Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX70DA

2 x 160 mm aktivní subwoofer, 100 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX70DA
-20 %
Nejdražší aktivní plochý subwoofer od Pioneeru, který se vejde do většiny aut, na podlahu zavazadlového prostoru. Na aktivní subwoofer můžete bez problémů pokládat další věci, které vezete s sebou v autě.
Katalogové číslo:TS-WX70DA
ZnačkaPioneer
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. (50W x 2) 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 200 Watt
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 250 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 160 mm (6")
Rozměry aktivního subwooferu850 x 97 x 323 mm
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
Ne
Možnosti nastavení výhybkyObvykle se jedná o ladění LPF filtru na aktivním subwooferu. Ano
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
OstatníAktivní plochý se zadním zvukovodem
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

3|šimon, 07.01.2018, 12:36
Jaky by jste mi tedy doporučili aktivní subwoofer ? díky ..
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 14:02
Dobrý den Vážený zákazníku, moje doporučení směřuje na JBL Basspro SL.
2|Šimon, 07.01.2018, 09:25
No , to je skoda potrebuju takový nějaký kompromis a na internetu jsem se snažil načíst nějaké info a nekdo to chválil , ale těžko rict dekuju za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 10:13
Není zač, rádo se stalo.
1|Simon, 06.01.2018, 23:01
Mate stim nějaké zkušenosti ? Jak to hraje ? Je to dostačující ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.01.2018 23:58
Dobrý den Vážený zákazníku, zatím jsme nemontovali. Co vím, tak nám 1 kus zákazník vrátil, asi nebyl spokojený. Za tu cenu se dá pořídit určitě lepší subwoofer, ale ne takto plochý, což je dost nevýhoda na zvuk a jen kompromis na úsporu místa.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.