Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory JBL GTO609C

90 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 3 Ω, montážní hloubka repro. 52 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Lepší produkt je na dosah
Gladen RS 165 za 4 890 Kč
Reproduktory JBL GTO609C
Katalogové číslo:GTO609C
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 270 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
67 - 21000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 52 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. sklolaminátový plast
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 20 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO (plnohodnotná)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

8|Robert Fizek, 13.08.2017, 07:43
Dobrý den,mám passat B6 a odešel mi teďkom přední reproduktor a v zadu už to chrastí a repro nestíhá basy. Je to původní originál.Koukám se stále na reproduktory a chtěl bych určitě repro na zesilovač, Mám zesilovač kenwood kac -8404 - 50 rms x4 ( 4ohm ) nebo 75 rms x4 2ohmdoporučili by jste mi tyto reproduktory JBL GTO609C nebo radši sáhnout po reproduktorech Gladen M 165 V2.dále otázka do budoucna, plánuji i zesilovac + sub. nechci nejspíše si ale sub davat do kufru ale videl jsem na Vasich strankach ozvucnici na bok kufru na levou stranu. jake by tam byl vhodny sub se zesilovacem a co vše bych musel na zapojeni potrebovat ?dekuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 15.08.2017 09:51
Dobrý den, osobně bych doporučil Gladen M 165 V2, jsou na tom zvukově lépe. Pokud máte Passat B6 sedan, pak je potřeba tato ozvučnice. Subwoofer bych doporučil například Rockford Fosgade P1S4-10 a zesilovač Gladen RC 90C2. Variant je samozřejmě více. K zapojení bude ještě potřeba kabelová sada, například Renegade REN10KIT.
7|Maroš, 06.02.2017, 06:41
Dobrý den , chcel by som sa opýtať či si kupou tychto reproduktorom polepšim alebo zhoršim audio. Teraz mám v dverách hertz dsk 165.3
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.02.2017 17:32
Dobrý den Vážený zákazníku, JBL, z řady GTO, jsou rozhodně dobrou volbou a oproti HERZ to bude částečné zlepšení. Osobně bych použil reproduktory GLADEN M 165 V2.
6|Pavol, 29.04.2016, 20:10
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či do Hondy Accord 2010 s premium audio systémom do predných dverí by ste odporučili tieto alebo Reproduktory GLADEN M 165 V2 ktoré máte pri montážiach v starších modeloch Accordov 2004-2008 na stránke.Do zadných potom GLADEN HG-165M-3 alebo JBL GTO629?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.05.2016 16:53
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych spíše kombinaci reproduktorů GLADEN.
5|Martin, 25.03.2016, 21:29
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám Audi A8 D2 2001 , a je tam BOSE audio , celkem 16 reproduktoru , jaké reproduktory by jste doporučil abych si přilepšil na basech , nechci dávat do kufru subwoofer. Děkuji za radu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.03.2016 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě příplatkového systému BOSE by bylo dobré se s vozidlem zastavit a technici by na základě osazených reproduktorů a zapojení systému navrhli vhodné řešení. Systém bude s největší pravděpodobností zapojen optikou a tovární zesilovač má specifické parametry, které bohužel neznám. 
4|Radek, 29.02.2016, 12:26
zdravím, jaký je asi zvukový rozdil mezi těmito repro a sadou GTO - 6507c ? cenová hladina je téměř stejná...díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.02.2016 12:56
Dobrý den Vážený zákazníku, 6507C jsou více jak 5 let starý model, těžko mohu hodnotit, omlouvám se.
3|Lukáš, 14.09.2015, 11:30
Dobrý den, už jsem vám jednou psal skrz koaxiální reproduktory a ty jste mi napsal že nejsou vhodné, tak se chci zeptat jestli jsou vhodné tyto reproduktory pro instalaci do Škoda Octavia Combi 1 rok výroby 2002 do předních dveří ? rádio předpovídám že můžu koupit to samé co jste mi doporučil.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.09.2015 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, tento výběr je zcela v pořádku a myslím, že budete se zvukem spokojený.
2|Evžis, 11.04.2015, 17:25
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat zda k těmto repro by byl vhodný zesilovač nebo by hrály slušně i bez.Rádio mám Sony z řady Xplod 4x52W.Případně mám od vás ještě zesilovač Carpower 350 W který bych na to použil.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.04.2015 19:15
Dobrý den Vážený zákazníku, díky vysoké citlivosti 93dB jsou tyto reproduktory vhodné i na samotné autorádio. Samozřejmě zesilovač by jim dodal více výkonu. Pokud máte zesilovač k dispozici, osobně bych doporučil pustit přes něj.
1|Kubis, 01.09.2013, 17:11
Dobý den mohl bych se zeptat jaky je rozdil mezi temito eproduktoy a JBL MS-62C tyto mi prijdou parametralne lepší a levnejsi. tak sem z toho zmaten.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.09.2013 19:25
Dobrý den Vážený zákazníku, řada MS je vyšší řada oproti GTO tzn. hlavně lepší zvuk a možnosti nastavení výhybky.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
4 zákazníci hodnotili
Radim Danko
19. 6. 2017

Za mně super, v cenove kategorii myslím že špička. Montováno do Š120, dveře vytlumeny Profidamp ALUBUTYL 18 V2

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.