Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Hertz ESK 130.5

Ø 130 mm, 75/225 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 50 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory Hertz ESK 130.5
Prodej skončil
Katalogové číslo:ESK 130.5
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 225 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
70 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 50 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 26 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
OstatníNeodymový magnet
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

6|Patrik, 06.12.2015, 16:40
Děkuji za odpověď, ještě jeden takový dotaz daly by se do zadních dveří vectry b usadit 165 repra. Někde jsem to vyděl ale sám vím že tam jsou 130 tak abych něco neřezal .Raději bych tam dal komponentní 165 http://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-m-165-v2.html
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.12.2015 08:55
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jsou standardně osazeny reproduktory 130mm. pak nelze bez úprav použít 165mm.
5|Patrik, 04.12.2015, 19:04
Dobrý den neumím se rozhodnout, chci si koupit do vectry b 1997 sedan zadní repro a nevím které. Radio v autě mám http://www.ahifi.cz/autoradio-alpine-cda-117ri.html je propojené se zesilovačem pro čtyři repra, ve předu jsem si u vás před časem kupoval http://www.ahifi.cz/reproduktory-powerbass-s-6c.html samozřejmě dveře mám vytlumené , a přijdou mi slabé. Tak bych chtěl vylepšit zadní repra . Rozhoduji se mezi http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-esk-130-5.html nebo http://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-m-130-v2.html vše mám na 4ohm.Poradíte mi které budou hrát nejlíp , případně nějaký tip cena do 3500
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.12.2015 11:54
Dobrý den Vážený zákazníku, doporčuji reproduktory GLADEN M130 V2. V této cenové relaci nejlepší volba.
4|Zdenda, 07.06.2014, 17:50
Dobrý den,chci ze zeptat do škody O1 to půjde po orig. zadních repro v klidu přehodit,né?! Myslím tyhle ESK 130.5. Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.06.2014 18:19
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte verzi sedan a výškáče hodláte instalovat do zadních dveří, tak ANO.
3|Standa, 30.04.2012, 14:45
Dobře děkuji vám,ale tu redukci z 130 na 165 se vyrobí sám což je při nejlepším.Při nejhorším nakonec koupit 165mm repro.Tak že když to od vás zvážím bude výhodněji koupit ESK řadu pro obyč poslech.Vytlumení předních dveří vnitří a vnější plech dveříkolik plátů je potřeba na jedny dveře?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.04.2012 15:13
Na jedny dveře pro důkladné natlumení doporučuji 3 pláty.
2|Standa, 29.04.2012, 11:19
Dobrý den,poprosím vás o radu.Rozhoduji se mezi Hertz ESK 130.4 nebo Hertz DSK 130.4 do vozu škoda felicia a do zadního plata? Do budoucna je možný že koupím jiné vozidlo,kde bude montážní otvor na repro 165mm existuje redukce ze 165mm na 130mm?Předem vám děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.04.2012 12:03
Dobrý den Vážený zákazníku, do zadního plata se obvykle používají ovály 6 na 9 palce, ale pokud chcete 13 cm komponentní systém, řada DSK je základní, ESK je střední řada od Hertz. Redukce ze 130 na 165 se bohužel v MDF provedení nevyrábí.
1|Martin, 30.05.2011, 22:01
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na radu, nainstaluji tyto reproduktory do škody felice jako přední repro v autě vše original,podle rozměru by to tam mohlo byt,ale jak píši zeptám se i vás určitě stím máte zkušenosti.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.05.2011 23:21
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto komponentní reproduktory by měly bezproblémů pasovat do Škody Felicia.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.