Můj účet

Reproduktory Renegade RX42 MK2

Ø 100 mm, 60/120 W, 4 Ω, montážní hloubka 48 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Renegade RX42 MK2
Tip

Reproduktory Renegade RX42 MK2

Jedny z nejlépe znějících 10 cm koaxiálních reproduktorů v ceně do 1000,- Kč, a snad nejlepší 3pásmové koaxiální reproduktory v tomto rozměru a v dané cenové kategorii vůbec. 

Klíčové vlastnosti reproduktorů Renegade RX42 MK2

  • Výborné zpracování.
  • Polypropylenová membrána.
  • Gumový závěs.
  • Extra pevný ocelový koš.
  • 3pásmové provedení.
  • Ochranné mřížky jsou součástí balení.
Katalogové čísloRX42
ZnačkaRenegade
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 120 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
80 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 48 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - RX42 MK2
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|Miroslav Holý , 11.08.2023, 15:05
Dobrý den, hledám vhodné repro,do Mercedes Benz Atego, můžete mi prosím poradit? Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 15.08.2023 16:28
Dobrý den Vážený zákazníku. Do vašeho vozu lze osadit jakékoliv 100mm koaxiální reproduktory.
4|Standa , 09.07.2023, 00:47
Dobrý den, nemáte zkušenost jestli se budou vejít do VW T4? Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 12.07.2023 11:28
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít do prosotru v palubní desce v tomto vozidle. 
3|Jiří , 10.09.2022, 16:04
Dobrý den, jsou tyto reproduktory bezproblémové k autorádiu Pioneer SPH-10BT? Pokud ne jaká je vhodná alternativa? Děkuji Vám za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.09.2022 16:27
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou vhodné, určitě lze v kombinaci s rádiem SPH-10BT použít.
2|Daniel Klokočník , 17.06.2022, 22:15
https://www.ahifi.cz/renegade-rx42-mk2.html#tab-commentsDobry den lze tyto reproduktory pouzit do skoda felicia? dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.06.2022 07:27
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se má jednat o přední reproduktory, budou vhodné Renegade RX52 MK2, tedy 130mm reproduktory, nikoliv 100mm.
1|Marek , 01.03.2021, 15:14
Dobrý den, jak jsou na tom tyto reproduktory s citlivostí? Výrobce asi hodnotu neuvádí.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.03.2021 08:59
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi dobře - citlivost reproduktorů je 91 dB.

Hodnocení

Celkové hodnocení
89 %
37 zákazníků hodnotilo
27×
Jan Dobiáš
16. 10. 2022

Hrají výborně na svou velikost a za přijatelnou cenu. Jen mi začaly po jeden a půl roce při chladnějším počasí drnčet a hrát zkresleně. Na vině byl plastový kryt přes magnet reproduktoru, který se vlivem tepla uvolnil. Reproduktory mám originál umístěné ve stropnici. Ty stejné repra mám i shora v přístrojové desce, tam zatím bez problému.

Martin Zemek
24. 2. 2022

Cena výkon perfektní

Daniel Bakalár
5. 1. 2022

repro chrčí- drnčí při jakékoli hlasitosti nehledě na to že rádio nemám nikdy puštěné naplno navíc má víkon 40w což by toto repro mělo zvládnout a chrčí pouze jeden reprák takže to určitě néní hlasitostí ale nekvalitou.

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.01.2022 13:50
Dobrý den Vážený zákazníku, i když mají reproduktory papírově uvedený parametr výkonu 60W RMS neznamená to, že by dokázali přenést zkreslení, které každé rádio při maximální či vyšší hlasitosti má což se většinou projeví právě tzv. " chrčením" . Jedná se o malé reproduktory, od kterých nemůžeme očekávat ani basovou složku jak tomu u některých zákazníků bohužel bývá. Doporučuji tedy překontrolovat nastavení ve Vašem autorádiu . Jedná se však o oblíbené reproduktory v poměru cena výkon čemuž svědčí také jejich hodnocení na našem eshopu.  S takto nízkým hodnocením tedy nemohu souhlasit. 
Daniel Bakalár
30. 12. 2021

Po zvukové stránce dobré repro ale po 3měsících začal chrčet levý reprák. takže nedoporučuji

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 04.01.2022 10:06
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za Vaše hodnocení. K chrčení reproduktorů vetšinou dochází nevhodným nastavením a to hlavně hlasitosti . Pokud se tedy rozhodnete pro výměnu za jiné reproduktory doporučím dávat pozor při nastavení úrovně hlasitosti či jiného nastavení rádia. 
Petr Žák
25. 12. 2021

Jsem spokojený, super zvuk

Petr Bobčík
15. 5. 2021

Reproduktory jsem zakoupil jako výměnu za stávající do bagru. I přes malý průměr a aka 3pásmo hrají zřetelně a vyloženě bych použil příměr \"za málo peněz, hodně muziky \". Chválím i zřetelnost řečového pásma při telefonování přes BT. Stávající prostor kolem repro, jsem obložil GZDM1900MC GOLD, připojeno ke KMM BT306.

Jan Hübner
14. 7. 2020

Hodně muziky za málo peněz.

Roman Mutl
11. 7. 2020

Hrají výborně

David Navrátil
7. 5. 2020

Splnilo očekávání ????

Ověřený uživatel
15. 2. 2020

Velmi slušná kvalita a v pruměru 100 asi nejlepší

Martin
9. 11. 2019

Za ty prachy jsou velmi slusny,oproti originalnim repro je to uplne jina pisen.

Libor Dubišar
18. 10. 2018

super doporučuji

Ověřený uživatel
29. 5. 2018

Velmi překvapivá kvalita zvuku na tak malé reproduktory.

Martin Kanalaš
31. 3. 2018

Hrají suprově, v téhle cenové kategorii jsou dobře slyšet i přes helmu a hlučný výfuky

Jiří Daňhel
2. 10. 2016

splňuje to, co jsem od produktu očekával.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.