Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Crunch GTS400

400 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Crunch GTS400
Katalogové číslo:GTS400
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 800 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
27 - 450 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 480 x 380 x 450/320 mm
OstatníModře nasvícené pomocí LED, vyšité logo na ozvučnici, vybroušené logo v plexi skle

Komentáře k produktu

9|Jirka, 20.05.2017, 23:17
Dobrý den mam tento subwoofer a k němu tento zesilovac https://www.hifol.eu/predaj-autohifi/ground-zero-gzta-2-250-mk2 kdyz hraju normalně tak je to v poradku kdyz to zesilim tak zesilovac vypina tak me zajima jestli to muze být zesilovacem spatnou volbou. Uzemneni mam dobre. Tak co bx jste doporucily za zesilovac jestli mam spatny diky za odpoved.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.05.2017 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, dle parametrů má zesilovač dostatečný výkon. Chyba tak může být v zapojení nebo v zesilovači samotném. Těžko hodnotit takto na dálku. Pokud by se volil nový zesilovač, lze použít například CRUNCH GTX 2600.
8|TOmáš, 12.10.2016, 23:05
Dobrý večer , já jsem si to myslel no ,že to bude dělat ten oddělený kufr :/ .....každopádně děkuji vám moc za typ reproduktorů které bych si měl pořidit a za ochotu.... Jen když si ty reproduktory koupím , utáhne to originalní bmw zesilovač ? I bez externího zesilovače bude rozdíl ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.10.2016 15:01
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, rozdíl bude znát i bez externího zesilovače, samozřejmě posílením výkonu, externím zesilovačem, se posuneme zase o kus dále.
7|TOmáš, 11.10.2016, 23:29
Děkuji vám moc za odpověd hrozně si vážím vaší ochoty ...a jestli se mohu zeptat jaký subwoofer by byl tedy idealní do ( BMW E60) .... Mě pořád nejde na rozum to , že když byl subwoofer napojen na jiný zesilovač a hrál v autě (golf 4 wairiant ) tak to hrálo a tlačilo naprosto hezky a u mě ten zvuk je býdný .. Bohůžel ani ten akustický tlak tam neni... Spíš jen takové vrnění/hučení ... Absolutně nevím jakto vyladit :( .... Podotýkám ještě na to , že veškeré repro ve dveřích mám originalní ... nepomohlo by třeba změnit ještě repro ve dveřích ? například koupit tento set http://www.ahifi.cz/reproduktory-u-dimension-el-comp-8b.html nebo jaký by ste doporučil ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.10.2016 14:44
Dobrý den Vážený zákazníku, výměna reproduktorů rozhodně pomůže, v tomto případě bych doporučil sestavu MATCH MS 83C-BMW1. Problém, ohledně subwooferu, bych viděl hlavně v tom, že oproti Golfu má E60 oddělený zavazadlový prostor a pronikání basů nebo akustického tlaku je značně omezené.
6|TOmáš, 11.10.2016, 11:37
Bohůžel nemám autoradi s 2,5V Výstup mám vytažený ze zadních repráku + převodník a rádio originalní který nejde vyměnit ( BMW 5er e60) ... Když zakoupím zesilovač Crunch gtx 2600 změní se něco ? Co se týče výkonu mi je jasné ,že ano , ale mám na mysli kvalitu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.10.2016 15:51
Dobrý den Vážený zákazníku, zda se něco znatelně změní bohužel nevím. Ono v případě zmíněného subwooferu jde spíše o akustický tlak a lidově řečeno rámus, než o nějakou extra kvalitu. Pokud by se hledal subwoofer, zaměřený na kvalitu, bylo by nutné sáhnout po dražším subwooferu, ideálně v uzavřené ozvučnici, což ale zase pro Váš případ (BMW E60), není zrovna ideální.
5|TOmáš, 09.10.2016, 00:34
Dobrý den dokáže Zesilovač Mac Audio ZXS 2000 vybudit tento subwoofer na plno ? ....Vlastním jak tento subwoofer tak i zesilovač Mac audio zxs 2000 a zajímalo by mě , zda je to dostačující zesilovač a nebo kdybych koupil silnější zda bych si nějak pomohl ( výkon/kvalita ) Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.10.2016 10:47
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě, že máte autorádio s min. 2,5 V výstupy tak ano, dokáže ho vybudit.
4|Miloslav, 05.08.2016, 11:03
Dobrý den jaký by byl vhodný zesilovač aby utahnul tento subwoofer a ještě jeden 1200w a 400rms ? děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.08.2016 11:28
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je impedance druhého subwooferu také 4 OHM, lze použít zesilovač PIONEER GM-D9601 a zapojit na výslednou impedanci 2 OHM. Případně použít dva zesilovače CARPOWER HPB-1502, pro každý subwoofer zvlášť.
3|tomáš, 15.06.2016, 14:51
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaký by jste doporučil vhodný zesilovač a kabeláž. Díky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.06.2016 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem je například CARPOWER HPB-1502, vhodnou kabelovou sadou pak AUTOTEK AT10KIT.
2|Jack, 08.08.2015, 08:57
Dobrý den, co se týče produkce opravdu nízkých tonů, je konstrukce bandpass vhodnější volbou než bassreflex? konkrétně JBL GT5-1204BR. bude zvuk tohoto bandpasu lepší? Díky za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.08.2015 13:17
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel jsem Crunch GTS400 neslyšel hrát, ale díky konstrukci ozvučnice - bandpass, by měl mít větší tlak a chodit na nižší frekvence.
1|R32, 10.06.2014, 13:49
Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tímto subwooferem a sub. Crunch GTR 400?Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.06.2014 14:20
Dobrý den Vážený zákazníku, GTS je nástupce řady GTR.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.