Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Hifonics MX12REFLEX

750 W RMS, 90 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
300 mm (12")
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Hifonics MX12REFLEX
Prodej skončil
Katalogové číslo:20005957
ZnačkaHifonics
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 750 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1500 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
basreflex
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 470 x 380 x 440/320 mm
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

3|Tomáš, 06.11.2015, 16:21
Dobrý den , chci se zeptat jaký zesilovač v co nejlepší cenové kategorii by jste doporučili . A další otázka je velký rozdíl mezi tímto subwooferem a KICKER VS12L72 parametry mají dost podobné. Děkuji za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.11.2015 17:15
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer KICKER VS12L72 nelze srovnávat. Jedná se o dvě třídy lepší box. Vhodným zesilovačem, pro MX12REFLEX, může být například MOSCONI ONE 240.2.
2|Michal, 08.03.2014, 10:41
Dobry den.Prosim poradte mi..zahraje tento subwoofer dobre kdyz se dobre vybudi??.. a jakej pripadne byste volil zesik?Ted mam 300w(uz nestaci) a chtel bych poznat vyraznej rozdil(jsem narocnej na basy :-) )diky za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.03.2014 11:32
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud chcete slyšet zlepšení tak bych doporučil silný 2-kanálový zesilovač Gladen XL 250 C2, který výkonově subwoofer vybudí na plný výkon.
1|Vlastimil, 19.03.2011, 16:17
Dobrý den, rád bych se zaptal na rozdíl mezi Bandpass a Basreflex? Už jsem tady někde četl že bandpass více tlačí a udělá basy hlubšími a zvýrazní je. Basreflex zase přednese kvalitnější zvuk. Je toto pravda? Chci vybrat SW od značky HIFONICS. Zabudovaný mám monoblok SINUS LIVE s výkonem 550W v RMSu na 4 ohmy a ve 2 ohmech dokáže kojit 900Waty v RMSu. Někde jsem se taky dočetl že zesilovač má mít 75% výkonu reproduktoru pro kvalitní a bezpečný přednes hudby. Ještě prosím o doporučení woferu v boxu k tomuto monobloku. Dal by se použít i některý z Dual boxu? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.03.2011 18:20
Dobrý den Vážený zákazníku, bandpass je opravdu trošku více o tlaku, tak ja píšete, výkonem okolo 75% nesouhlasím, tohle je zcela individuální a nelze dnes zesilovač a subwoofer vybírat jen podle papírových výkonů. Na monoblok lze použít i dvojbox, ano. Co bych já doporučil tak jednoznačke subwoofery v boxu od Kickeru, my máme s Kicker mnohem lepší zkušenosti než s Hifonics.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.