Můj účet

Reproduktory JBL GTO509C

Ø 130 mm, 75/225 W, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory JBL GTO509C
Prodej skončil

Reproduktory JBL GTO509C

JBL je značka reproduktorů světové úrovně, která svými zařízeními pokrývá nahrávací studia, koncerty, ozvučuje kina a zejména pak dodává naprosto ohromující zážitek při poslechu nových Stadium reproduktorů ve vašem vozidle. Značka JBL je zkrátka nezaměnitelná. 2 ohmový výstup je navržený speciálně tak, aby nepřišel ani jediný vygenerovaný watt ze zesilovače, nebo hlavní jednotky nazmar, umožňuje patentovaným Plus One™ wooferům vytvořit působivé ozvučení o extrémním objemu. Dokonalá výhybka spolu s výškovými reproduktory generují výšky křišťálové čistoty, a to s tou nejvyšší přesností i ve velmi vysokých úrovních hlasitosti.

Klíčové vlastnosti JBL GTO reproduktorů:

  • Osm různých modelů pro využití ve všech typech aplikací nebo umístěních
  • Patentované JBL Plus One™ woofery ze skleněného vlákna s gumovým těsněním
  • 35 mm kmitající cívky wooferu
  • Špičkové výškové reproduktory z jemné tkaniny
  • Možnost upgradu na třícestný systém
  • Design s vysokým výstupem 2 nebo 3 Ohmů
  • Otestováno standardizovaným systémem pro test spolehlivosti Harman
Katalogové číslo:GTO509C
ZnačkaJBL
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 225 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
67 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminátový plast
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. 0/+3 dB
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

5|Lubo , 24.05.2016, 15:41
A ktore repro z tychto dvoch ma lepsi basovy zaklad ? Gladen alebo focal ? 130 mmDakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.05.2016 17:29
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil spíše Gladen.
4|Lubo , 24.05.2016, 14:14
Aky je vas nazor na ... http://www.ahifi.cz/reproduktory-focal-integration-iss-130.html ... ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.05.2016 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory rozhodně nejsou špatnou volbou. V této cenové relaci doporučuji.
3|Lubo , 24.05.2016, 13:37
To je dost 91 mm .... nevojde sa mi to tam ... mam na vas otazocku ake 13 cm repro by ste mi doporucili s montaznou hlbkou cca 50 az 55 mm do cca 3000 kc dakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.05.2016 15:26
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji připlatit a zvolit reproduktory GLADEN M130 V2.
2|Lubo , 22.05.2016, 21:19
Dobry den ...viete mi povedat sirku magnetu lebo neviem sa nejak k tomu dopracovat ani cez oficialnu stranku jbl ...dakujem pekne
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.05.2016 10:15
Dobrý den Vážený zákazníku, celkový průměr magnetu je 91mm.
1|Jakub , 19.11.2015, 10:10
Dobrý den. Některé zdroje uvádějí, že v Renault Twingo první generace jsou osazeny reproduktory o průměru 100mm. Chtěl bych se tedy jen ujistit, zda bude možné použít tyto reproduktory. Eventuálně s nějakým příslušenstvím. Momentálně nemám možnost reproduktory fyzicky zkontrolovat a rád bych tedy využil Vašich zkušeností. Mockrát děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.11.2015 12:30
Dobrý den Vážený zákazníku, dle dostupných informací jsou opravdu osazeny reproduktory 100mm. JBL GTO509C tedy pravděpodobně nepůjdou osadit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
4 zákazníci hodnotili
Česlav Badura
15. 10. 2018

Spokojen, splňuji to, co jsem od nich očekával.

Ověřený uživatel
24. 3. 2017

Vynikajicí,naprosta spokojenost. Aní sem to nečekal od 130 mm. Dal sem to do E39 hraji moc dobře, aj na origo MK4.Jsou určene spiš na kvalitu než na silu.

Oleksandr Vasilenko
25. 11. 2016

Velmi dobra kvalita za ty penize. Necekal jsem tolik bassu od tak malych 130mm repraku.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.