Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer v boxu Crunch CRB350

12", 350 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
12" (300 mm)
Subwoofer v boxu Crunch CRB350
Prodej skončil
Katalogové číslo:CRB350
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 350 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 700 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 380 x 380 x 460/350 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu

Komentáře k produktu

4|Ladik, 02.10.2016, 20:08
Dobry den jaky biste doporucil zesilovac na dva takovi subwoofery.divam se carpover 750watt uz mate. vyprodani mate neco podobneho doporucte necham na vas dekuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.10.2016 10:17
Dobrý den Vážený zákazníku, pro plnohodnotné vybuzení dvou zmíněných subwooferů lze použít například zesilovač GLADEN RC1200c1. Při zapojení subwooferů na výslednou impedanci 2Ohm, bude mít dostatek výkonu.
3|Anonym, 06.10.2015, 18:00
Dobry den, jaký zesilovač by jste doporučil k tomuto subwooferu ?Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.10.2015 08:56
Dobrý den Vážený zákazníku, například zesilovač CARPOWER HPB-1502.
2|Anonym, 02.08.2015, 21:05
dobrý den, vybírám subwoofer a mám favority, buď tento, nebo Gladen M 12 BR, jaký je mezi nimy rozdíl, spíše v oblasti zvukového přednesu, je lepší štěrbina nebo klasická "díra" (bassreflex) předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.08.2015 11:10
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji subwoofer GLADEN M 12 BR. Po zvukové stránce bude určitě mnohem zajimavější.
1|Jaromír Vojáček, 07.09.2011, 00:31
Dobrý den,stále rozmýšlím jaký sw mám vybrat, jaký bude rozdíl mezi tímto sw a sw od jbl gt5-1204br??jakou ozvučnici vybrat jesli uzavrenou nebo bassreflex jde mi a pořádný basový randál, v minulosti jsem měl jbl tubu 250rms/1000 max budou jbl 1204 a crunch na tom lépe než tuba??zesilovačem carpower 350w dostanu z těchto sw to nejlepší nebo bude lepší pořídit výkonější zesilovač??Děkuji Vám za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.09.2011 01:41
Dobrý den Vážený zákazníku, JBL GT5-1204BR je na tom v poměru cena/výkon lépe, hraje zvukově o ždibek lépe a je velmi dobře zpracovaný, zesilovač s výkonem 350 W RMS je dostatečný. Rozdíl mezi ozvučnicemi najdete v nápovědě v parametrech.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.