Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Ground Zero GZRW 30XSPL-D1

1500 W SPL, 86 dB (SPL 2,83V/1m), 2 x 1 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Ground Zero GZRW 30XSPL-D1
Aktualizováno
Katalogové číslo:GZRW30XSPL-D1
ZnačkaGround Zero
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1500 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
86 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 x 1 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 158 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
15 - 40 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
60 l
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
39,2 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
20,19 l
Xmax +-Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 40 mm
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,554
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

5|Jaroslav Zahràdka, 15.09.2017, 18:39
Zdravím ve spolek, vlastním tenhle Woofer, chci se zeptat, chci z něj vyždímat 100% kolik Ah baterka by byla nejoptimálnější abych z baterky dostal co nejvíc + kterej zesilovač ( 1ohm ) by byla nejlepší volba ? do 10k +-2k ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.09.2017 15:29
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač, stabilní na 1 Ohm, Vám v tomto případě nebude moc platný. Impedance subwooferu je 2 x 1 Ohm, zapojit tedy lze na 2 Ohm nebo na 0,5 Ohm, což již bude stabilní málokterý zesilovač. Hledáme tedy zesilovač, který bude schopný plnohodnotně napájet zmíněný subwoofer, zapojený na 2 Ohm. Vhodnou volbou je například GLADEN SPL 1800c1. Do 10 000,- takový zesilovač neznám, omlouvám se. Hodnota Ah baterie pak není až tak důležitá, pokud nebude schopný alternátor dodávat potřebné množství proudu, baterie už to nezachrání. Spíše bych doporučoval osadit kvalitní kapacitor, který vykryje špičky napětí. Vhodným kapacitorem je například HIFONICS HFC 2000.
4|Marek, 03.07.2017, 21:46
Dobrý deň chcem sa spýtať je vhodný uvedený zosilňovač pre reproduktor?Audio System X--ION 280.2Bridge Power RMS @ 2 Ohm 1x1480W
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.07.2017 17:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač lze použít, dle parametrů bude vhodný.
3|Daniel, 13.08.2016, 13:51
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem zda by šel k tomuto subwooferu použít mnou již vlastněný zesilovač Crunch GPX 2200.1D -> http://www.ahifi.cz/zesilovac-crunch-gpx-2200-1d.htmlPředem Vám děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.08.2016 15:22
Dobrý den Vážený zákazníku, použít lze, bohužel ho s největší pravděpodobností nebude schopný vybudit na 100%.
2|martin, 23.02.2016, 21:49
Dobry den proc je na vasi stránce uvedeno u GZRW 30XSPL-D1 xmax 25mm a na strankach ground zero Xmax 40 mm / 1.57\" ? Q
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.02.2016 11:53
Dobrý den Vážený zákazníku, mohlo se jednat o chybu v popisu, opraveno. Za chybu se omlouváme a děkujeme za upozornění.
1|Michal, 24.03.2015, 23:47
Dobrý den, vlastním zasilovač Ground Zero GZHA 2350X je to 2kanál, v můstku by měl mít na 2ohm 1100rms viz http://amp-performance.de/243-Ground-Zero-GZHA-2350X.htmlbyl by vhodný tento subwoofer při seriovém zapojení cívek na 2ohm do můstku na zesilovači? Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.03.2015 08:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, byl by vhodný.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.