Můj účet

Subwoofer v boxu Eton FORCE 10-800BR

700 W RMS, 2 x 2 Ω, 10"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Eton FORCE 10-800BR
Tip

Subwoofer v boxu Eton FORCE 10-800BR

Mohutný 10" subwoofer Eton v ušlechtilé bassreflexové ozvučnici, který se jen tak nezastaví. Ideální pro pevné a tvrdé basy v autě. Látkou potažená ozvučnice s vyšitým logem "Eton" vypadá famózně. Subwoofer je z hlediska výkonu, kvality zvuku a ceny vyjímečným produktem.

Klíčové vlastnosti boxu Eton FORCE 10-800BR

  • Impedance 2 x 2 Ω
  • Dvojitá kmitací cívka
  • Pevná ochranná mřížka
  • 700 W RMS
  • 2 vstupy pro externí zesilovač umožňují více možností připojení
Katalogové číslo:FORCE 10-800BR
ZnačkaEton
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 700 W
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 x 2 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 456 x 345 x 346 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu8,4 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano

Komentáře k produktu

1|David , 20.06.2022, 19:52
Zdravím, jaký by jste mi doporučili k tomuto subwooferu 4kan. zesilovač aby z něho vytáhl 100% potenciál??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.06.2022 07:25
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě bych nedoporučoval 4-kanálový zesilovač, k tomuto subwooferu bude vhodný monoblok, například Gladen RC 1200c1 G3.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Pavel Wolf
4. 2. 2022

Zdravím, montovali jsme tento subwofer do BMW E46 touring mého bratra a je to sakra masáž. Je super, že není tak velký v kufru zůstane dostatek prostoru a vzhled o proti obrázku je perfektní. Zvukově je hodně povedený, mohutné a tvrdé basy jsou pro něj lahůdka, a opravdu jej těžko umučíte, pokud je člověk aspoň trochu normální a to máme s bratrem rádi pořádnej kotel, dnb, elektro, progresive house, jazz atd. takže určitě doporučujeme.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.