Můj účet

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P1650

Ø 165 mm, 55/110 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P1650

Hudební nadšenci s touhou nahradit přeinstalované reproduktory něčím skokově lepším, si u tohoto plnorozsahového modelu ze série The Punch rozhodně přijdou na své. P1650 nabízí koš FlexFit 2, díky kterému je instalace možná v téměř všech amerických, evropských a dalších typech vozidel. Obzvláště v Evropě je velmi oblíbený tento „Evropský koš“, lze jej totiž velmi snadno použít pro instalaci do vozidel VW, Citroen nebo Opel. Tento audio systém také nabízí technologii ICC (integrovaná skrytá výhybka), což eliminuje potřebu instalace krabiček pro následnou instalaci výhybky.

Klíčové vlastnosti reproduktorů Rockford Fosgate PUNCH P1650

 • Polypropylenová membrána plněná posilujícími minerálními látkami.
 • Lineární motor magnetu odpovídající designu závěsu.
 • 0,75" (20 mm) ošetřený PEI dome výškový reproduktor.
 • Systém vertikálního uchycení VAST.
 • Santoprenový gumový závěs.
 • Montáž systémem FlexFit 2.
 • Integrované skryté 12 dB/Oktávu výhybky.
 • Odlévaný hliníkový koš.
 • Mřížky a montážní hardware součástí balení.
Katalogové číslo:P1650
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 55 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 110 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 20 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 20 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

2|Zuzana Krejzova , 21.08.2018, 14:44
Dobrý den, prosím o informaci zda lze zapojit do předních dveří u citroenu c2 děkuji za informaci
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.08.2018 15:08
Dobrý den Vážená zákaznice, ano, lze použít. Podobná instalace v sekci MONTÁŽE.
1|Jan M. , 01.04.2018, 20:38
Zdravím, při prohlížení JBL GTO629 se mi nabídly tyto reproduktory jako \"lepší varianta\". Mohu poprosit o vysvětlení, v čem jsou tyto lepší? Chci nahradit repro v zadních dveřích Fordu Focus 2005-2011. Momentálně plánuji napojit na stávající audio systém. (Bez extra zesilovače.) Je docela pravděpodobné, že časem nahradím i přední repro, stejnou značkou. Na zvuk jsem docela pedant, mám fungující uši a často nepřekousnu věci, které ostatní ani neslyší. Přes to hledám poměr cena/výkon. Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.04.2018 16:30
Dobrý den, pokud máte rád kvalitní zvuk, bude se Vám líbit jak JBL, tak R.F.. Řada Punch je velmi oblíbenou a konkrétně tento produkt je opravdu o ždibek lepší než JBL a to hlavně po stránce vyrovnanosti. Ale co člověk, to určitý vkus na hudbu. :)

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
5 zákazníků hodnotilo
Vladimír Mrkvica
18. 9. 2021

Výborný precizní zvuk.Nemlátí, čisté výšky, skvělá podbarvená basová složka.Je nutné tyto reproduktory tkz.rozehrát.Po té se odmění skvělými basy a výškami.Radost poslouchat.

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Comfortmat Fusion XLZvukově izolační materiál Comfortmat Fusion XLTipRychlý náhled (1 hodnocení)zvukově izolační materiál, 1000 x 700 mm, tloušťka 3 mm, izolace 10 dB299 KčSklademComfortmat Carpet BlackČerný potahový koberec Comfortmat Carpet BlackTipRychlý náhled (24 hodnocení)potahový koberec, černá barva, 150 x 100 cm, možnost libovolné délky199 KčSklademComfortmat RollerPřitlačovací váleček Comfortmat RollerTipRychlý náhled (94 hodnocení)přitlačovací kovový váleček s dřevěnou rukojetí199 KčSklademComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRychlý náhled (127 hodnocení)akustický materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 12 mm, hmotnost 1,22 kg/m² 299 KčDočasně nedostupnéComfortmat Vision XLZvukově izolační materiál Comfortmat Vision XLTipRychlý náhled (41 hodnocení)zvukově izolační materiál, 1000 x 700 mm, tloušťka 6 mm, izolace 15 dB, hmotnost 0,44 kg/m² 399 KčSklademComfortmat VisionZvukově izolační materiál Comfortmat VisionTipRychlý náhled (48 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 15 dB, hmotnost 0,44 kg/m² 199 KčDočasně nedostupnéComfortmat BlockatorZvukově izolační materiál Comfortmat BlockatorTipRychlý náhled (39 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, izolace 35 dB, hmotnost 4,65 kg/m²219 KčSklademComfortmat SkylineZvukově izolační materiál Comfortmat SkylineTipRychlý náhled (42 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 25 dB, hmotnost 2,74 kg / m² 239 KčDočasně nedostupnéComfortmat BlockshotZvukově izolační materiál Comfortmat BlockshotTipRychlý náhled (78 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 7 mm, izolace 32 dB, hmotnost 4,11 Kg/m² 249 KčSklademComfortmat IntegraZvukově izolační materiál Comfortmat IntegraTipRychlý náhled (89 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 28 dB, hmotnost 2,91 Kg/m² 229 KčSklademComfortmat Carpet GrafitAntracitový potahový koberec Comfortmat Carpet GrafitTipRychlý náhled (15 hodnocení)potahový koberec, antracitová barva, 150 x 100 cm, možnost libovolné délky199 KčSklademComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepící potahový koberec Comfortmat Carpet Style GrafitTipRychlý náhled (11 hodnocení)samolepící potahový koberec, antracitová barva, 150 x 100 cm, možnost libovolné délky469 KčDočasně nedostupnéComfortmat Soft Wave Expert XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Soft Wave Expert XLTipRychlý náhled (14 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 15 mm549 KčDočasně nedostupnéComfortmat Soft Wave ExpertMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Soft Wave ExpertTipRychlý náhled (18 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 15 mm269 KčSklademComfortmat Extreme Pro MaxAntivibrační materiál Comfortmat Extreme Pro MaxTipRychlý náhled (3 hodnocení)antivibrační materiál, 470 x 350 mm, tloušťka 8 mm, MLF 0,85259 KčDočasně nedostupnéComfortmat FusionZvukově izolační materiál Comfortmat FusionTipRychlý náhled (6 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, izolace 10 dB159 KčSklademComfortmat Bitosoft AnticreakTěsnící páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (24 hodnocení)těsnící páska na plasty, 5 m x 15 mm, tloušťka 4 mm89 KčSklademComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Těsnící páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (22 hodnocení)těsnící páska na plasty, 5 m x 15 mm, tloušťka 1,6 mm89 KčSklademComfortmat GrillonTěsnící materiál Comfortmat Grillon (AntiCreak)TipRychlý náhled (1 hodnocení)těsnící materiál na plasty, 1000 x 700 mm249 KčSklademComfortmat Carpet Style AsheenŠedý samolepící potahový koberec Comfortmat Carpet Style AsheenTipRychlý náhled (8 hodnocení)samolepící potahový koberec, šedá barva, 150 x 100 cm, možnost libovolné délky499 KčSklademComfortmat Carpet Style BlackČerný samolepící potahový koberec Comfortmat Carpet Style BlackTipRychlý náhled (15 hodnocení)samolepící potahový koberec, černá barva, 150 x 100 cm, možnost libovolné délky469 KčDočasně nedostupnéComfortmat Soft Wave 15 XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Soft Wave 15 XLTipRychlý náhled (44 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 15 mm, hmotnost 0,51 kg/m² 399 KčDočasně nedostupnéComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRychlý náhled (73 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 15 mm, hmotnost 0,51 kg/m² 219 KčDočasně nedostupnéComfortmat D4Antivibrační materiál Comfortmat Dark D4TipRychlý náhled (22 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 4 mm, MLF 0,49, hmotnost 4,54 Kg / m²319 KčDočasně nedostupnéComfortmat D3Antivibrační materiál Comfortmat Dark D3TipRychlý náhled (44 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, MLF 0,41, hmotnost 3,22 Kg/m²279 KčSklademComfortmat D2Antivibrační materiál Comfortmat Dark D2TipRychlý náhled (188 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 2,3 mm, MLF 0,35, hmotnost 2,48 Kg/m²229 KčSklademComfortmat G4Antivibrační materiál Comfortmat G4TipRychlý náhled (12 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 4 mm, MLF 0,45, hmotnost 6,14 kg/m²229 KčSklademComfortmat G3Antivibrační materiál Comfortmat Gold G3TipRychlý náhled (10 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, MLF 0,39, hmotnost 4,74 Kg/m²199 KčSklademComfortmat G2Antivibrační materiál Comfortmat G2TipRychlý náhled (41 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 2,3 mm, MLF 0,33, hmotnost 3,06 kg/m² 179 KčSklademComfortmat S3Antivibrační materiál Comfortmat S3TipRychlý náhled (15 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3 mm, MLF 0,32, hmotnost 4,94 kg / m² 169 KčSklademComfortmat S2Antivibrační materiál Comfortmat S2TipRychlý náhled (195 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 2 mm, MLF 0,26, hmotnost 3,23 kg/m²149 KčSklademComfortmat S1Antivibrační materiál Comfortmat S1TipRychlý náhled (22 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 1,5 mm, MLF 0,22129 KčSklademComfortmat AtomAntivibrační materiál Comfortmat AtomTipRychlý náhled (15 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 4 mm, MLF 0,60, hmotnost 5,79 Kg / m²319 KčSklademComfortmat ExtremeAntivibrační materiál Comfortmat ExtremeTipRychlý náhled (12 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 3,5 mm, MLF 0,63, hmotnost 5,45 Kg / m²359 KčSklademComfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XLTipRychlý náhled (27 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 10 mm369 KčSklademComfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 10TipRychlý náhled (31 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 10 mm199 KčSklademComfortmat Ultrasoft 5 XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 5 XLTipRychlý náhled (12 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 5 mm269 KčSklademComfortmat Ultrasoft 5Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 5TipRychlý náhled (21 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 5 mm139 KčDočasně nedostupnéComfortmat Bitosoft 10 XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 10 XLTipRychlý náhled (9 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 10 mm339 KčSklademComfortmat Bitosoft 10Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 10TipRychlý náhled (7 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 10 mm159 KčSklademComfortmat Bitosoft 5 XLMateriál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 5 XLTipRychlý náhled (13 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 5 mm229 KčSklademComfortmat Bitosoft 5Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Bitosoft 5TipRychlý náhled (28 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 5 mm119 KčDočasně nedostupnéComfortmat Extreme ProAntivibrační materiál Comfortmat Extreme ProTipRychlý náhled (2 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, MLF 0,75, hmotnost 7,59 Kg / m² 399 KčSklademComfortmat NeopreneZvukově izolační materiál Comfortmat NeopreneTipRychlý náhled (49 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 13 dB, hmotnost 0,44 kg/m² 179 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.