Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer HERTZ ES 300.5

subwoofer 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer HERTZ ES 300.5
-20 %
Katalogové číslo:ES 300.5
ZnačkaHertz
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 350 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 700 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
91,6 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 250 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 128 mm
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
30 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
73,5 l
Xmax +-Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 9 mm
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

6|Ondra, 14.01.2014, 19:39
Zdravim,chci se zeptat jaky z aktualni nabidky zesilovacu by stacil pro tento SW? (klidne i vic typů)A jak je to s ozvucnici? pisete tu 73,5 litru ale na webu vyrobce je kolem 45 a i co jsem cetl ruzne zkusenosti uzivatelu tak ze tech 45-52 je optimalni.Dekuji za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.01.2014 21:50
Dobrý den Vážený zákazníku, "Vas" není objem ozvučice, objem ozvučnice je správně jak píšete napsán na of. webu Hertz čehož bych se i držel, ano. Námi doporučené zesilovače jsou například Carpower HPB-1502, Gladen M-Line 100.2, Crunch GTX 2600.
5|Michal, 10.12.2009, 13:01
Takže myslíte jít do tohoto HERTZ ES 300 NEW? Nebo který CRUNCH jste myslel? U toho GP 12D2 se mi líbí jak je podsvícený a výkon je tam psaný hodně slušný, ale nevím jak je myšleno 2 x 2 / 1 x 4 Ohm. To, že je dvoucívkový chápu, ale že by to šlo spojit a zapojit na jeden 4 Ohmový výstup/můstek? A taky by se asi potřeboval docela silný zesilovač. A ještě se zeptám na Helix, protože ty jste taky docela doporučoval. Jinak Díky za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.12.2009 15:00
Dobrý den, ano myslel jsem model GP1202 kdy zapojíte cívky na 4 Ohmy. Helix v této cenové relaci bohužel nic moc nenabízí.
4|Michal, 09.12.2009, 21:43
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký byste mi doporučil subwoofer. Chtěl bych 12\" a něco tak okolo 3000Kč. Mám od vás kompo repro i ovály Hertz, ale subwoofer může být jakékoli značky. Po Hertzích jsem smozřejmě taky koukal, pak taky po JBL a vlastně po všem. Ale za tuhle cenu se dá vybrat i ROCKFORD FOSGATE, ale zas mají \"jen\" 150 W RMS nebo i nejlevnější FOCAL. Taky se mi dřív líbil VIBE SLICK S12, ale pak jsem si přečetl, že ho nechválíte. Taky potom nevím jaký zesilovač k subwooferu koupit. Píšu předčasně, objednávat budu zřejmě až na jaře a to budou možná nové modely, ale vůbec netuším a byl jsem zvědavý co byste mi doporučil. Určitě ale budu kupovat u vás. Mám od vás zmíněné reroduktory Hertz a taky Rádio Kenwood a jsem s vaším obchodem velice spokojen.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2009 23:38
Dobrý den Michale, děkuji za Váš dotaz. Asi tak jak píšte, VIBE udává nesmyslné výkony a člověk je pak akorát zklamaný když nesplní jeho očekávání čili to bych z výběru nejspíše vyřadil. Pokud hledáte nějakýn solidní subwoofer okolo 3000,- tak bych se nebál jak hertzte, tak JBL tak klidně i Rockfordu, udávají sice jen 150 W RMS, ale ve skutečnosti dokáží ze sebe dostat více, tato značka udává naopak nižší výkony než jsou reálné. Osobně bych ještě pouvažoval o značce Crunch pokud jde o samotný subwoofer a Focal z řady Acceess je taky hodně příjemný subwoofer, který je všestranný a dokáže jak potěšit výkonem tak i solidním zvukem, ale přeci jen se zde platí trošku za značku u Focalu, je to vcelke exlusivní značka v autohifi. Pokud máte repro od Hertz, já bych volil subwoofer Hertz s tím, že budete mít vše od jedné značky.
3|peto, 10.04.2009, 17:11
Dorý den mam otazku neviem sa rozhodnut medzi hertz ES 300 alebo JBL GTO 1214 , ktory by ste volili?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.04.2009 17:52
Dobrý den, oba modely jsou na vysoké úrovni s tím rozdílem, že JBL je směřováno lehce do výkonu a Hertz zase o něco málo na kvalitu, ale obecně mezi nimi výrazný rozdíl nehledejte.
2|Anonym, 21.03.2009, 10:29
děkuji
1|Jindra, 19.03.2009, 18:58
Dobrý den.Dovedl by jste porovnat tento Hertz s JBL GTO 1202D,případně JBL GTO 1214 nebo JBL GTO1264.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.03.2009 19:56
Dobrý den, z mého pohledu se mi jeví lépe Hertz, ale vyzkošené to nemáme.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.