Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Rockford Fosgate POWER T2S1-16

performance subwoofer 16" - 2.5 KW, 1 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Rockford Fosgate POWER T2S1-16
-39 %

Tento subwoofer není pouze další subwoofer vyrobený z běžných dílů. V Rockford Fosgate chtěli vytvořit něco lepšího a věděli, že blázni do kvalitního audia jsou na tom podobně. Poté, co byl předními světovými designéry navržen originální subwoofer řady Power T2, bylo si třeba s jeho nástupcem stanovit ještě vyšší cíle. Designéři proto začali znovu od píky a na základě zpětné vazby od dealerů Rockford Fosgate se chystali vytvořit ještě něco úžasnějšího. Všechno muselo být větší, drsnější, prvky dříve obsažené jednou musely být nyní obsažené dvakrát…a ono se jim to opravdu podařilo.

Proč 16"? Jedná se o konstrukční kombinaci membrány a těsnění, což se nazývá „celková efektivní plocha vyzařování“. Vzhledem k extrémní velikosti tohoto produktu dochází ke zdvojení středičky pro maximální výkyv konstrukce membrány. Pro naprosto výjimečnou kvalitu zvuku je motor zkonstruován na vysoce lineární bázi a díky IDHS chladiči může subwoofer dosahovat impozantních úrovní výkonu. K tomu přidejte proprietární vstupní svorky vhodné pro vodiče o vyšších průřezech pro dostatečné napájení a zjistíte, že se jedná o subwoofer z jiného světa.

Pozor: Při instalaci subwooferu postupujte velmi obezřetně. Je těžší než nebeská klenba, kterou nosí Atlás na své šíji.

Vlastnosti:

 • Membrána z trojvrstvého skleněného vlákna/aramidové voštinové struktury/skleněného vlákna
 • Hliníkový vrchlík
 • Těsnění systémem VAST™ - vstřikovaná pěna
 • Proprietární upínací kroužek těsnění
 • Zdvojená Nomex středička s integrovanými olověnými dráty
 • Odlévaný hliníkový koš s integrovanými žebry chladiče
 • Pružinové izolované svorky 8 AWG
 • Jednovrstvá hliníková 4" kmitací cívka s okrajovým vinutím
 • Odnímatelný okrasný hliníkový kroužek
 • Ventilový pól
 • Trojitá segmentová feritová motorová struktura
 • Integrovaný hliníkový kroužek pro ochranu proti zkratu
Katalogové číslo:T2S1-16
ZnačkaRockford Fosgate
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 2500 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 5000 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
1 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 410 mm (16")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 266 mm
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
28.5 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
84.50 l
Xmax +-Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 34 mm
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,49
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 100 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 45.70 kg
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.