Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Pioneer TS-Q172C (Opel)

Ø 170 mm, 50/220 W, 1 Ω, 89 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Pioneer TS-Q172C (Opel)
-21 %
Katalogové číslo:TS-Q172C (OPEL)
ZnačkaPioneer
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 220 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
1 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 28000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Kevlar
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

8|Marek, 26.05.2017, 08:12
Dobry den mohu tyto reproduktory pouzit do octavie 2 facelift? Diky naschledanou.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.05.2017 14:56
Dobrý den Vážený zákazníku, OPEL v popisu znamená, že jsou reproduktory primárně určeny, pro vozy OPEL. Do Octavie II nepůjdou osadit, muselo by se značně upravit uchycení.
7|Jeza, 01.04.2017, 21:18
Dobrý den budou pasovat tyto reproduktory do Opel Zafira A 2003?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.04.2017 09:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.
6|Erik, 19.10.2016, 18:46
Dobrý den, budou tyto reproduktory prosím pasovat do Opel Corsa B r.v.98 5dvř.? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.10.2016 13:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
5|Keeper, 12.06.2016, 17:19
Zdravim, mam zajem o tyto vami nabizene reproduktory, jen mam jednu otazku. Budou mi pasovat do Focuse II FL? Respektive pasujou do podlozek 4carmedia MDF podložky Ford Focus, C-Max, Kuga?? Dekuju za odpoved..
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.06.2016 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel ne. Reproduktory jsou přímo určené pro vozidla Opel a jsou včetně adaptéru. Doporučuji použít univerzální reproduktory.
4|Milan, 31.05.2016, 23:28
Dobry deň, pasujú tieto repro aj do Opel astra H
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2016 17:25
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
3|Jimmy, 09.06.2011, 10:48
Dobrý den, jak lze tyto reproduktory upevnit do vozu Opel Astra F r.v. 1997? děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.06.2011 12:50
Dobrý den Vážený zákazníku, máme informace, že ano, ale vyzkoušené to nemáme, tyto reproduktory v podstatě nikdo nekupuje, každý to řeší redukčními kroužky a koupí libovolných reproduktorů, zde extrémně připlácíte za custom fit.
2|Anonym, 28.02.2010, 12:44
dobry den, pasujou tyhle repro i do Astry G 5dv r.99?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.02.2010 14:43
Dobrý den, ano pasují do ASTRY G r.v. 1999.
1|Honza, 18.10.2009, 09:07
Budou tyto repro pasovat i do nového modelu Opel Insignia?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.10.2009 10:09
Dobrý den, neznám tuto informaci, jedná se o příliš nový vůz a zatím zde nemáme tabulky rozměrů repro do tohoto vozu. Pokud nejste se zvukem spokojen a chtěl by jste repro vyměnit a chcete mít 100% jistotu tak he zapotřebí dveře rozdělat a rozměr továrních reproduktorů oměřit + oměřit montážní hloubku při staženém okně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Vážený zákazníci, v těchto dnech může docházet k opožděné expedici zásilek z důvodu výrazného navýšení počtu objednávek. Na jejich včasném vyřízení usilovně pracujeme, mockrát děkujeme za pochopení.