Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Zesilovač Alpine PDX-M12

1-kanálový, 1200 W RMS na 4 Ω, třída D
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Alpine PDX-M12
Aktualizováno
Nová Alpine PDX série zesilovačů je zcela optimalizována na výkon, kvalitu zvuku a spolehlivost. Série PDX je určena pro skutečné car-audio nadšence. 

Nový referenční stupeň výstupní fáze Ultra široká frekvenční odezva
Tento špičkový super-široký frekvenční rozsah nabízí posluchačům dosud neslýchanou kvalitu zvuku a detaily, které předčí i ty nejlepší high-end zařízení. 5Hz-100kHz pro 4CH, 5Hz-400Hz pro Mono (+0,-3dB) 

Poměr celkového harmonického zkreslení (THD) a frekvence
Celá nová PDX série zesilovačů není typickou třídou D zesilovačů. Tradičně zesilovače třídy D nebyly známy vysokou frekvencí reprodukce. Tyto nové PDX zesilovače jsou vůbec první zesilovače třídy D, které porušují tuto tradici a předčí tak všechny jejich předchůdce. PDX-M12, PDX-M6, PDX-F6, a PDX-F4 jsou synonymem pro velmi vysoké frekvence reprodukce. THD je ve skutečnosti ustupující na vysokých frekvencích, což se odráží v čistém a jasném signálu, v místech kde je ucho nejvíce citlivé na zkreslení. - <0,005% THD + N @ 1W, <0,05% THD + N @ jmenovitého výkonu. 

Signál / šum
Tyto zesilovače jsou schopny neslýchaného poměru S/Š až 95dB S/Š @ 1W, 122 dB S/Š při jmenovitém výkonu, což zajišťuje mimořádně čistý zvuk. Zapomeňte na nežádoucí zvuky v pozadí nebo statický šum. PDX zesilovače nabízí křišťálově čistou hudbu za každých okolností.

Tlumící factor
S ultra nízkou výstupní impedancí, nabízí nové PDX velmi kontrolované, pevné basy s nebývalou kvalitou zvuku. Hodnocení je > 1000 pro Mono a >500 pro 4 kanály. 

Výstupní výkon do extrému
Zvýšený výkon
Napájení PDX poskytuje ohromný výkon s malým zkreslením a šumem. PDX zesilovače mají velmi vysokou celkovou účinnost systému ~ 80% (napájení je dimenzováno na více než 90%, výstupní stupeň je oceněn> 90%).

Správa napájení procesoru
PDX zesilovače obsahují nový Alpine systém správy napájení obvodu. Power Management Procesor řídí všechny aspekty zesilovače výkonu, sleduje napětí, teplotu a výstup k zajištění nepřetržitého napájení výstupu pro non-stop poslech. Pokud je teplota zesilovače příliš vysoká, začne pracovat tepelná ochrana obvodu a postupně snižuje výkon dokud nedojde ke snížení teploty. Poté se výkon automaticky zvyšuje zpět do předchozí úrovně. Pokud obvod detekuje nízký stav baterie, bude postupně snižovat výkon. Jakmile se zvyší napětí akumulátoru, bude výkon opět obnoven. Tento design nepřipouští přerušení a tak umožňuje non-stop zábavu bez škytání a výpadků, jen čistý, jasný výstup.

Stabilita při nízké impedanci
Tyto zesilovače jsou stabilní při nízkých impedancích a jsou schopny jmenovitého výkonu při 2 až 4 ohmech u všech modelů. To umožňuje vynikající pružnost při různých zatíženích reproduktorů a subwooferu a vše je automaticky nastavováno.

Garance certifikovaného výkonu
Každý zesilovač PDX přichází s vlastním rodným listem. PDX zesilovače jsou pečlivě otestované a jejich skutečný výkon je zdokumentován.

Flexibilita použití Unikátní systém vrstvení
Nová PDX série zesilovačů je o 20% tenčí než předchozí modely, zesilovače jsou pouhé 2" tenké. Nový systém vrstveného umístění skládá zesilovače blíže k sobě, takže neexistují žádné mezery, a šetříte tak místo v zavazadlovém prostoru, zatímco přímé spojení chladičů zesilovače pomáhá sdílet potřebné chlazení.

Terminály reproduktorů
Extra vysoké konektory reproduktoru umožňují až 10 mm ² vedení a mají unikátní design pro rychlé odpojení a snadnou a bezproblémovou instalaci.

Napájecí konektor
Nový snímatelný konektor nabízí nízkou ztrátovost a moderní design. Dovoluje zapojení až 25 mm ² kabelu, aby váš zesilovač mohl dostat energii, kterou potřebuje a zároveň umožňuje snadnou instalaci.

Dálkové ovládání basů otočným tlačítkem (RUX)
Stačí přidat RUX (prodává se samostatně) a tak získat plnou kontrolu nastavení basů z kabiny voz. Máte také možnost ovládání více zesilovačů jen pomocí jednoho ovladače s jednoduchým adaptérem telefonního kabelu.

Upravitelný vzhled dle vašich preferencí
PDX zesilovače přicházejí s odnímatelnými kryty, takže pokud chcete můžete si je upravit například nějakou malbou, tak aby vše ladilo s designem vašeho vozu.
Katalogové číslo:PDX-M12
ZnačkaAlpine
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
Monoblok
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 1 x 1200 Watt
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 1 x 1200 Watt
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 400 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
5 - 400 Hz
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,04 %
Odstup signál/šum (S/N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 92 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,1 - 8 V
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 4 x 25 A
Rozměry zesilovače257 x 50,8 x 192 mm
Hmotnost3,03 kg
Odkazy:CZ oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.