Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Crunch GTS 800

800 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Crunch GTS 800
Aktualizováno
Katalogové číslo:GTS800
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 800 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1600 Watt
Průměr subwooferu v boxu2 x 300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 + 4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 450 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 830 x 380 x 480/380 mm
OstatníModře nasvícené pomocí LED, vyšité logo na ozvučnici, vybroušené logo v plexi skle

Komentáře k produktu

6|Filip, 15.12.2014, 00:02
Dobrý den, chtěl bych se zeptat moc nerozumím tomu , že k tomuto subwooferu doporučujete Mosconi ONE 240.0 který má pouze 2x 240 a je za poměrně vysokou cenu . Já bych si chtěl tento subwoofer taktéž do vánoc pořídit. Tento má 2x subwoofer 400 rms nebo ne? Zesilovač CRUNCH MXB 4200I si myslím že by byla "lepší volba nebo jaký je váš názor nejraději bych vše od značky crunch. Nebo celkově myslíte že subwoofer kicker DCVR122 je vůči bassám několikanásobně lepší? Nechci poslouchat hudbu na maximum ale potichu s řádným doprovodem bas. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.12.2014 16:15
Dobrý den Vážený zákazníku, musíte se dívat na výkon na můstek a na kvalitu. Zesilovače Crunch MXB moc kvalitní popravdě nejsou a konkrétně s Mosconi se nedají ani srovnávat. Pokud chcete kvalitní zvuk, šel bych spíše jak uvádíte do Kicker DCVR122, ale ten se už nedá koupit, je to starý model čili jedině jako bazarový. Můj Tip na špičkový box: http://www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-kicker-vs12l72.html. Odpovídající zesilovač k němu: http://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-spl-1000c1.html
5|martin, 08.09.2014, 17:19
Zdravím, Poprosim o radu ktorý zosilovac by bol vhodný. Dakujem vopred.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.09.2014 18:25
Dobrý den Vážený zákazníku, můj Tip na výkonný 2-kanálový zesilovač je Mosconi ONE 240.2.
4|anonym, 19.04.2013, 18:17
děkuji za radu, ale já bych spíš chtěl nějaký modře podsvícený..
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.04.2013 19:10
Tak ptal jste se na výkon a ne na osvětlení, pokud je Vaši prioritou osvětlení tak můžete zkusit Crunch, kvalitní produkty podsvícené nebudou :o).
3|anonym, 19.04.2013, 14:47
dobrý den, potřeboval bych poradit nějaký subwoofer v téhle cenové relaci, aby měl co největší basoví tlak.. nebo by jste my doporučil přímo tenhle?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.04.2013 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, my máme jedny z nejlepších zkušeností s Kicker DCVR122.
2|Radek, 12.04.2013, 17:56
děkuji za odpověd, ale ještě bych se chtěl zeptat, kdybych ten subáč dočasně zapojil na tenhle zesilovač CARPOWER HPB-1502.. myslíte že by to hrálo slušně..? a nespálil bych ten zesilovač nebo subáč..?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.04.2013 18:44
Dobrý den Vážený zákazníku, dočasně ho zapojit můžete, co se spálení týče tak pokud bude vše správně nastaveno a zapojeno tak by nemělo nic hrozit.
1|Radek, 12.04.2013, 12:00
dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s tímto subáčem?.. a jaký zesilovač by jste k němu doporučil..?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.04.2013 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o novinku a neměli jsme možnost tento konkrétní model slyšet, ale mezi dvojboxy je Crunch slušná volba. K napájení bych doporučil například zesilovač Gladen XL 250c2.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.