Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu AUTOTEK A700BP

2 x 12" subwoofer v boxu
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
300 mm (12")
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu AUTOTEK A700BP
Prodej skončil
Katalogové číslo:20006216
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 700 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1400 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ohm
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 780 x 380 x 450/360 mm
Ostatnímodře nasvícené pomocí LED, vyšité logo na ozvučnici, vybroušené logo v plexi skle
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

7|DaGgy, 08.02.2015, 02:17
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký zasilovac a kabeli dpojistkou dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.02.2015 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, moje doporučení na zesilovač je: http://www.ahifi.cz/zesilovac-mosconi-gladen-one-240-2.html. Doporučení na kabely: http://www.ahifi.cz/kabelova-sada-gladen-wk-20.html. V případě zájmu umím udělat i set a vylepšit cenu, více po emailu.
6|Jarda334, 03.02.2014, 20:50
Moc dekuji za odpoved a radu.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.02.2014 21:46
Není vůbec zač. :o)
5|Jarda334, 31.01.2014, 18:12
Dobry den kabely musim koupit nove ale mel sem tam autotek 10 mm. Myslite ze staci nebo koupit silnejsi???
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.01.2014 18:34
Osobně bych doporučil spíše kabel o průřezu 20qmm a tím pádem pak červené oko a černé kostřící oko, červená oka doporučuji zakoupit dvě jelikož kabel přivedete a také odvedete dál do zesilovače.
4|Jarda334, 30.01.2014, 19:09
Dobry den, mam bednou AUTOTEK A700BP a zesilovac CRUNCH MXB 2300I a chtel sem se zeptat jaky kapacitor by jste mi doporucil+ nejake doplnky ktery jsou potreba. Dekuji za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.01.2014 19:43
Dobrý den Vážený zákazníku, k tomuto dvojboxu bych zvolil například Autotek AT1200CAP. Ohledně oček na kabeláž Vám poradím, ale potřebuji znát jaké máte napájecí kabely, děkuji za doplnění zbývající informace.
3|Jarda, 11.02.2013, 21:00
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké reproduktory by jste mi doporučil, aby výšky vyhovovaly basum. Děkuji za odpověd.
Odpověď: Viktor Blaha - AHIFI.CZ, 11.02.2013 21:57
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi dobře hrají například japonské U-dimension El Comp 6.
2|lukáš, 13.12.2012, 21:49
Dobrý den já bych se chtěl zeptat jak je na tom tenhle subwoofer ohledne kvality zvuku . Jestly vykon odpovídá cenně . Děkuji habr
Odpověď: Viktor Blaha - AHIFI.CZ, 13.12.2012 23:36
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon ceně odpovídá, kvalita zvuku je pouze průměrná - tento box je určen spíše pro příznivce vysokého výkonu.
1|Martas33, 08.10.2010, 16:51
dobrý den, chci se zeptat. je lepší si koupit tento bendpass nebo bendpas který má impedance 8+8 omhů? a jaký je v tom rozdíl? díky moc za odpověd.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.10.2010 18:00
Dobrý den Vážený zákazníku, 4 Ohm a 8 + Ohmů bue pravděpodobně to samé jelikož 8 + 8 Ohm Vám dá konečnou impednaci 4 Ohm. S klesající impedancí roste výkon, více se dočetete v nápovědě u tohoto parametru.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.