Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory HERTZ ECX 690.5

3 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory HERTZ ECX 690.5
Zapojeno v demopanelu
-20 %
Lepší produkt je na dosah
Katalogové číslo:ECX 690.5
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 3 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
95 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 9 palce
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 78 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

23|hans, 12.10.2015, 15:15
Dobrý den,V platě mám HERTZ DCX 690.3, jelikož již jsou docela ohráté tak se rozhoduji čím je nahradit, je mezi HERTZ ECX 690.5 a HERTZ DCX 690.3 znatelný rozdíl ? s DCX jsem byl doposud velice spokojen
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.10.2015 16:55
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o dvě odlišné modelové řady, zvukový rozdíl, ač malý, zde bude. Osobně bych však, v této cenové relaci, doporučil reproduktory JBL GTO939.
22|Pejpa, 12.06.2014, 19:15
Dobrý den mám dotaz mám doma zesilovač MAC 500W a nevím jestly je vhodnej na tyto repro tak bych potřeboval poradit :D předem dík za odpověď :D
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.06.2014 21:13
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud mě nesdělíte typ tak neporadím, z popisu MAC 500W já nic nepoznám.
21|Ivory, 15.04.2014, 20:42
Dobrý den, jdou tyto reproduktory nainstalovat do škoda superb I. do plata? Je tam jakýsi plech tak mě zajímá jestli je třeba nějakých větších úprav, tedy pokud tam mohou být. Dále superb má reproduktory v předních i zadních dveřích včetně výšek, jak se řeší zapojení dalších reproduktorů na rádio Kenwood KDC-3057UG o výkonu 4x50w? Je třeba zesilovač, nebo stačí jen nějaká výhybka? předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.04.2014 22:21
Dobrý den Vážený zákazníku, popravdě jsme nikdy ovály do Superb nedávali, ale pokud je tam prostor, proč to nezkusit. Na autorádio můžete zapojit pouze 2 páry reproduktorů čili pokud chcete pár třetí, je třeba už připojit externí zesilovač. Na 1 pár repro stačí zesilovač 2-kanálový.
20|O5, 09.12.2013, 11:33
Oprava MAGNAT EDITION FOUR
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2013 12:41
Jedná se o koncepčně hodně podobné zesilovače, jsou si příbuzné čili stejná odpověd jako na předešlý dotaz.
19|O5, 09.12.2013, 11:12
Opět dobrý den, jak by tyto reproduktory hrály po připojení na zesilovač MAC AUDIO MPE 4000 CU LIMITED?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2013 13:20
Dobrý den Vážený zákazníku, při připojení na externí zesilovač vybudíte tyto ovály na 100%. Zesilovač je základní série čili nelze očekávat zázraky po zvukové stránce.
18|zase já, 09.12.2013, 06:39
Dobrý den myslíte že by mi k těmto reproduktorům stačil zesilovač Sencor SCA AMP4350?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2013 08:16
Dobrý den Vážený zákazníku, Sencor zesilovače neprodáváme tudíž Vám v tomto neporadím, osobně co vím od zákazníků bych se celkově značce Sencor vyhnul obloukem.
17|, 29.11.2013, 11:26
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký 4-kanálový zesilovač za rozumnou cenu by jste mi doporučil abych využil 100% potenciál těchto reproduktorů?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.11.2013 13:20
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte výkonem a kvalitou odpovídající zesilovač tak bych doporučil německý Gladen M-Line 75.4.
16|Ivory, 30.09.2013, 10:53
Dobrý den, mám zájem o koupi kvalitních oválů a zaujaly mě tyto. Rád bych se zeptal na kvalitu zvuku a jak velký mají BASS. Nyní mám v platě ''obyčejné'' 5 let staré čtyřpásmové reproduktory od Sencor a myslím že hrály dost dobře, jenom už při vyžším bassu chrastí. Zajímalo by mě jestli se to dá srovnávat, popřípadě jaké ovály by jste mi doporučil ve zhruba stejné cenové kategorii a zda je nutný zesilovač popřípadě jaký. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.09.2013 12:48
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto Hertzy patří určitě k nadprůměrným oválům čili bych se je nebál doporučit, myslím, že budete spokojen. Externí zesilovač nutný není.
15|Piwell, 09.06.2013, 12:31
ECX 690.5 mám týden v octavii 1 v zadním platě a jsem velmi spokojen. Oproti DCX 690 mají lepší razanci a přesnost - zvuk je ostřejší, dynamičtější. Líbí se mi velmi solidní projev středů. Basy jsou optimální, bicí zní skutečně jako bicí a poslouchat na nich basovou kytaru je slast. Například při skladbě Mother od Pink Floyd máte pocit, že sedíte na místě zvukaře na konzertě. Vepředu mám Hertz DSK 165 v MFD redukcích, rádio Alpine CDE-W235BT. Možná někdy přejdu na ESK dopředu.
14|Mario, 26.10.2012, 23:31
Anebo takovoudle vykopavku???? Zesilovač Mc HAMMER QUINTUS 1800 5-kanalProminte sem laik a nevim co vybrat. Jen me ted napadlo ze tenhle MC-Hammer mel kamos a docela slusne mu to hralo...
Odpověď: - AHIFI.CZ, 27.10.2012 00:49
MC HAMMER nedoporučuji.
13|Mario, 26.10.2012, 23:19
Dobry den. Mam Renault Safrane m2.Jeste premyslim co tam dat za aparaturu. Ale zatim sem premyslel o variante: Radio bych chtelALPINE CDE-9880RDo prednich a zadnich dveri bych dal HERTZ ESK 165.4, do zadniho plata chci taknejak posilit vysky tak tam chci dat HERTZ DT 24.3. A chtel bych dat nejakej subwoofer nejlepe aktivni. Muzete me nejakej supwoofer poradit? kdyz uz ten KICKS nedoprucujete, a chci vas poprosit poradte mi aj nejakej zesilovac k teto verzi aparatury. ja premyslim o techto zesilovacich. BOSCHMANN ZX3-T6D,BOSCHMANN ZX3-S5E,HERTZ HE 4. Co se tyce reproduktoru a zesilovacu pozdava se me jak citlivost tak i vykon.Dekuji...
Odpověď: - AHIFI.CZ, 27.10.2012 00:02
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud půjdete do Hertz reproduktorů pořídil bych velmi slušný 4 kanál od Hertze, Boschmann je v produkci zesilovačů trošku slabší po stránce kvality zvuku. Z aktivních boxů bych doporučil JBL GT-BASSPRO12. Volba autorádia je velmi slušná.
12|Mario, 25.10.2012, 23:53
Dobry den. Prosim vas,co by jste me doporucil,tyhle ovaly nebo aktivny subwofer napr. KICX ICQ 301BPA.Co se tyce basu tak bych potreboval spise tzv.kopak(nevim jestli jste me pochopil/ nez takovy to duneni. Coz si laicky myslim ze subwoofer je jen na to duneni,nez na ten kopak. Dekuji.
Odpověď: - AHIFI.CZ, 26.10.2012 01:13
Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě bych určitě z výběru vyřadil nekvalitní "aktivky" od Kicxe, které mají poddimenzované zesilovače a mizerné zpracování. Popište co máte za vůz, za rádio a za reproduktory a pokusím se Vám poradit.
11|Anonym, 14.09.2012, 23:08
Dobrý den, rozhoduji se mezi těmito a U-DIMENSION EL COAX 693 které zahrají lépe? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.09.2012 00:52
Dobrý den Vážený zákazníku, oba modely hrají velmi dobře, nedá se říct, že ty nebo ty hrají lépe. V poměru cena/výkon jsou na tom ale určitě lépe U-dimensiony.
10|Martin, 19.07.2012, 09:53
Dobrý den, rozhouji se mezi těmito a HERTZ DCX 710.3 které by ste mi doporučil? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.07.2012 11:30
Dobrý den Vážený zákazníku, já bych si vybral model ECX jelikož se jedná o vyšší sérii, kde jsou použity hodnotnější materiály a zvuk je zde vyspělejší. Je tam ale také vyšší cena u modelu ECX.
9|Anonym, 16.07.2012, 13:59
Dobrý den, rozhouji se mezi těmito a HERTZ DCX 710.3 které by ste mi doporučil? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.07.2012 15:41
Dobrý den Vážený zákazníku, větší model bude mít lepší basový základ a trošku větší výkon díky vyšší reálné citlivosti, čili pokud Vám nevadí opravdu docela velké rozměry, volil bych DCX 710.3.
8|THOMAS, 06.02.2012, 22:07
Dobry den chtěl jsem se zeptat koupil jsem HERTZ ECX 690 po zapojeni hraji strasne malo vubec nebasuji musim ktomu mit zesilovač?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.02.2012 23:24
Dobrý den Vážený zákazníku, problém může být kdekoliv, pokud jsem neviděl a neslyšel tak nemohu 100% potvrdit, že si zesilovačem pomůžete.
7|HANYS, 03.07.2011, 22:23
Dobry vecer mel jsem 4 pasmove magnaty cena kolem 3500 a bylo jsme s nemi velmi spokojen meli lepsi zvuk nez pioneer radove o 1500 drahsi a uz jsou bohuzel nepouzitelne a tak se divam po jinych ovalech a bud tyto nebo MAGNAT SELECTION 693 co co ma ten magnat napsane ve spicce se mi moc nezda jaky nazor mate na to vy ? citlivost radsi mensi mozna pujdou pres zesilovac dekuji za nazor
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.07.2011 23:26
Dobrý den Vážený zákazníku, Magnat Selection 693 máme v našem demopanelu a hrají podobně jako repro Macrom v cenové relaci 1000,-. Vůbec tyto ovály nedoporučuji, na svoji cenu hrají bohužel velmi podprůměrně. V cenovém rozpětí 2500,- až 3000,- máme ověřeno, že opravdu výborně hrají švédské DLS 960. Jak výkonem tak zvukově se Vám budou rozhodně líbit.
6|Zdeněk, 22.06.2010, 19:17
oprava: 6x9
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.06.2010 21:03
Dobrý den Vážený zákazníku, vždy se to odvíjí i o ceny, kterou zákazník zhruba požaduje, ale pokud se díváte na tyto Hertze tak je mohu rozhodně dopúoručit a nebo také zvažte JBL GTO 938, které hrají také velmi dobře, oboje ovály máme v našem demopanelu kde si je můžete kdykoliv přijít poslechnout a přesvděčit se jak hrají.
5|Zdeněk, 22.06.2010, 19:15
oprava: 6x9
4|Zdeněk, 22.06.2010, 19:14
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaký ovály 7x9 by jste mě doporučil do 3000Kč. Budou napájené jen rádiem. Děkuji
3|Snoopy, 29.04.2010, 12:26
Dobry den...pred necelym rokem jsem u vas koupil v akci set ECX690+ESK165..rad bych dokoupil zesilovac..jaky by jste mi doporucil? Da mi to same zesilovac od stejne znacky nebo i jiny?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.04.2010 14:43
Dobrý den, není nutné kupovat zesilovač od stejné značky. K této sadě bych doporučil například zesilovač JBL GT5-A604 za 2999,- který je plně vyhovující.
2|Martin, 09.09.2009, 14:28
Nejsem žádný audiofil, spíše laik a tyto repra mohu jedině chválit... Mám je na autorádiu Pioneer
1|omar, 24.01.2009, 01:36
dobry den rozhoduji se mezi temito repro a jbl GTO937zdaji se mi vykonostne stejne kvalitni,chci je napajet zesilovacem 2krat 100w stabilnim do 2ohmu,hraji ohmy roli v kvalite zvuku a ktere by jste mi doporucildiky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.01.2009 02:37
Dobrý den, oba model patří rozhodně k tomu nejlepšímu co v dané cenové kategorii je, Hertz mají větší citlivost, takže doporočuji na autorádio a Jbl i na zesilovač.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.