Můj účet

Subwoofer v boxu JBL CSX-1400BP

12", 350 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
12" (300 mm)
Subwoofer v boxu JBL CSX-1400BP
Prodej skončil

Subwoofer v boxu JBL CSX-1400BP

Dokonalý design a vysoký výkon, to je bandpassový subwoofer od JBL, který přišel na trh v roce 2017 a za tu dobu si našel spoustu skalních příznivců z řad milovníků basů v autě. Udělejte si radost pořádným subwooferem v boxu od JBL a za stále rozumnou cenu. Box máme i na prodejně, stavte se a my vám ho rádi předvedeme!
Katalogové čísloCSX-1400BP
ZnačkaJBL
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 350 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1400 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 130 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 475 x 412 x 390mm
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano

Komentáře k produktu

5|Meri.Da , 12.05.2020, 21:48
Zajímá mě jestli je bedna určena do hatchback, sedan či kombika. Nerad bych otáčel bednu ve směru jízdy jak je u válce v kombiku... Nevypadá to vůbec hezky. Díky za info
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.05.2020 12:53
Dobrý den, jedná se o universální subwoofer, lze jej tedy použít pro všechny typy karoserie. 
4|Karlos , 21.05.2019, 16:42
Dobrý den.V rozměrech se udává výška atd. Je nutné aby reproduktor stál tak jak je na obrázku nebo může být položen i jinak? Aby nedošlo k poškození nebo jinému nežádoucímu efektu.Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.05.2019 09:20
Dobrý den Vážený zákazníku, box může být umístěn libovolně, pouze nesmí být položen na stranu, kde je bassreflexová štěrbina.
3|Daniel , 28.02.2018, 10:21
Dobrý den, měl bych ještě jednu otázku, na jakou hodnotu nastavit hodnotu subsonic filtru na zesilovači Mac ZXS 1000 při použití tohoto subwooferu? Děkuji moc
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.02.2018 10:38
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že neexistuje univerzální nastavení, bude třeba vyzkoušet.
2|Lukáš , 29.06.2017, 17:55
Dobrý denMohl bych se zeptat co vše budu potřebovat (Jakou kabeláž nebo nějaké ostatní doplňky).Nic moc o tom nevím tak bych prosil o radu. Zesilovač PIONEER GM-A5702 je už samozřejmostí ale nevím co vše koupit k tomu aby mi nic nescházelo.Předem děkuji ze odpověď.Hezký den
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.07.2017 11:53
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zapojení bude potřebná kabelová sada SINUS LIVE KS-16 a pro propojení zesilovače a subwooferu pak reproduktorový kabel GLADEN LL 4.
1|alexocverno , 18.12.2016, 23:35
Dobrý den mohli byjste mi prosím doporučit nějaky zesilovač k produktu děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.12.2016 11:47
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou ja například zesilovač PIONEER GM-A5702.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Nešika 123
10. 10. 2017

Super repro který rozhýbe vaše auto

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.