Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SE

Ø 165 mm, 60/120 W, 4 Ω, 88 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SE
-5 %
Tip

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SE

Nadšenci do automobilového audia se rozhodně zamilují do nového komponentního systému Punch Series 6.5". Ten totiž nabízí koš FlexFit2, čímž zajistí kompatibilitu s vozidly z USA, Evropy a jinými importovanými typy vozidel. V Evropě se staly velmi oblíbené „Evropské koše“, které lze velmi snadno instalovat v široké škále vozidel, např. ve VW, Citroenu a Opelu. Systém rovněž disponuje externí výhybkou pro ještě přesnější nastavení mezní frekvence.

Klíčové vlastnosti Rockford Fosgate PUNCH P165-SE

 • Polypropylenová membrána obohacená o minerální hmoty
 • Design navržený tak, aby byla výška závěsu ideální pro magnetický motorek
 • 1" ošetřený výškový PEI reproduktor
 • Těsnící technologie VAST pro vertikální instalaci
 • Závěs ze santoprenového kaučuku
 • Instalace technologií FlexFit2
 • Vylepšená externí výhybka
 • Hliníkový koš
 • Montážní systém výškového reproduktoru technologií DDC (Discreet Dual Clamp)
 • Součástí balení je i pouzdro a zešikmený kryt výškového reproduktoru
 • Součástí balení jsou krycí mřížky a veškerý montážní hardware
Katalogové číslo:P165-SE
ZnačkaRockford Fosgate
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 120 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
43 - 20 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 13 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

3|Václav Černý, 07.12.2018, 12:48
Dobrý den. Půjdou tyto repro namontovat do Fabie 1 s elektrickým stahováním, bez dalších uprav? Za použití redukčního kroužku.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.12.2018 09:22
Dobrý den, pomocí těchto podložek je instalace možná, každopádně je potřeba mírná úprava dveřní výplně.
2|Jan Štěpánek, 21.10.2018, 13:31
Dobrý den, chci si koupit tyhle reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SE. Mám Peugeot 207 (r.v.2006). Je potřeba koupit redukce nebo podložky?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.10.2018 15:39
Dobrý den Vážený zákazníku, podložky nejsou potřebné, osadit lze do původních držáků. Podobná instalace ZDE.
1|Milan, 02.03.2018, 22:15
Dobrý den,koupil jsem si tyhle reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SE. V první řadě je musím opravdu pochválit hrají ve vytlumených dveří Octavia 1 naprosto dokonale. Ovšem se mi moc nezdají výškové reproduktory - každý kdo sedne do auta, si po chvíli stěžuje na velice nepříjemný ostrý zvuk, jako by syčení obou výškáčů. Vše je správně zapojené ve výhybce a polarita je také správná. Dotaz zní je to stálý stav? Dají se výšky nějak utlumit např. ve výhybce? Netvrdím, že zvuk z výškových je špatný, ale dost to tzv. tahá za uši... Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.03.2018 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, každý máme jiné uši a někomu opravdu mohou výškové repro býti až nepříjemné. Vyhýbka bohužel nemá možnost nastavení a lze tedy upravit na EQ rádia, případně lze použít pasivní vyhýbku EXCURSION. Osobně bych je nechal ještě nějákou dobu rozehrát, pak se zvukový projev ještě pozmění a mohl by se srovnat.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Marian
15. 9. 2017

Naprosto skvely zvuk.Zapojeno na originalni radio,hraji ciste a pro me naroky velmi kvalitne.Doporucuju

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.