL890 KčSklademPowerbass SWX-8GMřížka Powerbass SWX-8GRychlý náhled (1 hodnocení)mřížka na 8" subwoofer Powerbass 3XL490 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.