Můj účet

Reproduktory Renegade RX830 MK2

koaxiální reproduktory, Ø 200 mm, 150 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 74 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Renegade RX830 MK2

Cenově dostupné, výkonné a zvukově čisté 20 cm koaxiální reproduktory, které vám vydrží hrát několik dlouhých let. Máme vyzkoušeno, že se jedná o nadprůměrně kvalitní produkt v dané cenové kategorii, a hodnotíme tak tyto velké koaxy jako jedny z nejlepších v ceně do 1500,- Kč!

Klíčové vlastnosti reproduktorů Renegade RX830 MK2

  • Výborné zpracování.
  • Polypropylenová membrána.
  • Gumový závěs.
  • 3pásmové provedení.
  • Extra pevný ocelový koš.
  • Ochranné mřížky jsou součástí balení.
Katalogové čísloRX830
ZnačkaRenegade
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 200 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 74 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - RX830 MK2
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|Přemysl , 03.05.2022, 07:07
Dobrý den, prosím o radu, zda-li jsou tyto repráky vhodné do transporteru T6 jako náhrada stávajících. Mám originální repráky a jde mi o to, že bych nemusel tahat výšky a zapojovat výhybky do A-sloupku tzn. pokud možno jen nanýtovat nacvaknout konektor a hotovo. (rádio origo VW Composition Media)Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 04.05.2022 15:10
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych tento typ reproduktoru do Vašeho vozidla nedoporučil, kvalitou by jsme šli oproti originálu dolů, navíc je Vaše vozidlo vybaveno komponentními reproduktory a je tedy doporučené vždy měnit jak středobasové reproduktory tak i výškové . Pro více informací nás prosím kontaktujte na mail dotazy@ahifi.cz . 
4|Václav Zelycz , 22.06.2021, 12:25
Dobrý den mohl bych poprosit o radu jestli by stačil tento zesilovač na propojení těchto zadních repro ?Zesilovač Renegade RXA550 https://www.ahifi.cz/renegade-rxa550.html?gclid=EAIaIQobChMI2Yro9IKr8QIVD9d3Ch3jAAVaEAQYASABEgKNyfD_BwEA co je k tomu potřeba abych k tomu připojit ten zesík děkuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.06.2021 13:37
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač je vhodný a lze jej použít. Pro zapojení bude potřebná kabelová sada, například Nakamichi NK-WK18. V balení sady již najdete vše potřebné.
3|Martin Coufal , 06.03.2021, 17:55
Dobrý den. Mám na zadním platě 12\" basák a chci dát ještě něco po stranách. Jaký je Váš názor na tyto repráky, jsou dobré nebo mám radši koukat na něco v 6x9 ? Mam k tomu zesik 2x50w RMS
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.03.2021 08:23
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě bych doporučil volit repro v rozměru 6x9 palce, vhodnou volbou jsou například Hertz DCX 690.3.
2|Jiří Nováček , 16.12.2020, 14:28
Dobrý den můžu se zeptat prosím na dB nikde jsem je nemohl najít děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.12.2020 15:08
Dobrý den Vážený zákazníku, citlivost reproduktorů je 92 dB, doplněno do popisu.
1|Petr Florian , 27.12.2019, 22:27
Dobrý den chtěl bych vás požádat o průměr montážního otvoru předem děkuji za odpověď.....
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.12.2019 16:01
Dobrý den Vážený zákazníku, montážní průměr je 179mm.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.