Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Crunch CRB1000

1000 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Crunch CRB1000
Katalogové číslo:CRB1000
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 1000 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 2000 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 + 4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 880 x 390 x 490/300 mm

Komentáře k produktu

6|Radek, 20.06.2015, 23:29
dokaze tento sub hodne dat v fiat punto stara verze a jak moc
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.06.2015 10:46
Dobrý den Vážený zákazníku, nevím, zda zcela rozumím dotazu, ale vybraný subwoofer je velice silný.
5|Peter, 12.04.2015, 11:58
Rád bych dodal k příspěvku Peter, 12.04.2015 11:52 chtěl bych to ve stejný značce jako je subwoofer.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.04.2015 20:44
Kolega Vám ale nabídl zesilovač ve stejné značce.
4|Peter, 12.04.2015, 11:52
Dobrý den,chci se zeptat jaký zesilovač by jste k tomuto volil, přičemž nechci za něj dávat víc jak 5 000/6 000,- Kč ale můžete poslat i zesilovač který by jste zvolil vy (S mou podmínkou na cenu a i mimo tuto podmínku který by jste volil) a také jaký by jste zvolil výkon/cena kapacitor.Děkuji předem za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.04.2015 19:07
Dobrý den Vážený zákazníku, adekvátní zesilovač pro tento box je GTX 3000D, pokud tedy vybíráme pouze ze značky Crunch. V cenové kategorii 5000/6000 bohužel nenajdeme dosti výkonný zesilovač pro takto silný dvojbox.
3|Petr, 26.01.2015, 07:20
Dobrý den, omlouvám se že zase otravuji, ale musim se zeptat co by jste v této cenové relaci doporučil za subwoofer (2 v jednom boxu) o stejném výkonu. Rád si nechám poradit než abych pak toho litoval. Děkuji předem za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.01.2015 12:23
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud chcete kvalitu i relativně vysoký výkon, můj Tip směřuje na dvojitý box od Gladenu: http://www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-gladen-rs-12-vb-dual.html
2|Petr, 23.01.2015, 15:12
Dobry den, chci se jeste zeptat zda je tato volba pomer ceny / vykon dobra volka a zda mate nejake zkusenosti s timto subacem pripadne zdali jste ho slysel hrat. Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.01.2015 16:23
Dobrý den Vážený zákazníku, poměr cena/kvalita je průměrná a je to spíše o designu než čistě o kvalitě zvuku.
1|Petr, 20.01.2015, 21:20
Dobrý den,mohu se zeptat jaký má tento subwoofer frekvenční rozsah. A zda jste tento subwoofer slyšel hrát. Hodně uvažuji o jeho koupi.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.01.2015 16:34
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o box oriantovaný převážně na akustický tlak. Frekvenční rozsah výrobce bohužel neuvádí.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.