Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Kicker DCWS102

600 W RMS, 2 Ω, 2 x 10"
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
300 mm (12")
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Kicker DCWS102
Prodej skončil
Katalogové číslo:DCWS102
ZnačkaKicker
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 600 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1200 Watt
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
basreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. optimalizovaná MDF ozvučnice potažená melírovaným potahovým kobercem
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 711 x 356 x 416/341 mm
Odkazy:Oficiální webová prezentace
uživatelský manuál v PDF (anglicky/německy)
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

4|Maro, 25.05.2016, 07:40
Dobry den jiz zminena otazka, jaky jiny zesilovac by jste doporucil na tenhle woofer, ten helix uz se neda koupit. Carpower by nestacilo?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.05.2016 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, vzhledem k impedanci 2 OHM bych volil monoblok. Vhodným zesilovačem je například GLADEN RC 1200c1.
3|Honza, 05.02.2016, 05:53
prominte, ještě jedna otázka. jaký je rozdíl mezi KICKER DCWS122 a DCWS102?? Jen rozmerama nebo se liší například nějaké parametry...??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.02.2016 12:00
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o 2x10 palců subwoofer a 2x12 palců subwoofer, jiná rozměrová kategorie.
2|Honza, 05.02.2016, 05:51
Dobrý den, mám dotaz. jaký doporučejete zesilovač pro tenhle dvojbox?? díky za odpověd
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.02.2016 11:54
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem může být například HELIX B ONE .
1|Honza, 18.12.2015, 12:36
Dvojitý box Kicker DCWS102 jsem objednával cca před 2 měsíci. Ideální volba pro ty co chtějí pořádné basy a chtějí mít i místo v kufru, sice zabere více místa než boxy s jedním reproduktorem ale ven výkon, přesnost a hutnost basů je prostě úžasná. Dále reakce na srovnání tohoto boxu s boxem JBL GT5-2402BR i přes rozdílnou velikost reproduktorů kdy se může zdát že JBL bude s přehledem na koni není tomu tak. Kicker bych řekl i přes velikost reproduktorů hraje daleko lépe a dokonce i dynamika je u Kickeru lepší. Hned jak bude možnost srovnám je i co se týče akustického tlaku. Ale osobně bych řekl že i v tomto má Kicker náskok. Takže maximální spokojenost a mohu vřele všem doporučit jak tento model tak i celou řadu subwooferů Kicker protože jejich řada hranatých subwooferů Solo-Baric L7 a řada L7 jsou opravdu brutální.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.12.2015 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, moc děkujeme za recenzi a srovnání. Jsme velice rádi, že jste spokojen.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.