Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory HERTZ ESK 163L.5

3 pásmové komponentní reproduktory
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory HERTZ ESK 163L.5
-20 %
Katalogové číslo:ESK 163L.5
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 3 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 125 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 375 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

6|Ivan, 10.06.2016, 16:49
Dobry den, je mozne tuto supravu nahodit do prednych dveri passat B7 bez zasadnejsich uprav? predpokladam, ze vzhladom na vysoku citlivost by nemal byt problem zapojit ich na tovarne radio, zahraju dostatocne? dakujem za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.06.2016 12:06
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit. Díky relativně vysoké citlivosti lze zapojit i na samotné autorádio. Potřeba samozřejmě počítat, že repro nebude vybuzeno na 100%.
5|Papa, 04.08.2012, 10:39
Snad jiz naposledy dobry den ... Jen tedy pro jistotu... sada obsahuje vyskovy reproduktor[velikost?]stredovy reproduktor [100] a basovy reproduktor[165] + vyhybku a to vse v paru... je to tak ?? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.08.2012 12:48
Dobrý den Vážený zákazníku, ano jak píšete, jedná se o 3-pásmový systém, výškáč je tuším 20 - 25 mm, klasický rozměr.
4|Papa, 02.08.2012, 17:36
Jeste jednou dobrz den... dival jsem se na fotky a podle mrizek mi pripadalo, ze stredy jsou 130 a bassy 160. Je tomu tak ??
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.08.2012 19:03
Již zodpovězeno.
3|Papa, 02.08.2012, 16:58
Dobry den,oba reproduktory jsou velikosti 160mm?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.08.2012 17:23
Dobrý den Vážený zákazníku, basový má 165 a středový má 100 mm.
2|Deus, 24.04.2012, 13:50
Dobrá tedy, a jaké autoradio by mi dostatečně stačilo k těmto reproduktorům,nebo je lepší hnát to přes zesilovač ?Díky David.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.04.2012 15:14
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud zvolíte například jakýkoliv moderní Kenwood tak to bude hrát velmi slušně, externí zesilovač není nutný.
1|Deus, 21.04.2012, 13:15
Dobrý den,Rád bych vás požádal o radu.Vlastním vůz Citroen Berlingo r.v. 2007,který má výškove reproduktory v palubce, ve předních dveřích a vzádu v kufru nad urovní sedaček. Průmery jsou 165 a 100 mm.No a k věci, má cenu pořirovat tyto třípasmové reproduktory? V kufru bude zesilivac hifonics 2x300w a přes mustek zapojen box hifonics ATL12BPSs výkonem 500W RMS. A všechno by to melo být zapojena na autoradio Pionner DEH-3400UB.Jaký na to máte názor, rád si necham poradit jak s radiem tak s reproduktory doprředu.Ale rád bych využil zesilovače a boxu hifonics, který uý vlastním.Předem děkuji za rady s pozdravem David.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.04.2012 15:03
Dobrý den Vážený zákazníku, 3-pásmový systém je stavěn tak aby výškáč a středový reproduktor byly u sebe, nemůžete ho dát dozadu, rozhodně tento Vámi navrhovaný model nedoporučuji. Pokud chcete zlepšit zvuk tak basová sekce Hifonics bude rozhodně velmi slušná, ale přední plus zadní část bych řešil jinak, vyhnul bych se řadě ESK od Hertz, která není až tak dobrá pokud se bavíme o poměru cena/výkon a pokud si necháte doporučit, vybíral bych japonské repro U-dimension El Comp 6 na předek + U-dimension El Coax 4 na zadní část.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.