Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Rockford Fosgate PRIME R1675-S

40 W RMS, 89 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω, montážní hloubka 51,20 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Rockford Fosgate PRIME R1675-S
-39 %
Aktualizováno
Katalogové číslo:R1675-S
ZnačkaRockford Fosgate
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 40 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 80 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 22 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 51,20 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 26,88 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (vestavěná v těle středobasu)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Tweeter High-Pass (HP): 4.5kHz @ 6dB/octave
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

2|Kryštof, 20.04.2017, 17:46
Dobrý den,Chci znát vás názor, jestli by jste mi doporučil tyto reproduktory nebo gladen alpha 165?Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.04.2017 13:51
Dobrý den Vážený zákazníku, každá z variant má svůj specifický zvuk. Ani jedny reproduktory nejsou špatnou volbou, ale každému vyhovuje něco jiného. Osobně bych volil spíše Gladen, ale ani Rockford nemá vůbec špatný zvuk. Ideální by bylo si reproduktory poslechnout přímo u nás, na demopanelu. Každý má jiné nároky a požadavky. Pokud ta možnost není, volil bych GLADEN, určitě nezklamou.
1|Jirka, 22.11.2016, 22:46
Dobrý den.Instaloval jsem tyto repro do předních dveří Fabia I (r.v.2000) s ručním stahováním oken.Skutečná montážní hloubka středobasů je téměř 55mm. Výrobce sice na svých stránkách i v přiloženém manuálu uvádí oněch 51,2mm, ale na krabici už je uvedeno správně oněch 55mm. Nicméně do té Fabie se vešly na chlup, použity podložky 30mm.Výškáče jsou průměrem také v pořádku, jen jsou o něco hlubší a nezaklaply pod výstupky, co držely originály. I tak ale bez problémů.Zvukově nechci hodnotit, je to individuální, navíc jsou připojeny ke Kenwood KM-303BT, jehož zvukový výstup (včetně možnosti nastavení) nepovažuji zrovna za nějak vydařený. Zkoušeno též na starším Pioneer. Přesto, na takto konstruovaný reproduktor solidní basy, příjemně zabarvené středy a ostřejší výšky. Výsledek ale závisí na tom, k jakému rádiu budou připojeny.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.11.2016 15:33
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi děkujeme za přínosnou recenzi a jsme rádi, že jste spokojen.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Martin Kuchař
13. 9. 2017

Super zvuk za ty peníze a hlavně perfektně padnou do Fabie 1. Doporučuji

Lukáš Chrástek
2. 4. 2017

Reproduktory jsem kupoval do předních dveří Peugeot 306 (r. v. 1995). Nejprve přišlo zklamání v podobě nepřesných rozměrů. Reproduktory nejsou velikosti 6,5\" (165mm) ale 6,75\" (171,4mm). Nemám potřebu tady někomu něco vyčítat, mě samotnýho by nenapadlo, že někdo vyrábí takhle atypický rozměr, jen si na to ostatní případně dejte pozor. Naneštěstí zrovna u mého auta není možné reproduktory namontovat bez značných úprav, ale vracet jsem je nechtěl a vzhledem k faktu, že jsem doorboardy stejně chtěl později předělávat, jsem se pustil do práce. Nicméně toho rozhodně nelituji, co se zvuku týče, jsem víc než mile překvapen a to jsem se zatím ani nepouštěl do akustických úprav v autě. U poslechu preferuju věrnost přednesu a té se mi zde dostává v plné míře. Frekvence se do sebe neslévají, zvuk je vyvážený a čistý. Zpracování je taky parádní, potěšilo mě několik možností uchycení výškových reproduktorů (které mimochodem umožňuje naklánění ve všech směrech do cca 30°), stejně tak jako použití kondenzátorů Bennic pro výhybku. Na středobasy se mi tak hezky koukalo, až mi bylo skoro líto je dát pod mřížku :D Nechci aby to vypadalo, že jen chválím, ale opravdu netuším co bych mohl vytknout. Mohu jedině vřele doporučit, nicméně si nejdřív před koupí přeměřte, jestli se vám tam vejdou, u většiny automobilů bude minimálně nutné dokoupit podložky, nebo zvolit Rockford Fosgate PRIME R165-S, které mají klasických 6,5\" (165mm), ale zároveň trochu menší frekvenční rozsah.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.