Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Pioneer TS-W311D4

400 W RMS, 95 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Pioneer TS-W311D4
-20 %
Poslední kusy
Katalogové číslo:TS-W311D4
ZnačkaPioneer
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 400 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1400 Watt
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
95 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2x4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 125 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 151 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
35 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
42 l
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. IMPP Composite Cone
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 6,2 kg
Ostatní2 cívkový
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

8|Míra, 17.05.2017, 00:16
Dobrý denMám zesilovač Crunch GTX 4800 . dva kanály na repro zadní a další dva nebo jeden na subwoofer, Který sub.rep. si mám koupit Pioneer TS-W311D4 nebo PIONEER TS-W311S4.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.05.2017 14:13
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento případ zapojení je vhodný pouze PIONEER TS-W311S4.
7|Erik, 06.05.2017, 21:41
Dobrý den chtěl by sem se zeptat.jak hrajou ..či mají dobrý basy
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 09.05.2017 16:25
Dobrý den, v dané cenové kategorii se jedná o kvalitní subwoofer, který lze doporučit.
6|jiri, 24.02.2017, 11:14
Dobry den pokud bych koupil tyto dva basaky bylo by mozne je napajet monoblokem nebo potrebuji dvoukanal rad bych od totez znacky dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.03.2017 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, při správném zapojení je možné použít monoblok PIONEER GM-D9601. Výkonu bude mít akorát.
5|Mufilista, 19.01.2017, 18:28
Přímo od Pioneer jsem se dozvěděl toto: uzavřena ozvucnice 35.4 litrů a otevřená ozvucnice 42.5 litrů. Pokud nelze dodržet přesnou litráž je možně přidat do plusu u uzavřené max 40 litrů a u otevřené 50 litrů.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.01.2017 14:53
Dobrý den Vážený zákazníku, s dovolením jsem Vaše příspěvky shrnul do jednoho. Děkujeme za doplnění, přidáme do popisu.

7|Mufilista, 19.01.2017, 06:07Jak má bedna vypadat je jasné zkosené zadní strana nebo polepená jehlan aby se tlak ne odrážel zpět do membrány co nejdelší vzdálenost subwooferu od zadní stěny a pak důležitý údaj objem od výrobce reproduktoru. Chci aby bedna zabrala co nejméně místa ale ne na úkor zvuku.

16|Mufilista, 19.01.2017, 06:01Hledal jsem pátral jsem a ničeho jsem se ne dopátrat ani zastoupení pioneeru takovou věc neví. Předpokládám ze Číňan který to vyrábí a clověk který to návrh to vědět budou ale fakt asi kontaktovat nelze tento základní údaj by prostě mel byt a v té hromadě papíru co je v krabici taky nic.
4|Petr, 26.08.2016, 13:44
Zdravim cely tym ahifi,mam velky problem.vykradli mi auto a ukradly subwoofer Ground zero 12xs-al i se zesilovacem.potreboval bych od vas doporuceni na nejaky podobny subwoofer co mi bude vytvaret stejny ci podobny tlak v aute.myslim ti basy az se mi hybali sterace na prednim skle.nejaky jsem si nasel ale spis prosim Vas jako zkusenejsi o radu.zde jsou : JBL GT5-12,JBL S2 1224,PIONEER TS-W311D4,kdyztak vas vyber subwooferu + vas prosim k tomu subwooferu i vhodny zesilovac.predem dekuji o zachranu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.08.2016 17:23
Dobrý den Vážený zákazníku, v těchto cenových relacích je subwoofer PIONEER TS-W311D4 dobrou volbou, doporučuji. Vhodným zesilovačem by pak PIONEER GM-D8601.
3|Petr, 28.05.2016, 23:57
Dobrý den,chtěl bych vědět jaký je rozdíl mezi tímto wooferem a PIONEER TS-W311S4?Dále jak velká a zda otevřená či uzavřená by měla být ozvučnice k těmto wooferům?A nakonec jak výkonný zesilovač by měl tento, popř. i druhý zmiňovaný woofer napájet, když s ním potřebuji hnát i dva zadní reproduktory, děkuji za odpověď názorné příklady a případnou radu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.05.2016 08:51
Dobrý den Vážený zákazníku, rozdíl je v počtu cívek a tedy také výsledné impedanci. První varianta lze zapojit na výslednou impedanci 2 nebo 8 Ohm. Verze 311S4 má impednaci 4 Ohm. Pro oba subwoofery bych volil bassreflexovou ozvučnici okolo 35l. Zesilovač doporučuji volit pouze pro subwoofer a pro repro zvlášť. Vhodnou volbou zesilovače je například GLADEN RC 1200c1.
2|Honza, 25.04.2016, 00:46
Dobrý den, chci se zeptat, když si koupím tyto subwoofry dva, jaký zesilovač mi doporučujete?. Chci mít tyto dva subwoofry doma v pokoji, jde udělat něják jinak napájení zesilovačů než auto bateríí? A potřebuji i autorádio atd.. když chci mít subwoofry doma? A co vše potřebuji k dokonalému propojení zesilovače a subwooferu? Nějáke pojistky atd..? Opravdu se v tomto moc nevyznám. Předem opravdu děkuji za odpověd. S pozdravem Honza.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.04.2016 17:13
Dobrý den Vážený zákazníku, k domácímu použití budete potřebovat vhodnou ozvučnici pro tyto subwoofery, dále zesilovač, zde je vhodný například SINUS LIVE SL-A 1500 V2. K zapojení zesilovače bude potřebný vhodný zdroj s napětím 12V a patřičnou zátěží. K propojení pak kabeláž o průřezu min 20mm. Upozorňuji že tohle řešení není zrovna vhodné.
1|milan, 14.01.2016, 06:34
Bude jeden reproduktor hrát víc než dva pokud tento bude na 2 ohmy o proti dvou každý na 4 ohmy zesilovač vybudim ve výsledku stejně ale dvě membrány jsou víc než jedna je to tak ??? Chci hodně hrát ale ten prostor.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.01.2016 09:49
Dobrý den Vážený zákazníku, dva subwoofery v tomto případě budou hrát více než jeden.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás