Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Zesilovač Rockford Fosgate POWER T400-2

2-kanálový zesilovač, 2 x 120 / 1 x 400 W RMS na 4 Ω, třída A/B
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Zesilovač Rockford Fosgate POWER T400-2

Zesilovač T400-2 je, jak prohlásil Sergey z K&B Audio „jeden z nejlepších zesilovačů, které jsem kdy viděl“, tak se nenechte oklamat jeho velikostí. Vzhledem k napěťovému zdroji MOSFET zesilovač zvládá s naprostou lehkostí generovat dostatek výkonu pro provoz jednoho 2 Ohmového nebo dvou 4 Ohmových DVC subwooferů.  Navíc díky dvojité ekvalizaci můžete nastavit jakýkoli pár komponentních reproduktorů pro dosažení maximální hudební kvality.

Klíčové vlastnosti Rockford Fosgate POWER T400-2

  • Výhybka 24 dB / oktávu
  • Napěťový zdroj typu MOSFET
  • Výstup typu MOSFET
  • 4 napěťové / zemnící konektory
  • RCA výstupy
Katalogové číslo:T400-2
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
2
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 120 / 1 x 400 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 200 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 500 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
50 - 500 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 20000 Hz
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
Vstup Hi inputVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ne
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 60 A
Rozměry zesilovače289,7 x 54,2 x 206,8 mm
Hmotnost4,66 kg

Komentáře k produktu

4|Daniel , 04.11.2019, 06:54
Dobrý den, tak jsem si přišel opět pro radu. Tento zesilovač mě opravdu nadchnul. Ještě jednou děkuji. :-) Ale měl bych jednu otázku. Píšete, že zesilovač má 400 W RMS na 4 Ω, ale podle přiloženého “rodného listu” má cca 514 W RMS na 4 Ω. Samozřejmě jeho výkonu neuvyužívám na plno, ale jde mi o to, že doporučujete kapacitor u zesilovačů 500 W RMS +. A já se chci zeptat, zda má smysl zapojovat? Jde mi čistě jen o nějaké šetření baterky při startech teď v zimě, pokud zase bude třeba -20. Mám jí novou s větší kapacitou, než původní, ale jen tak pro dobrý pocit. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.11.2019 13:09
Dobrý den Vážený zákazníku, Rockford Fosgate má takto svoje parametry nastaveny. Na rozdíl od konkurence uvádí v popisu nižší výkony, než je naměřená hodnota, proto také přidává do každého balení protokol z reálného měření výkonu daného zesilovače. Udává se tak proto, aby byl za každých podmínek dodržen uvedený výkon zesilovače, čili lze brát jako minimální výkon :-) Kapacitor v tomto případě není až tak nutný, jeho vřazením do sestavy však určitě nic nepokazíte. Na šetření baterie při stratech však nebude mít vliv.
3|Daniel , 02.08.2019, 09:21
Dobrý den, tak spokojený jsem, nevěřil bych kolik má síly a co dokáže zahrát, děkuji :-)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.08.2019 12:35
Dobrý den Vážený zákazníku, jsme rádi, že jste spokojen :-) ať slouží.
2|Daniel , 01.08.2019, 14:04
Dobrý den, děkuji za odpověď, souhlasím, že jsem chtěl porovnat asi neporovnatelné, trošku jste mě nahlodal, ale mám už tento zesilovač ve výdejně. Tak snad jsem neudělal chybu :-)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.08.2019 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku, chybu jste rozhodně neudělal, jedná se o špičkový zesilovač, jen bude třeba do budoucna volit subwoofer dle daných parametrů a nemáme tak na výběr :)
1|Daniel , 29.07.2019, 15:48
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na srovnání zesilovače např. s Gladen RC 600c1, zda se jedná o kvalitní zesilovač? Připojený by byl na subwoofer https://www.ahifi.cz/subwoofer-alpine-swg-1244.html. Do budoucna samozřejmě by byl použit kvalitnější subwoofer. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.08.2019 13:32
Dobrý den Vážený zákazníku, srovnáváte dvoukanálový analogový zesilovač s jednokanálovým digitálem... To bohužel tak trochu asi nelze :-) Osobně bych volil spíše monoblok GLADEN, který bude mít nižší proudový odběr a do budoucna umožní i připojení subwooferu s impedancí 2 Ohm.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.