Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Pioneer TS-W261S4

350 W RMS, 93 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω, 10"
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
250 mm (10")
Subwoofer Pioneer TS-W261S4
Prodej skončil
Katalogové číslo:TS-W261S4
ZnačkaPioneer
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 350 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1200 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
1 x 4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 125 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 139 mm
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
45 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
18,6
Xmax +-Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 9,3
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,9
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 14,59
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,85
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 40 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. IMPP Composite Cone
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 4,75 kg
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

10|Tomáš Steinbauer, 13.11.2018, 22:48
Dobrý den, mám dotaz ohledně zesilovače. Jaký je doporučený zesilovač na tento subwoofer? Mohl bych použít crunch gpx1000.1d?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.11.2018 11:44
Dobrý den Vážený zákazníku, vzhledem k ipedanci subwooferu 4 Ohm není zmíněný zesilovač zrovna vhodnou volbou. Doporučil bych spíše CRUNCH GTX2600, který má při 4 Ohm impedanci podstatně vyšší výkon.
9|Tomas, 24.10.2017, 23:31
Dobrý den mám od vás tento subwoofer zatím zapojeny na .Mac audio zxs 4000 na jednom můstku ale rozšiřují repro tak ho chci zapojit na gladen rs 150 c2 který je silnější v můstku snese to subwoofer. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.10.2017 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, tohle je vždy otázkou nastavení, čili zapojit určitě lze, jen je třeba správně nastavit.
8|Radek Navrátil, 19.08.2017, 13:35
Dobrý den, jelikož nemáte v nabídce ozvučnici do Škoda Octavia 3 Combi, nebylo mi nic jiného, než si jí postavit. Vypočítal jsem objem na 12,5 l a moje otázka zní. Jaký byste mi prosím doporučil SW do ozvučnice o výše uvedeném objemu? Zesilovač mám Crunch MXB 4200i děkuji mnohokrát.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.08.2017 12:22
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě bych doporučil subwoofer MATCH MW 10W-D, který by parametrově odpovídal.
7|Ivo, 23.01.2017, 00:54
Dobrý den utáhne ho tenhle zesilovač ? Mám ho od vás kupovanej novej a woofer mi odešel už měl něco nahráno https://www.ahifi.cz/zesilovac-mac-audio-zxs-1000.html
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.01.2017 13:29
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer lze na zmíněný zesilovač zapojit, bohužel ho ale nevybudí na 100%.
6|Michal, 04.11.2015, 20:51
Dobrý den, nestačil by zesilovač Mac Audio ZXS 4500 v můstku? Gladen FD 1000c1 je mimo muj rozpočet. Nebo nejaky jiný zesilovač kolem 5 tis. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.11.2015 11:56
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač MAC AUDIO ZXS 4500 je také dobrou volbou a zůstanou Vám 2 kanály na reproduktory.
5|Michal, 01.11.2015, 19:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je tento reproduktor vhodny do uzavreny ozvučnice o cca.20litrech objemu. Mam v planu dělat dve laminátový ozvučnice do bočnic v kufru. Ještě bych potreboval poradit jakym zesilovacem pohánět dva tyto subwoofery. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.11.2015 09:40
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zjištění předepsané litráže a druhu ozvučnic, doporučuji nahlédnout na oficiální web výrobce. Zesilovač, který zvládne 100% vybudit oba tyto subwoofery, je například GLADEN FD 1000c1.
4|Robert Ďureje, 20.09.2015, 19:10
Dobrý deň prajem...chcem sa spitat na tento subak koľko litrovú ozvučnicu basreflexovu treba ? ďakujem za odpoveď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.09.2015 09:58
Dobrý den Vážený zákazníku, neznám odpověd na Vaši otázku, ale rozměry jsou uvedeny v balení.
3|jakub, 30.06.2015, 20:49
dobrý den chtěl bych se zeptat zda-li by šel tento subofer připojit na 1500w zesilovač. dekuji za odpoveď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.07.2015 11:28
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze připojit. Je třeba pouze správně nastavit zesilovač.
2|Robert Ďureje, 23.03.2015, 16:51
Blizkej buducnosti chcem riesit repro na plato (9x6 ovali)+ tento sub riesit to 4 kanalovim zosilovacom napr mac audio mpx 4000 ? Dalo bi sa to zapojit dva kanale na sub co je 2x160w to je 320w vikon do tochto 350w sub a dva kanale do ovalov..nebude s tim daki problem? dakujem za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.03.2015 09:04
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych pro tuto variantu spíše MAC AUDIO ZXS 4500 , který má dostatek výkonu. Zesilovač MAC AUDIO MPX 4000 je slabý. Zapojení je 4x60Watt nebo 2x160Watt, takže ne 320, ale pouze 160Watt.
1|Robert Ďureje, 21.03.2015, 18:20
zdravim aki bi ste doporucili zosilovac na tento sub? vopred dakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2015 20:11
Dobrý den Vážený zákazníku, dobrá volba v poměru cena/kvalita je například MAC AUDIO ZXS 2000 .

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.