Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Kicker CS464

50 W RMS, 88 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 43 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Reproduktory
Reproduktory Kicker CS464
Prodej skončil
Katalogové číslo:CS464
ZnačkaKicker
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
2 pásmové koaxiální reproduktory
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 Watt
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 4 x 6 "
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 43 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. polypropylen
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI membrána
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Ostatníneodymový magnet výškového reproduktoru, polypropylenovo-gumový závěs
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

5|Jan Pospíšil, 05.07.2017, 16:13
Dobrý den, potřebuji zadní repro do Fabie I combi..budou tyto vyhovující nebo byste mi doporučili jiné? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.07.2017 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory CRUNCH DSX462. Použít lze ale i dotazované KICKER.
4|Petr, 07.11.2014, 17:15
Díky moc, jeste jeden dotaz, kdyz tam repro mam , tak jen vyndam stary a novy koax zapojím do stavajících kabelu? nemusím tahat jiné?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.11.2014 23:05
Ano, pokud jsou kabely v pořádku, není třeba je měnit.
3|Petr, 07.11.2014, 16:44
Dobry den, vybíram repro do fabie 1 hatchback do zadu ,do kufru, jsou tam originalní, ale nejsem si jist rozmerem.tento rozmer je ten spravny? a nebo jake dat do zadu aby dobre hraly v cenovem rozmezy kolem 1600 korun. Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.11.2014 17:02
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte krátkou verzi, měly by tam být 13 cm koaxi. Můj Tip pokud chcete Kicker: http://www.ahifi.cz/reproduktory-kicker-cs54.html.
2|pavel, 03.11.2014, 07:49
Dobry den kamarad me prosil abych mu vybral nejake repro do skody octavie1 sedan a nemam skusenost s ovaly mohl by jste mi poradit jaky by jste namontoval dopredu pujde gladen mline nebo tak ted si nejsem jist ale cena jich je 3000 tak co dozadu k nim bude to hrat pres radio konwood kdc 4757sd dekuji moc za radu
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.11.2014 20:59
Dobrý den Vážený zákazníku, s Gladen M 165 V2 bude kamarád určitě hodně spokojený. Pokud má sedan, tak tam jsou 13 cm koaxi a kvůli zabarvení zvuku bych zvolil koaxiální provedení z M-Line série Gladen MC 130.
1|Špaček, 03.01.2014, 10:59
Dobrý den, jaký máte názor na tyto repro jako náhradu za tovární 4x6 hrané přes škoda dx? Rozhoduji se mezi crunch a těmito. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.01.2014 12:45
Dobrý den Vážený zákazníku, Kicker z řady CS hrají velmi dobře, podle nás lépe jak Crunch v dané cenové relaci.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ověřený uživatel
8. 2. 2018

není co dodat splňuji očekavání

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.