Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Alpine SWR-10D4

1000 W RMS, 84 dB (SPL 2,83V/1m), 2 x 4 Ω, 10"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Tyto redesignované subwoofery páté generace Type-R mají celou řadu vylepšených vlastností, jako jsou ohromující výkon, čístější výstupy, hlubší basy a mimořádně citlié ovládání.

Extrémní basy se vejdou na mnoho míst
Subwoofery typu R byly vytvořeny, aby nabízely ještě větší flexibilitu montáže a a univerzálnost použití v rámci zvukového systému. Na 149 mm u 10" (25 cm) a 162 mm u 12" (30 cm) nabízí tento nový design ještě lepší výstupní kapacitu.

Větší zdvih = silnější výstup
Nová optimalizovaná struktura motoru spolu s naší revoluční technologií HAMR poskutuje novému subwooferu nejvyšší X-max a SPL výkon v této kategorii.
21 mm X-max umožní novému subwooferu poskytovat nejlepší basový výstup ve své třídě, ultra nízké zkreslení a bezkonkurenční kvalitu zvuku.

Více motorické síly = více kontroly
Díky nové segmentové desetimagnetové struktuře nabízí nové subwoofery typu R přesnější, hlasitější a čistší basy je ještě lepší ovládání. Tato nová sestava magnetu je navíc částí nové generace radiálního větraného VC odvodu tepla patentovaného Alpine.

Stále chlazený = stále hrající
Alpine patentovaný radiálně ventilovaný VC chladič a systém řízení proudění vzduchu (US Patent # 7634101) pomáhá minimalizovat kompresní sílu a zajišťuje spolehlivou a dlouho dobu přehrávání tím, že aktivně odvádí teplotu pryč od kmitací cívky. Nový jednolitý hliníkový rám s integrovaným krácenou objímkou používá celý rám jako chladič, aby bylo možné udržet stálý výkon dokonce i při extrémním využití.

FEA optimalizováno = maximální linearita
Alpine patentovaná složená radiální křivková pólová geometrie vytváří ultra symetrické magnetické pole a optimalizuje hustotu toku čímž se snižuje zkreslení, což vede k dalšímu zlepšení výkonu.

Vylepšený výkon
Neobvyle veliká 65 mm kmitací cívka nabízí o více než 35% větší plochu, což umožňuje zvýšit výkon nao 600W RMS / 1800W špička. Chcete-li získat ten nejlepší výkon, doporučujeme vám dvojici type-R subwooferů s novými digitálními PDX zesilovači Alpine.

4 jedinečné technologie Alpine

1. FEA optimalizovaný HAMR Surround 

HAMR (High-Amplitude Multi Roll) Surround konstrukce umožňuje extrémní zdvih, aniž by bylo nutné obětovat cenný prosor kuželu. FEA optimalizový pro linearitu a vyrobený z vstřikováním tvarovaného Santoprenu ®, je HAMR Suround klíčovou součástí systému odpružení, který umožňuje extrémní zdvih s přesným ovládáním bez zkreslení.

2. FEA optimalizovaný středící prvek s integrovanými zesílenými vrstvami
Zajišťuje spolehlivou a důslednou kontrolu kontaktů, čímž se odstraní případné mechanické ruchy a rušení typické pro mnoho designů s vysokým zdvihem.

3. Kruhově ventilovaný VC chladič & systém řízení proudění vzduchu
Aktivně spravuje teplotu kmitací cívky tím, že vhání vzduch přímo přes chladící systému.

4. FEA optimalizovaná CRC motorická pohybová struktura
Vytváří symetrické magnetické pole a optimalizuje hustotu toku čímž se snižuje zkreslení, což vede k dalšímu zlepšení výkonu.
Katalogové číslo:SWR-10D4
ZnačkaAlpine
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1000 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 3000 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
84 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 x 4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
26 - 200 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 149 mm
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
32 Hz
Odkazy:CZ oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

1|Martin, 10.03.2015, 13:06
Dobrý den, jaký koupit zesilovač k tomuto subwooferu, hledám nejlevnější variantu, pak bych ještě potřeboval poradit jaký zesilovač u vás k subwoofru ALPINE SWR-1022D taky nějaký za rozumnou cenu
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.03.2015 13:10
Dobrý den Vážený zákazníku, nejlevnější varianta pro SWR-10D4 je např. Sinus Live monoblok: http://www.ahifi.cz/zesilovac-sinus-live-sl-a-1500-v2.html. Pro SWR-1022D bych zvolil Crunch GTX 2600. Vybral jsem levné zesilovače, které nejsou úplně ideální pro tyto subwoofery, ale dbal sem ohled na cenu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.