Můj účet

Reproduktory Audison AV K6

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 125 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 69 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Komponentní 2pásmové reproduktory Audison AV K6

Prestižní ocenění Eisa Award pro rok 2010/2011 bylo uděleno reproduktorům Audison AV K6, které v sobě kombinují nejpokročilejší technologie vyvinuté pro reproduktory značky Audison. Veškeré zkušenosti celého týmu pro výzkum a vývoj byly "nality" do designu těchto reproduktorů do auta. Reproduktory nabízejí zvuk nejvyšší kvality v dané cenové kategorii, dynamiku, přirozenost a bohatost detailů. 

Hlavní vlastnosti výškového reproduktoru

  • Kalota Tetolon®, kombinace hedvábí a bavlny s proprietárním tlumením poskytuje nízkou hmotnost a rezonanční odezvu až na ultrazvukové frekvence.
  • Kmitací cívka CCAW (Copper Clad Aluminium Wire) pro vysokou účinnost a ostrý, dynamický zvuk.
  • Neodymový magnet REN® s vysokou hustotou toku.

Hlavní vlastnosti středobasového reproduktoru

  • Extrémně lehké a kompaktní kmitací cívky CCAW (Copper Clad Aluminium Wire) pro vysokou účinnost a elegantní, dynamický zvuk.
  • Bavlněná vláknitá papírová membrána s úpravou „Light Damping“.
  • Aerodynamický profil koše s designem “open-air” pro snížení odrazů zadních vln.
Katalogové čísloAV K6
ZnačkaAudison
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 125 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 250 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 22000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 69 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

6|Petr Pluhař , 28.12.2023, 21:28
Dobrý den, měl bych dotaz spojený s nastavením výhybky. Byl by nějaký návod jak ji nastavit?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.12.2023 08:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Výhybku nastavíte podle požadovaného zvuku. Neexistuje žádné předepsané nastavení. 
5|Miroslav , 23.03.2021, 17:55
Dobry den.Vlezou se tyhle repro do dveří skoda fabia ll ?Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.03.2021 09:24
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit. Více informací najdete ZDE.
4|karel přikryl , 20.05.2020, 07:31
vybudí zesilovač Gladen M-Line 125.2 repráky na 100% ? a bude lepší než Gladen M line 80.2
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 20.05.2020 09:32
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro tyto reproduktory můžete použít oba zmíněné zesilovače. Gladen M-Line 80.2 bude naprosto dostačující. Pokud použijete Gladen M-Line 125.2, budete mít velkou výkonostní rezervu. 
3|Pavel , 30.06.2019, 09:32
Dobry den, je vhodne ryto reproduktory napojot primo na radio, bez zesilovace. Radio ma 100W na kanal. Diky za odpoved
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 01.07.2019 12:07
Dobrý den Vážený zákazníku, Určitě doporučuji zapojit tyto reproduktory na zesilovač. Osobně bych doporučil Gladen M-M line 80.2
2|zuzana , 29.01.2016, 13:35
Dobry den, vedeli by ste poradit ci je mozne dat ich do subaru legacy kombi 2012, a budu dobrou volbou k zisilovacu PHD 4075. Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.02.2016 12:42
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač pravděpodobně nevybudí reproduktory na 100%, ale je možné jej použít. Pokud se jedná o Subaru Legacy V, pak lze osadit. Pro montáž použijte plastové adaptéry Subaru.
1|Marek , 25.04.2015, 18:05
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli je možné tuto sadu nainstalovat do VW Golf 5.Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.04.2015 12:35
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, za použití MDF redukcí lze osadit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
5 zákazníků hodnotilo
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.